خبر خلاف واقع سایت دانشگاه علوم پزشکی شیراز / لنکرانی با رتبه ۹۴ پس از ۷ استاد دیگر دانشگاه قرار دارد/نام لنکرانی در بین تقدیر شدگان نیست/آمار را وارونه خواندید؟!

خبر پارسی: روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز به دنبال انتقادات ماه گذشته رسانه ها از فقدان حضور نام اساتید این دانشگاه در جمع دانشمندان برتر کشور، با تبلیغات گسترده در خبری غیر واقعی از قرار گرفتن دکتر لنکرانی در بین ۱۰۰ دانشمند برتر دهه اخیر در زمینه علوم پزشکی خبر داد .

به دنبال انتشار  گزارش ماه فوریه نظام رتبه بندی ESI یا  Essential Science Indicator که نام هیچ یک از اساتید دانشگاه علوم پزشکی شیراز در آن قرار نداشت و افزایش انتقادات به عملکرد محمدهادی ایمانیه رئیس این دانشگاه در حوزه تحقیق و پژوهش، رولبط عمومی این دانشگاه در سایت خود مدعی شد نام دکتر «کامران باقری لنکرانی» وزیر پیشین بهداشت و عضوهیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز  در لیست ۱۰۰ دانشمند برتر علوم پزشکی قرار گرفته و در مراسمی در فرهنگستان علوم پزشکی از کامران باقری لنکرانی تقدیر شده است.

بررسی های خبر پارسی نشان داد که بخشی از این خبر نادرست که قبل از ابقای مجدد ایمانیه منتشر شده، بخشی از آن بزرگنمایی و بخشی از حقایق نیز کتمان  شده تا بار دیگر آبروی علمی باقری لنکرانی صرف بقای دکترمحمدهادی ایمانیه در سمت ریاست دانشگاه علوم پزشکی شیراز شود. خبری غیر واقعی که از سوی روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز و با همکاری برخی از رسانه های استان به شکل گسترده ای در سطح استانی و کشوری منعکس شد.

خبر واقعی در سایت فرهنگستان علوم پزشکی در همین رابطه نشان می دهد که این خبر نادرست و به شکل عجیبی دچار تحریف شده است و به رغم اینکه سایت دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام کرده که از دکتر باقری لنکرانی در این مراسم تقدیر شده است اما متن خیر سایت فرهنگستان علوم پزشکی نشان می دهد که تنها از ۱۰ نفر تقدیر شده و نام دکتر لنکرانی در بین تقدیر شدگان نیست.

عکسی نیز در این وبسایت از جمع تقدیر شدگان منتشر شده است که در آن اثری از دکتر لنکرانی نیست. ضمن اینکه دکتر «رضا ملک زاده» از وزرای بهداشت دوران سازندگی به عنوان دانشمند برتر یک دهه اخیر انتخاب شده است.

نکته دوم اینکه در لیست ۱۰۰ دانشمند برتر یک دهه اخیر علوم پزشکی کشور که توسط فرهنگستان علوم پزشکی انتخاب شده اند و از طریق یکی از  حاضران در مراسم در اختیار خبرپارسی قرار گرفته است نشان می دهد که غیر از دکتر لنکرانی ۷ تن از اساتید دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در این لیست قرار دارند که سایت دانشگاه در اقدامی عجیب از آنها نام نبرده است.

نکته عجیب تر اینکه دکتر لنکرانی در این لیست با ۱۰۱ امتیاز در رتبه ۹۴ و پس از افرادی چون دکتر قادری, دکتر نمازی، دکتر کومار، دکتر ملک حسینی، دکتر صلاحی، دکتر البرزی و دکتر نیک اقبالیان قرار دارد.به عبارت دیگر رتبه دکتر لنکرانی در این لیست  و  در میان اساتید دانشگاه علوم پزشکی شیراز یکی مانده به آخر است

اسامی اساتید دانشگاه علوم پزشکی شیراز که در لیست دانشمندان برتر علوم پزشکی ایران قرار دارند، به ترتیب امتیاز و جایگاه به شرح ذیل است:

نام استاد

امتیاز

رتبه در بین ۱۰۰ دانشمند برتر

دکتر عباس قادری

۱۶۰

۳۱

دکتر محمد رضا نمازی

۱۳۵

۴۷

دکتر پریکالا ویجینندا کومار

۱۱۹

۶۴

دکتر سید علی ملک حسینی

۱۱۸

۶۶

دکتر حشمت الله صلاحی

۱۱۲

۷۷

دکتر عبدالوهاب البرزی

۱۰۵

۸۷

دکتر سامان نیک اقبالیان

۱۰۲

۹۲

دکتر کامران باقری لنکرانی

۱۰۱

۹۴

دکتر علی بهادر

۹۹

۹۸

 

نکته آخر اینکه معیارمورد استفاده در این رتبه بندی تنها  تعداد مقالات پژوهشی است که بررسی های مختلف نشان می دهد از نظر علم سنجی و ارزیابی مورد انتقاد بسیاری از دانشمندان و فعالان عرصه تحقیق و پژوهش است و قطعا نمی تواند جامع باشد.

این اقدام عجیب روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی در حذف نام برخی از اساتید و تمرکز بر نام دکتر لنکرانی آن هم در شرایطی که عملکرد دکتر ایمانیه در حوزه پژوهش به شدت مورد انتقاد کارشناسان و رسانه ها قرار دارد، نشان از نوعی بی اخلاقی و به زعم منتقدان ریاست دانشگاه تلاش برای حفظ استمرار ریاست بعضی ها بوده است.

7777

lankarani2

15 دیدگاه برای “خبر خلاف واقع سایت دانشگاه علوم پزشکی شیراز / لنکرانی با رتبه ۹۴ پس از ۷ استاد دیگر دانشگاه قرار دارد/نام لنکرانی در بین تقدیر شدگان نیست/آمار را وارونه خواندید؟!

 1. سلام پارسی جان من باخ الدی یاشاسین آذربایجان
  بنده به عیلت افسردجی و خودشو ناراحت چردن از خبر ابقای دچتر :
  اولندش : دیجه خطابم با صدری جون نیست بلچه با خبر پارسیه چه یه وقت برا شما دردسر نشه
  دومندش : یجانه سوز شدم و دیجه اون رفیقی شیرازیم رو ترک چردم که دیجه از شیرازیای بی حال همون ترک باشیم بهتره اجه حال داشتین چه رییستوت ابگا نمیشد (بالام جان پارسی جون بلدی ترکی بخونی یا نه ؟ مزه ترکی یه چیز دیگستا !!! مثلا تمام ک ها رو باید چ بخونی و تمام گ ها رو باید ج بخونی و تمام خبرهای روابط عمومی دانشگاه رو باید برعکس بخونی !!! ) ….آخ آخ دیدی منو وادار می چنی چرت و پرت بجم ها آخه بالام جان تو چیچار به روابط خصوصی بعضی روابط عمومی ها داری ما تو تبریز از این چیز ها نداریما جفته باشم!!! راستی پارسی جون دانشگاه به لهجه گلیظ ترچی چی میشه؟ اجه گفتی؟!!! دانشجاه دیدی بلد نیستی ای بی رتبه

  1. زبان آذری زبانی فاخر و شیرین است ما متوجه نمی شویم اما زبانی فاخر برای یک قوم با غیرت است

  1. نگران نباش عزیز برادر خوابش از اینی هم که هست سنگین تر خواهد شد. کسی که خود را به خواب زده نمی توان بیدار کرد.

 2. این روش همیشگی ایمانیه بوده و هست. متاسفم برای دولت اعتدال که این فرد رو ابقا کرد. برای امثال دکتر هاشمی هم متاسفم که تو این معامله ناسالم خودش رو شریک کرد و به ثمن بخس فروخت

 3. آقایون هنوز متوجه نیستند که دانشگاه به جز ایمانیه و لنکرانی و نجابت اساتید دیگری هم دارد

 4. آقا جان ببینید
  1- ایشان که سردبیر مجله هلال احمر در دبی بود چند مقاله به اسم ایشان است؟
  2- ایشان مرکزی راه انداخته و با پول فراوان آن دولت هاله نور و جناب دکتر دفتر دستکی راه انداخته و… پروری پژوهشی راه انداخته و اسمشو تو مقاله ها میزارن

 5. جای تعجب دارد جناب دکتر لنکرانی 4 سال از این 10 سال وزیر بوده اند و بقیه اش نیز مشغول امورات سیاسی جبهه پایداری، حال چگونه توانسته اند کار پژوهشی انجام دهند.

 6. با همین آمارهای غیر واقعی ( کارهایی که احمدی نژاد می کرد) حکم ابقا گرفتند

 7. بعضی که رئیس نیستند همه کاره دانشگاه هستند و البته برخی هم عروسک خیمه شب بازی پایداری ها.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.