توسعه آموزش در صنعت هوانوردی، منابع درآمدی ارزی ایجاد می‌کند

مدیرعامل مرکز آموزش‌های هوایی هما گفت: توجه به صنعت هوانوردی و توسعه آموزش‌ها در این عرصه از جمله رویکردهایی است که می‌تواند برای کشور منابع درامدی ارزی به دنبال داشته باشد.

کاپیتان پدرام شیرازی در حاشیه برگزاری همایش «آشنایی بارشته‌های آموزشی و مشاغل هوانوردی» در شیراز، در جمع خبرنگاران بیان کرد: یکی از موضوعاتی که به خوبی به آن توجه نمی‌شود و نیاز به آموزش بیشتر دارد، موضوع مدیریت خطای انسانی در صنعت هوانوردی است.

او با طرح سئوالی مبنی بر اینکه آیا فرزندان ما در مدرسه و دانشگاه با موضوع خطای انسانی در عرصه‌های مختلف و نقش آن در زندگی آشنا می‌شوند؟ یا تا چه میزان با خطرات محیط کار پس از فارغ‌التحصیلی آشنایی دارند؟ گفت: از سال٢٠١٠ دنیا بر موضوع شناخت تهدیدات، خطاها و مدیریت آنها تمرکز کرده است.

مدیرعامل مرکز آموزش‌های هواپیمایی هما با بیان اینکه بعضی از تهدیدات در جامعه قابل پیش‌بینی است، عنوان کرد: به عنوان مثال؛ شرایط جوی را سازمان هواشناسی از قبل اعلام می‌کند اما تا چه میزان آمادگی جلوگیری از خسارت‌های ناشی از سیل داریم؟

خلبان شیرازی اضافه کرد: مدیریت خطای انسانی به این موضوع می‌پردازد که باید به درجه‌ای از قابلیت برسیم که تهدیدات را بشناسیم و نسبت به آنها تدابیر لازم اتخاد کنیم.

او خاطرنشان کرد: اگرچه عدم ورود قطعات فنی در صنعت هوانوردی و تحریم بر پویایی آموزش در این صنعت اثرگذار بوده اما در عین حال ما بایذکد بیشتر بر روی همت خود و قوی شدن در این عرصه تکیه کنیم.

مدیرعامل مرکز آموزش‌های هواپیمایی هما با تاکید بر اینکه با وجود جوانان توانمند، می‌توان گام‌های بلندی برداشت، گفت: ارزشمندترین سرمایه یک جامعه، منابع انسانی است؛ در جامعه ما نیروی انسانی متخصص و خلاق کم نداریم و در حقیقت به جرات می‌توان گفت که بهترین خلبانان، بهترین مهمانداران، بهترین مهندسان فنی و بهترین نیروهای عملیاتی در اختیار صنعت هوانوردی کشور ماست که با امکانات کمتر، اقداماتی انجام می‌دهند که همان مهماندار و خلبان در کشورهای پیشرفته، انجام می‌دهند.

مدیر برگزیده صنعت گردشگری فارس هم در حاشیه این همایش در گفت‌وگو با خبرنگاران بر لزوم آماده شدن زیر ساخت‌ها برای ورود به عرصه گردشگری در دنیای پسا کرونا تاکید کرد و گفت: دنیای پسا کرونا، دنیای رشد دو چندان برای صنعت گردشگری است.

محمد یزدان پناه افزود: فعالین این صنعت، پرواز را وسیله رشد و آسمان را محل خدمت انتخاب کرده‌اند.

او خاطرنشان کرد: دو سال است که جهان درگیر ویروس منحوس ویروس کروناست؛ دوسالی که دنیا لبریز از غم و اندوه و بسیاری از مشکلات شد.

یزدان‌پناه تصریح کرد: دنیای کرونا، دنیای تنهایی، عدم ارتباط و …بود اما امروز باواکسیناسیون و تدابیر علمی، امیدی ایجاد شده که وارد دنیای پساکرونا شویم.

او با بیان اینکه حدود ٣٣.٣ درصد از کل آثار تاریخی ایران  در فارس وجود دارد، اظهار کرد: اگر بتوانیم جهانگردی را رونی ببخشیم، مطمئنا در این استان هیچ بیکاری نخواهیم داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.