توزیع بیش ۲۰۰ هزار پرس عذای گرم و بسته معیشتی در طرح اطعام و احسان مهدوی در فارس

معاون کمیته امداد فارس از توزیع بیش از ۲۰۰ هزار پرس غذای گرم، بسته معیشتی و اقلام غذایی در نیمه اول ماه مبارک رمضان خبر داد.

به گزارش خبر پارسی، یوسف علوی معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) فارس با اشاره به میلاد باسعادت امام حسن مجتبی(ع)و هفته اکرام ایتام گفت: از ابتدای ماه مبارک رمضان تاکنون ۵ هزار و ۱۶۸ حامی جدید به جمع حامیان استان پیوسته و حمایت از ۶ هزار و ۵۵۱ فرزند معنوی خود را عهده دار شدند که نسبت به سال گذشته در مدت مشابه شاهد ۲۵ درصد رشد هستیم.همچنین درصد سهم استان در جذب حامی در کشور ۱۷٫۶ درصد است که عدد قابل توجهی است.

وی افزود: در حال حاضر ۱۴۵ هزار حامی نیکوکار استان فارس حمایت از ۳۷ هزار و ۷۲۲ فرزند طرح اکرام ایتام و محسنین را برعهده‌دارند که از این تعداد ۱۰ هزار و ۴۸۱ فرزند از ایتام و مابقی از محسنین هستند که از ابتدای امسال تاکنون مبلغ ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان را به حساب فرزندان معنوی خود به صورت مستقیم واریز کردند.سال گذشته نیز حامیان نیک اندیش استان، ۲۶۰ میلیارد تومان به حساب فرزندان معنوی خودبه صورت مستقیم واریزی داشتند.

علوی در ادامه با اشاره به طرح ملی اطعام و احسان مهدوی خاطرنشان کرد: از ابتدای ماه رمضان تاکنون ۱۹۰ هزار پرس غذای گرم در ۱۶۰ آشپزخانه، ۲۰۲ هزار پرس افطاری ساده در قالب تهیه اقلام غذایی جهت افطار خانواده های نیازمند و ۲۲ هزار بسته غذایی جمعا به ارزش ۴۰ میلیارد تومان با کمک خیرین استان تهیه و به دست نیازمندان رسیده است.

معاون کمیته امداد فارس در پایان به کمک های مردمی استان فارس در جشن نیکوکاری امسال اشاره کرد و گفت: در این طرح ملی نیز با کمک خیرین توسط پایگاه های امدادی، مراکز نیکوکاری و مدارس استان ۴۹ میلیارد تومان جمع آوری و بین نیازمندان توزیع شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.