دانش، عامل عزتمندی و قوی شدن آموزش و پرورش در بیانه گام دوم است

مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۳ شیراز گفت: دانش، عامل عزتمندی و قوی شدن آموزش و پرورش در بیانه گام دوم است.
سید عبدالصد موسوی امروز دوشنبه در یک نشست خبری با اشاره به نقش رسانه در سند بالا دستی از جمله سند یونسکو که ذیل آموزش سواد رسانه‌ای نوشته شده است، اظهار داشت: این سند از رسانه به عنوان نیروی قابل توجه و قدرتمند یاد کرده و در واقع اهمیت و شغل خبرنگاران را نشان‌ می‌دهد.
وی خاطرنشان کرد: در بیانیه گام دوم هم ویژگی‌هایی برای آموزش و پرورش و رسانه‌ها تعریف شده و “دانش” را عامل عزت مندی و یکی از ویژگی‌های بارز قوی شدن می‌داند.
مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۳ شیراز با تصریح بر این نکته که امید به آینده شاه کلید قفل‌های پیشرو است، گفت: دانش آموزان باید دستاوردها و خلاقیت‌ها و میزان اثر گذاری‌ها و داشته ها را بدانند، چرا که نا امیدی نوعی مرگ است.
موسوی ادامه داد: امیدآفرینی باید توسط رسانه‌ها در دستور کار قرار گیرد و جایگزینی سبک ایرانی اسلامی را که تاکید زیادی شده، نمود عینی ببخشند.
وی همچنین با بیان اینکه رساندن این نسل به حیات طیبه و تمدن ساز از شاخصه‌های دیگر سند گام دوم است که همه آحاد جامعه باید آن را تحقق ببخشند، عنوان کرد: در یکی دو سال اخیر طرح‌های مدرسه محوری در آموزش و پرورش در حال اجراست؛ حضور مسئولین در مدارس و پای صحبت دانش آموزان نیز از طرح‌های خوب و موفق بوده است.
مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۳ شیراز اضافه کرد: طرح مسجد محوری و ارتباط با منزل، مسجد و مدرسه برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و محیط های امن یکی از طرح‌های دیگر در آموزش و پرورش است.
موسوی با تاکید بر اینکه کیفیت بخشی آموزش پرورش در استان رشد چشمگیری داشته است، از صعود ۱۰ پله‌ای ناحیه ۳ آموزش و پرورش شیراز در این طرح و برنامه‌های فوق‌الذکر خبر داد.
وی به برگزاری انتخابات پیش رو و ایجاد شور و نشاط بین رأی اولی‌ها هم اشاره و بیان کرد: برنامه‌های خوبی باید برای آنها تدارک دیده شود که در جامعه اثر گذار باشد.
مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۳ شیراز همچنین با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های ما پرهیز از برخی بداخلاقی‌ها در رسانه‌هاست اما کمتر به آن پرداخته شده، افزود: برخی سایت‌ها با استناد به مسائل غیرواقعی، اذهان عمومی را بهم می‌ریزند.
موسوی اضافه کرد: رسانه‌ها داریم با ابزار و زبان هنر می‌توانند پتانسیل‌های موجود بسیاری را به کار بگیرند که تأثیر گزاری بر جریان‌های اجتماعی و به کار گرفتن فرصت‌های اجتماعی از آن موارد است.
وی مجددا تاکید کرد: باید دستاوردها را ارائه داد و با ایجاد بسته‌های تبلیغاتی یک فهم مشترک به جامعه تزریق کرد.توسعه نیز از مواردی است که تاکید رهبرمعظم انقلاب است و برای ما هم در آموزش و پرورش لازم الاجراست. مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۳ شیراز به نقشه گستردگی این ناحیه از آموزش و پرورش شهرستان شیراز هم اشاره کرد و گفت: تعداد کل دانش آموزان این ناحیه بیش از ۷۵ هزار نفر است که بیش از ۹هزار نفر را اتباع بیگانه تشکیل داده‌اند.
موسوی تعداد مدارس و مراکز آموزشی این ناحیه را نیز بیش از ۴۰۰ مرکز اعلام و و مساحت محدوده تحت پوشش را بیش از ۲۷۰ کیلومتر مربع عنوان کرد.‌
انتهای پیام/۴۲۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.