رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری: شهرداری شیراز در شکست کرونا پشتیبان شهروندان است

خبرپارسی – رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری شیرازعنوان کرد: موظفیم با اتکا به امید و اراده و یادکرد از روز‌های گذار از بحران‌ها در دوران دفاع مقدس، بار دیگر در عرصه نبردی پنهان، پشتیبان یکدیگر باشیم و با پشت‌گرمی به فرهنگ غنی سرزمینمان به قدر وسع بکوشیم.

به گزارش اداره ارتباطات سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز مرتضی جعفری ضمن قدردانی از تلاش‌های مستمر و شبانه‌روزی کادر پزشکی و پرستاران به دلیل ایستادن در صف مقدم مبارزه با ویروس کرونا، عنوان کرد: شهر با دلسوزی همه مردم و تلاش اقشار مختلف از این روز‌های دشوار سربلند بیرون خواهد آمد و دوباره چهره شیراز و شهروندانش را شاد و دل آن‌ها را با نشاط خواهیم دید.

وی با یادکرد از پیشینه تاریخی شکیبایی و صبر در نهاد مردمان شیراز، ابراز داشت: مردم این دیار در طول سال‌ها و قرن‌ها از آزمون‌های دشوار روزگار سربلند بیرون آمده‌اند و خوی شکیبایی با طبیعت مهربان آنان آمیخته است که نمود آن را در نوروز سال جاری مشاهده کردیم که نام شیراز را زبانزد جهانیان کرد.

معاون فرهنگی شهردار شیراز  فرهنگ و هنر را التیام‌بخش روزهای سخت و تسلی روان‌های رنجور دانست و گفت: در روز‌هایی که فرهنگسرا‌ها و مکان‌های عمومی فرهنگی شهرداری برای حفظ سلامتی و مراقبت از جان عزیز شهروندان تعطیل شده است، پناه بردن به ادبیات غنی و پرداختن به هنر دیرین که مانند خونی در رگ‌های اهالی شیراز جاری است، تسلی خاطر خواهد بود.

جعفری با تاکید بر ضرورت زنده نگاه داشتن دل به امید، گفت: به قول سعدی شیراز ” هنوز با همه دردم امید درمان است، که آخری بود آخر شبان یلدا را” این روز‌ها نیز هرچند به درازنای شب تار یلدا، سپری خواهد شد و آنچه می‌ماند، نقشی از همدلی و مهربانی است که شهروندان با اتکا به فرهنگ و با نگاه امیدوارانه به آینده در تاریخ ثبت خواهد شد.

وی  با اشاره به اینکه سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی در کنار دیگر بخش‌های شهرداری شیراز برای همراهی با مردم در گذر از بحران شیوع ویروس کرونا تلاش می‌کند، گفت: در این راستا و به منظور اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی‌ به شهروندان، تاکنون در مرحله اول سازه های پهن پیکر و کوچک تبلیغاتی شهر وبیش از ۵۵۰ متر بنر در زمینه اطلاع‌رسانی و یادآوری اصول بهداشتی در نحوه مواجهه با این بیماری در سطح شهر نصب شده است.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز ادامه داد: همچنین سه تلویزیون شهری برای همین منظور به ارائه اطلاعات به شهروندان می‌پردازند.

مرتضی جعفری خاطرنشان کرد: این سازمان در همکاری پیوسته با دانشگاه علوم پزشکی شیراز اقدام به نصب یک هزار ۲۱۳ متر بنر طراحی شده توسط این دانشگاه در سطح شهر کرده است.

وی همچنین با اشاره به برگزاری جلسه ستاد مبارزه باویروس کرونا در معاونت اجتماعی و مشارکت‌های مردمی سازمان فرهنگی، از اقدامات در دست انجام توسط این معاونت سخن گفت و بیان کرد: نرم‌افزاری به منظور ” ارائه خدمات اجتماعی مجازی” طراحی خواهد شد که همواره پایگاه مجازی ارائه خدمات اجتماعی همچون مشاوره آنلاین، اجرای لیگ‌های مجازی بازی، انتشار محصولات الکترونیک و… خواهد بود.

معاون فرهنگی شهردار شیراز ادامه داد: این نرم‌افزار با همکاری دانشگاه علوم پزشکی شیراز تهیه خواهد شد و با هدف آموزش عمومی و ایجاد امنیت روانی، با محتوا و مطالبی به محوریت حوزه‌های پزشکی، روانشناسی، اجتماعی، فرهنگی و سرگرمی ارائه می‌شود؛ همچنین تست کرونا که طراحی آن بر عهده توسط دانشگاه علوم پزشکی شیراز است، در این نرم‌افزار قرار دارد تا امنیت روانی شهروندان را تامین کند.

او همچنین از راه‌اندازی پویش مردمی شکرانه‌ ‌سلامت در فضای مجازی خبر داد و افزود: این پویش با شعار”یا رب سببی ساز که یارم به سلامت / باز آید و برهاندم از بند ملامت” توسط معاونت اجتماعی سازمان فرهنگی راه‌اندازی می‌شود و درراستای امیدبخشی و روحیه‌افزایی شهروندان در فضای مجازی با مشارکت آنان فعالیت خواهد کرد.

جعفری همچنین بیان داشت: سازمان فرهنگی شهرداری شیراز از سالمندان نیز غافل نشده است و در همین زمینه با همکاری دانشگاه علوم پزشکی شیراز برای شهروندان سالمندان بالای ۶۰ سال از طبقات کم‌برخوردار اجتماعی، بسته‌های بهداشتی تهیه می‌کند.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز با اشاره به ضرورت رسیدگی به معتادان متجاهر و نیز کودکان کار، در حوزه فعالیت معاونت اجتماعی و مشارکت‌های مردمی ابراز داشت: با همکاری معاونت اجرایی شهرداری و اداره ساماندهی آسیب‌دیدگان اجتماعی  این افراد  زودتر از موعد جمع‌آوری خواهند شد و پس از انجام استحمام در حمام‌های سیاری که بدین منظور آماده می‌شود، تست کرونا خواهند داد و در انتها افرادی که پاسخ تست آن‌ها مثبت شود به قرنطینه ویژه دانشگاه علوم پزشکی انتقال می‌یابند و افراد سالم نیز جهت پیشگیری از ابتلا تا پایان فروردین ماه۹۹ در کمپ ماده ۱۶ نگهداری خواهند شد.

معاون فرهنگی شهردار شیراز در ادامه با تاکید بر اینکه سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز در کنار مردم ایستاده است، گفت: گرچه عمده فعالیت‌های این سازمان هم‌اکنون به حالت تعلیق در آمده است، به محض گذر از این روز‌ها، با قوت بیشتر برای احیای روحیه نشاط و شادی به میدان خواهیم آمد و پشتیبان شهروندان و قدردان تلاش زحمتکشان همه عرصه‌ها به ویژه پزشکان، پرستاران و فعالان اجتماعی خواهیم بود و با عنوان شهریاران اجتماعی از آن‌ها تقدیر خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.