حمایت ۴ میلیارد تومانی موقوفه نصیرالملک از هیئات مذهبی در محرم

علی طهماسبی، وکیل و مدیر موقوفه نصیرالمک با اشاره به حمایت و پشتیبانی موقوفه غیرمتصرفی نصیر الملک از هیئات عزاداری حضرت اباعبدالله حسین (ع) گفت: این موقوفه اقلام مورد نیاز ۱۰۳ هیئت، مسجد، حسینیه، اتباع متبرکه و موکب در شیراز را تهیه و توزیع کرده است که ارزش ریالی این حمایت ها ۴۰ میلیارد ریال بوده است.

وی با بیان اینکه حاج حسن علی نصیرالملک در سال ۱۳۰۹ مسجد نصیرالماک را در کنار حرم سید الحرمین (ع) معروف به امامزاده زنجیری احداث کرد که ساخت آن ۱۲ سال طول کشیده است، افزود: هزینه، مرمت و نگهداری این مسجد و امامزاده و برگزاری مراسم تعزیه خوانی، عزاداری و روضه خوانی حضرت سید الشهدا در ماه های محرم و صفر از پنج هزار هکتار اراضی آن مرحوم در چهار منطقه بیضا، تنگ سعدی، سیاخ‌ دارنگون و فسا تامین می شود.

طهماسبی با بیان اینکه آقای محمود قوام تولیت این موقوفه را به عهده دارد، ادامه داد: نسبت تقسیم سهام بر اساس نیت واقف ۱۶ سهم است که ۱۲ سهم آن برای عزاداری امام حسین (ع)، ۲ سهم آن برای نگهداری از مسجد و ۲ سهم دیگر برای نگهداری از امامزاده درنظر گرفته شده است.

مدیر موقوفه نصیرالملک با اشاره به برپایی پنج موکب حسینی از موقوفه غیرمتصرفی نصیرالملک در شهر شیراز افزود: موکب کنار پارکینگ حرم شاهچراغ (ع)، موکب شهید اسکندری در گلزار، موکب سهل آباد، موکب قرآن و عترت در دروازه سعدی و موکب بچه های انقلاب در پل معالی آباد، موکب هایی هستند که مستقیما با حمایت موقوفه نصیرالملک اداره می شوند.

طهماسبی با اشاره به سفر پیاده روی اربعین و باز شدن مرزهای عراق بعد از دو سال شیوع بیماری کرونا خبر داد: موقوفه غیرتصرفی نصیرالملک امسال موکب اربعین را در کشور عراق برپا خواهد کرد و میزبان زائران حسینی (ع) در شهر کربلا خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: تا دو سال قبل فقط حمایت از عزاداری در دهه اول محرم در دستور کارا قرار داشت که سال قبل دهه آخر صفر را نیز به آن اضافه شد اما امسال از ابتدای محرم تا پایان صفر در دستور کار قرار گرفته است.

طهماسبی با بیان اینکه بیش از ۳۰۰ هزار غذا در دهه نخست محرم توسط این موقوفه تهیه و توزیع شد، تصریح کرد: همچنین ۴۰۰ هزار لیوان چایی و اقلام مورد نیاز برای تهیه چایی، قهوه و شربت تهیه و در اختیار موکب ها و هیئات گذاشته شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.