خانه احسان در ۵ محله شیراز راه‌اندازی می‌شود

 

معاون حمایت‌های اجتماعی بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام (ره) از راه‌اندازی خانه‌ احسان در ۵ محله‌ شهر شیراز در راستای رفع مشکلات این مناطق خبر داد.

محسن جهانی دوشنبه ۲۳ خرداد در حاشیه بازدید از محلات بیات و سنگ‌سیاه شیراز و بررسی مشکلات این محلات، گفت: هر فصل ۲۰۰ هزار بسته معیشتی با همکاری گروه‌های جهادی و هر ۶ ماه یکبار بسته اقلام غذایی پروتئینی توسط گروه‌های جهادی و خیریه‌های همکار بنیاد احسان در مناطق محروم و محلات حاشیه شهر که از اقشار کم برخوردار جامعه هستند، توزیع خواهد شد.

او افزود: با توجه به شرایط اقتصادی و معیشتی خانواده‌های نیازمند در فصل گرما با خریداری کولرهای گازی، کولرهای آبی و پنکه به ارزش ۳۰ میلیارد تومان به اقشار محروم استان فارس اهدا می‌شود.

جهانی عنوان کرد: همچنین در “پویش لبخند احسان” خدمات رایگان دندانپزشکی به مردم محروم در حاشیه شهرها و روستاها در قالب ترمیم دندان، عصب‌کشی و معاینات لازم دندان با هزینه‌ای بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان در ۲۴۰ منطقه توسط ۱۲۰ گروه جهادی انجام می‌شود.

معاون حمایت‌های اجتماعی بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام (ره) خاطرنشان کرد: این خدمات درمانی هر ۲ ماه یکبار در سطح کشور با هدف سلامت بهداشت دهان و دندان و امیدآفرینی انجام می‌شود.

به گفته او؛  “پویش احسان زندگی” با موضوع تنش آبی در زمینه تکمیل مجتمع‌های آبرسانی روستایی، خرید مخزن ثابت و خرید تانکر آبرسانی و لوله کشی نیز در نقاط محروم انجام شود که سال گذشته برای خرید ۵۷ مخزن ۵ هزار لیتری به استان فارس ۴۰۰ میلیون تومان کمک شد.

جهانی، به وجود ۲۰۲۰ خانه محله زیر نظر خانه‌های احسان در سطح کشور خبر داد و گفت: در کلانشهر شیراز ۵ محله سنگ سیاه، بلوار اتحاد، گل‌کوه، محله بیات، محله کشن توسط گروه‌های مردمی مسائل محله از بعد کالبدی و خانواده شناسایی و در راستای رفع مشکلات اقدامات لازم انجام می‌شود.

معاون حمایت‌های اجتماعی بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام (ره) گفت: این بنیاد همچنین در قرارگاه عدالت آموزشی در حاشیه شهرها و مناطق محروم با راه اندازی پویش مشق احسان با اهدای لوازم التحریر به دانش آموزان نیازمند کمک خواهند کرد.

جهانی گفت: قرارگاه پیشرفت منطقه‌ای به صورت منطقه محور عمل می‌کند و مناطقی مظیر محله سعدی شیراز را مورد هدف خود قرار داده تا توسط گروه مردمی نیازها احصاء و برای رفع آنها اقدام لازم انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.