ذخیره خون فارس در وضعیت قرمز

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه براساس اعلام سازمان انتقال خون ایران، وضعیت ذخیره خون و فرآورده‌های خونی استان فارس قرمز است، از مردم برای اهدای خون دعوت کرد.

مهرداد شریفی با اشاره به نقش اثربخش مردم در زندگی بخشیدن به بیماران نیازمند به خون و فرآورده های خونی گفت: حضور مستمر مردم در این روزهای سخت می تواند زیباترین ترین تصاویر را در نظام سلامت رقم بزند، چرا که بیماران نیازمند، چشم انتظار این مایه حیات بخش هستند.

به نقل از علوم پزشکی شیراز، شریفی با یادآوری اینکه دستورالعمل های بهداشتی در مراکز اهدای خون به شکل کامل رعایت می‌شود، افزود: تمامی تجهیزات و وسایل مورد استفاده در فرآیند اهدای خون در مراکز انتقال خون از نوع یک بار مصرف و استریل استفاده می شود.

این مقام مسئول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به اینکه ویروس کرونا از طریق خون و فرآورده‌های خونی منتقل نمی‌شود، ادامه داد: شهروندان با رعایت مسایل بهداشتی و استفاده مداوم از ماسک، می توانند برای اهدای خون به مراکز سازمان انتقال خون در سراسر استان مراجعه کنند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز شرایط شرایط پذیرش خون اهداکنندگان را شامل گروه های سنی ۱۸ تا ۶۰ سال با وزن بالای ۵۰ کیلوگرم، عدم ابتلا به بیماری های مزمن جدی، نداشتن سابقه تب، علایم تنفسی و اعمال دندانپزشکی در یک هفته اخیر عنوان کرد.

به گفته شریفی مصدومان حوادث ترافیکی، بیماران تالاسمی، هموفیلی، افراد مبتلا به سرطان و مادران باردار نسبت به سایر بیماران، نیاز بیشتری به خون و فرآورده‌ های خونی سالم دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.