رجبی: باید از تمام ظرفیت ها برای تقویت «هُما» در کشور استفاده شود

خبرپارسی – نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: باید از تمام ظرفیت‌ها برای تقویت  «هما» به عنوان شرکت هواپیمایی مادر در کشور استفاده شود.

فرج الله رجبی که در دیدار با مدیرکل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران  «هما» در فارس و بندرلنگه سخن می گفت، با بیان اینکه این شرکت حامل پرچم مقدس کشورمان در نقاط مختلف دنیا است افزود: «هما» شناسنامه صنعت هواپیمایی و مهمترین شرکت حمل و نقل هوایی در کشور است.

وی با بیان اینکه نه تنها مردم ایران بلکه مردم سراسر جهان جهان ایران ایر «هما» را به عنوان نماد ملی حمل و نقل هوایی در کشور ما می  شناسند، به عملکرد مثبت این شرکت در استان فارس اشاره کرد و افزود: مسئولان استانی باید برای حل مشکلات این شرکت و کمک به توسعه عملکرد آن در استان فارس اقدامات اساسی را انجام دهد.

او با تصریح اینکه در همه دنیا حداقل یک شرکت دولتی به عنوان ناوگان ملی در صنعت هوایی وجود دارد گفت: در کشور ما نیز ایران ایر باید به‌عنوان ناوگان ملی حمایت شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از صحبت‌هایش به انجام موفقیت آمیز عملیات رفت حجاج در کشور و به تبع آن در استان فارس توسط ایران ایر  اشاره کرد و با غرور آفرین خواندن این عملیات گفت: انجام موفقیت آمیزاین عملیات نشان از دانش کاری، تجربه، تعصب و توان بالای پرسنل این شرکت داشت.

رجبی با اشاره به محدودیت های فراوان سخت افزاری که «هما» با آن گریبانگیر است افزود: پرسنل این شرکت با انجام موفقیت آمیز پروازهای دور رفت حجاج نشان دادند که تحریم ها توان مقابله با دانش و اراده پرسنل زمینی, مهندسان و کادر پروازی ومدیران  «هما» را ندارد.

مدیرکل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران  «هما» در استان فارس و بندرلنگه نیز در این دیدار با ابراز خوشحالی از نگاه ویژه نمایندگان فارس در مجلس شورای اسلامی و استاندار این استان به ایران ایر  به عنوان شرکت مادر صنعت هوایی در بخش مسافربری و کارگو گفت:شعبه فارس این شرکت در پنج فرودگاه شیراز، جهرم، لار، لامرد و بندر لنگه در حال خدمت رسانی به مردم است.

علیرضا یزدی با اشاره به عملیات موفقیت آمیز رفت حجاج امسال، این عملیات را یکی از کم نظیرترین عملیات های حج کشور در دو سه دهه اخیر دانست و افزود: محدودیت‌های ایجاد شده توسط کشور عربستان برای انجام این عملیات این شائبه را ایجاد کرده بود که جمهوری اسلامی ایران توان انتقال حجاج خود را در سال جاری نخواهد داشت.

وی گفت: اما تعصب و عرق کاری پرسنل  «هما» روی تمام این شائبه و احتمالات خط بطلان کشید و به  «هما» باعث پررنگ شدن غرور ملی در صنعت هوایی شد.

مدیرکل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران  «هما» در فارس و بندرلنگه با بیان اینکه در حال حاضر این شرکت حدود ۸۰ پرواز هفتگی در فرودگاه شیراز را انجام می دهد افزود؛ در کنار پروازهای  «هما»، هندلینگ شرکت‌هایی نظیر ترکیش ایر، ایر عربیا، فلای دبی، ایران ایر تور، زاگرس و… نیز بر عهده ایران ایر است.

یزدی ابراز امیدواری کرد تا با افزایش هم افزایی میان دستگاهی و با تداوم حمایت های نمایندگان مردم فارس در مجلس شورای اسلامی و استاندار این استان، مشکلات موجود در مسیر توسعه فعالیت  «هما» در استان فارس مرتفع شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.