توجه به خواسته های حداقلی دانشجویان، انتظار زیادی از وزیر محترم بهداشت و درمان نیست

خبر پارسی – اکثریت کنش گران سیاسی و علمی و اجتماعی و صنفی دانشگاه علوم پزشکی شیراز به دولت تدبیر و امید اعتماد و اعتقاد کامل دارند اما شاید در زمان بندی و برنامه ریزی قدم های بعدی با هم هم عقیده نباشند،ارتباط بین مدیران دولتی مخصوصاً معاونین وزیر با کنش گران اصلی یعنی دانشجویان باعث ایجاد اعتماد و اطمینان بین دولت و عقبه حامیان اجتماعی خواهد شد،دولت نباید در جهت گیری ها و بر نامه ریزی ها این قشر عطیم را نادیده بگیرد.

به نظر می رسد در دانشگاه علوم پزشکی شیراز،دست ها و یا روش هایی به دنبال جدا سازی بدنه قوی اجتماعی و عقبه دولت از دولت است.نمونه واضح آن تعامل بسیار ضعیف و برخوردهای معاون وزیر بهداشت که از قضا از پیشگامان حمایت از دولت تدبیر و امید است،در دو نوبت با قشر پر جمعیت و اثر گذار دانشجو است.نباید فراموش کرد که در نبود احزاب قوی و مترقی با مقبولیت و پوشش اجتماعی قوی یکی از گروه های مرجع و کنشگر اصلی فضای سیاسی و اجتماعی کشور از شکل گیری انقلاب اسلامی تاکنون دانشگاهیان بخصوص دانشجویان بوده اند.یادمان نمی رود که اکثریت تظاهرات در سال ۵۶ از دانشگاهها و یا با محوریت و صحنه گردانی آنها انجام می شد و در مساجد نیز دانشجویان به همراه روحانیون صحنه گردان اصلی اعتراضات و راهپیمایی ها بودند.در ٨سال دفاع مقدس نیز سرداران جنگ و رزمندگان از قشر دانشگاهی بودند.در سال های بعد نیز با توجه به مرجعیت این قشر در صحنه های مختلف،بی توجهی به خواسته های آنان و عدم بر خورد احترام آمیز از سوی پیش کسوتان، غیر قابل دفاع خواهد بود.هر چند دانشگاه نباید جولانگاه گروه های سیاسی باشد که متاسفانه در ٨سال گذشته جولانگاه گروه های خاصی بود ولی سیاسی بودن و دغدغه داشتن را نمی توان از دانشجو و دانشگاه گرفت.پاسخگو نبودن وزیر محترم و معاونین به خواسته های نامبردگان باعث سوء استفاده افراد یا فکرهای خاص در دو جهت خواهد شد.١-نا امید شدن نامبردگان از اصلاح امور که قطعاً مجموعه دولت به دنبال آن نیست.٢-رادیکال شدن فضا و سو استفاده گروههای تندرو که به نفع آرامش فضای دانشگاه و وزارتخانه نیست.با تمام احترامی که  برای جناب دکتر هاشمی  وزیر محترم و معاون اعزامی ایشان قائلیم  به نظر می رسد نامبرده باید با احترام و دقت بیشتری به خواسته های به حق قشر فرهیخته دانشجو و دانشگاهی توجه کنند..تغییرات بسیار حد اقلی، نمی تواند جوابگوی خواسته های به حق نامبردگان باشد.

28 دیدگاه برای “توجه به خواسته های حداقلی دانشجویان، انتظار زیادی از وزیر محترم بهداشت و درمان نیست

   1. ما نکشتیمت دریا جان، اگه وضع هین جور باشه ن رستوران کثیفه میکشتت!! میخواییم این اتفاق نگفته!

 1. با سلام انتظار تعویض رییس دانشگاهی که 8سال هر چه خواسته با دانشجو و دانشگاه کرده واقعا انتظاری حد اقلی است.

  1. آیا فکر می کنید اساتید دانشگاه علوم پزشکی شیراز از نحوه مدیریت و اداره دانشگاه در این چند سال گذشته راضی اند. ایمانیه دانشگاه را با پادگان اشتباه گرفته و فکر می کند رییس قبیله است و اداره دانشگاه را همچون ایل مداند. به عملکرد گذشته ایشان بنگرید. همه چی ز دسگیرتان میشود.

 2. کی فکر میکرد روحانی بتونه رییس جمهور بشه؟ شد
  ما زنده به انیم که ارام نگیریم
  موجیم که اسودگی ما عدم ماست

 3. سلام
  عملکرد آقای دکتر که اصلا برای سلامت مردم اهمیت قائل نیست اینجا مشخص میشه
  تابستان در بلوار چمران و خیابان شاهد و جاههای شلوغ سری بزنید ببینید چقدر مینی بوس و نیسان این فلافل و کتلت کثیف را به خورد مردم می دهندآقای دکتر ایمانیه آیا سلامت مردم برایتان ارزش دارد؟؟؟؟؟؟؟؟

 4. در زیرکی وسیاس بودن اقای دکتر همین بس که هاشمی را عملا به مهره ای سوخته تبدیل کرد.حمایت دکتر ملک حسینی را با این اتتصاب و نیز پدیرش دکتر بهادر در درمان به دست اورد که بماند.البته برای دکتر ملک حسینی هم یک دکتر ایمانیه ی صعیف شده که حس کند ماندنش را مدیون دکتر ملک حسینی است به مراتب بهتر و با توجه به اهدافشان راهبردی تر است.اما مخالفین نیمه حال و نه جدی که با سادگی فکر ، پی اصلاح از درون هستند -و برخی نیز مد هوش -توجه کنند که ایشان سه بازوی اصلی خود برای ادامه ی روش مدیریتی خویش -البته پس از ارام شدن اوضاع -را حفظ کرده اند:معاونت توسعه یعنی زر -حراست و نیز بازرسی یعنی زور- که البته هر سه ی ایشان در گوش به فرمان بودن امتحان پس داده اند و حتی مدیون ایشا ن .میماندتزویر که انهم عملا میوه ی نامیمون مدیریت این چند ساله بوده وجاریست درسراسر سیستم.کسی نیست بپرسد معاونت توسعه ی فعلیتان ( دکتر امینی )چه گلی به سر درمانتان زد که اورده ایدش پشتیبانیتان را هم اباد کند.ایشان جز مجیز گویی رییس فعلی دستاورد دیگرشان برای سیستم جیست.البته از حق نگذاریم برای افزایش درامد مالی اساتید بخش خود والبته خودشان شان پرتاثیر ن بوده اند.
  این موضوع را دکتر ایمانیه البته نباید انکار کند که با کدام مجوز قانونی و خاصه شرعی( که ایشان خود را متشرع می پندارند )اجازه داده اند اساتید همکار دکتر امینی در بیمارستان مادر و کودک متخصصین بیهوشی فارغ التحصیل را استثمارکرده وبدون حضور حتی لحظه ای در هر روز بیش از ۱٫۵ میلیون تومان بهره برند وان متخصص بیکار و در مانده مجبور به این استثمار عفن و البته ناصواب تنها یک پنجم درامد ان استاد غایب را در یافت کند والبته اگر عارضه ای رخ داد ان استاد مصون واین استثمار شده ضامن. این است حفظ کرامت انسانها به طور عام و نخبگان فارع التحصیل به طور خاص.امید واریم دکتر مجددا قسم جلاله یاد نکنند که وا… بیخبرند.این بساط دون شان کرامت انسانی را برچینید که بوا… در برابر خدا و بندگان عزیز ذلیل شده اش در سیستم شما ضامنید برادر بزرگوار.
  یادمان باشد که حق الناس تعریفی مشخص دارد و مصادره به مطلوب ان توسط جنابعالی برای رفاه دوستانتان معصیتی است بنیانکن.کمی به این بیندیش که متشرع مینامید خودرا و سپس یاد ار که حسنات الا برار سیات المقربین و سپس این حق الناس را که در زمان شما و به دستور وموافقت جنابعالی رخ داده را تصور کن ببین وقتی حسنات گروهی برای گروه اولاتری گناه لحاظ میشود انگاه این تضییع حق الناس که توسط متشرعی هدایت میشود جه حاصلی را برایتان به ارمعان خواهد اورد .پس قبل از رفتن و در اولین فرصت رفع دین کن.”این برای شما بهتر است اگر بدانید”

  1. فاعتبرو یا اولی الابصار .ظاهراً خلاف خوب و خلاف بد،اجحاف خوب و اجحاف بد اجحاف خوب ظلم خوب ظلم بد را تعریف کردهاند.دکتر عشاق را به بهانه کار انتفاعی اخراج میکنند و استاد تمام وقت در مادر و کودک دیگران را استثمار میکند.نرخها هم که از خصوصی بالاتر.اگر این مدیریت شایان دکتر ایمانیه است که علی الاسلام والسلام.البته دامن اسلام علوی الوده نخواهد شد و این اسلام در قاموس اسلام و عدالت علوی نمیگنجد.

 5. حداقل باید معاونین ضعیف و بله قربانگو مثل ثاقب و مقدمی عوض شوند و آدم‌های قوی به روی کار بییاند!

  1. خدا پدرت را بیامرزد آقای عبدا… و خدا خیرت بدهد مسئول سایت خبر پارسی
   واقعا در بیمارستان مادر وکودک ما چند نفر از متخصصین بیهوشی را اساتید این بخش به استثمار کشیده اند شیفتی 220هزار تومان به ما میدهند یعنی از صبح تا شب میشود 440هزار تومان و بین 1/5 تا 2 میلیون خودشان برمیدارند این در حالی است که خودشان نیستند و در بیمارستان دیگری در حال کسب درامد واگر برسند آموزش؟!هستند.آقای دکتر ایمانیه این پول حرام مطلق است برای آنها و شما سبب این حرام خواری آنها و توهین به جایگاه و کرامت ما شده ای . ما راه دیگری جز پذیرش این استثمار نداریم چون جای دیگر امکان کار نیست. مگر فرق ما با اساتید دانشگاه چیست؟چرا ما خودمان نیاییم و بر اساس قراردادی با بیمارستان با درصد مشخصی برای خودمان کارنکنیم.این بیمارستان که مرکز آموزشی درمانی نیست که مختص اساتید باشد.اساتید محترم بیهوشی همه چیز پول نیست لطفا حرمت رشته مان _که مربوط به همه است و نه فقط شما -را حفظ کنید.
   این مایه ی ننگ دانشگاه است که با چراغ سبز رییس دانشگاه به معاون درمان وقت آقای دکتر امینی بیهوشی ودوستان دیگرشان فارغ التحصیلان مظللوم این رشته ی مظلوم به استثمار کشیده شوند. دکتر ایمانیه این ظلم مطلق است که از آستین شما انسان دینمدار! در آمده است

  2. آقای رضا حداقل مورد نظر شما محترم ولی حداقل ها اینهاست
   1- حداقل انتظار اجرای قانون مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی است مبنی بر ممنوعیت ابقا پس از دو دوره 4 ساله
   2-کوچ تفکرات فقط من مسلمانم و این دین را میفهمم برای همیشه
   3-تعطیلی بساط نامیمون هزینه کردن کلان اهداف سلامت با هدف مرید پروری
   4- تعطیلی دروغ ریا ونفاق
   5-تعطیلی بساط ظاهر بینی و قضاوت های سخیف
   6-جانشینی قانون بجای روابط مرید و مرادی
   7- بازگشت حقوق به نا حق پایمال شده ی افراد در سالیان اخیر
   8 -حدوث صداقت در آمارها
   و ده ها حداقل دیگر که فقط در صورت جانشینی رییس فعلی با فردی دیگر قابل اجراست وگرنه این ره به ترکستان است

 6. سلام دوستان
  نخست اینکه آقای دکتر ملک حسینی هیچگاه و هیچ وقت از جناب آقای روحانی حمایت نکرده اند که هیچ، بلکه همیشه هم همکاری با انتخابات را سر باز میزدند. در باره تغییر در دانشگاه اعلام میکرد که به من هیچ ارتباطی ندارد.
  دوم، رفتار و عملکرد ایشان در باره دکتر طالعی عزیز اظهر و من الشمس است. که چگونه برای منافع قومی و شخص خود نزدیکترین کسانش را زیر پا کذاشت.
  سوم،‌ سوم اینکه در جلسه ای که در خانه دکتر شریف کاظمی بودیم، وقتی که از دکتر هاشمی پرسیدند که در برابر تقاضاها و خواستهای دکتر ملک حسینی آیا قانونی برورد میکنی یا قومی؟ ایشان و دکتر نیک اقبال گفتند که به هیچ عنوان و اصلا کاری به دکتر ملک حسینی نداریم و ایشان هم مثل همه رفتار قانونی خواهیم داشت. حالا چی شد که ایشون اختیار خود را در دست ملک حسینی گذاشت؟ همان بهتر که رییس نشدی و گر نه آبروی همه میرفت.
  چهارم، 1یشنهاد میکنم به تمامی فعالان و ستاد سلامت با افرادی که آدم فروش نیستند همانند دکتر میری و دکتر حق نگهدار و دکتر طالعی و دکتر لطفی اصلاح شده و یک نفر را برای ریاست دانشگاه انتخاب نموده و کادر معاونت را چیدمان نمایید. تغییر ابزار و روش رمز موفقیت بوده و انشاالله برای همیشه از این قوم گراییهای طایفه ای و سیاسی راحت میشویم.

 7. درود. امروز شکایت دو تن از همکاران متخصص جوان از ریاست دانشگاه و معاونت درمان به دلیل مشکلات معیشتی کلید خورد. دوستان از قدیم هم گفته اند یک دست صدا ندارد. برای دریافت فرم شکایت دیوان عدالت اداری می توانید به کلیه نواحی پستی مراجعه کرده یا فرم ها را از سایت: http://www.divan-edalat.ir/show.php?page=petition دانلود فرمایید. با سپاس

 8. نمی دانستم در دولت روحانی هم برای در اختیار گرفتن حداقل ها باید التماس کرد.

 9. طرح پزشک خانواده شده استخوان لای زخمه و تنها چیزی هم که دکتر را نگه داشته همین طرح است! دعا کنیم این طرح یا به سرانجام برسد و یا ملغی شود. هر وقت نتیجه طرح مشخص شد، تکلیف ایمانیه هم مشخص میشه!

 10. بیهوده تلاش نکنیم. ایشان به نظر می رسد به دلیل درآمدزا بودن سیستمشان برای وزارت بهداشت ماندنی باشند. البته درآمدی که از کلینیکهای خیریه ای کسب می گردد که حتی در استفاده از وسایل یکبار مصرف برای هر بیمار هم دریغ می کنند!!

  1. با سلام طبق اخرین اطلاعات دکتر ایمانیه میخواهد ثابت کند که از مخالفت ها نمی ترسد،و قرار شده ٢-٣ ماه دیگه استعفا کند،ولی میترسیم مدارک مدیریتی رو بشه که شانشون فدا بشه.

   1. لطفا پرونده استادی ایمانیه را مطالعه کنید. معنی برخی چیزها را خوهید فهمید. آمارهای دور از واقعیتی که داده را ببینید و تفحص کنید. مقدس نمایی های این فرد را بنگرید. پی به همه چیز خواهید برد.

  2. خیلی جالبه که کمکهای خیریه افراد خیر در ساخت وتجهیز بیمارستان ودرمانگاه به نام بعضی ها تموم بشه وتشویقی هم بابتش بگیرند اخه زرنگی هم حدی داره!!!!

 11. تا زمانی که وزارت بهداشت از وزارت درمان جدا نشود به طور دائم باید شاهد رشد روزافزون و بی سابقه انواع بیماریها از صعب العلاج گرفته تا نوپدید باشیم. چون ذاتا اهداف درمان با اهداف بهداشت در تضاد کامل است و این یعنی انکه زور بیشتر دارد دیگری را منکوب کند و چون پزشک سالاری مطلق حاکم است پس بهداشت باید در حاشیه باشد و این یعنی بدبختی های فعلی و آینده مردم در بعد سلامت

 12. دوستان مقاله سایت “سلامت نیوز و دکتر ایمانیه ” رو به تاریخ 4/10/92 بخوانید.

 13. خدایا امشب تورا به حرمت حضرت محمد (ص) آن پیامبر رحمت و عطوفت آن مظهر عدالت و مروت قسم میدهیم , در آستانه تولد این گوهر گرانقدر عالم خلقت ، خودت مدافع دلهای شکسته و حقوق تضییع شده اساتید ، دانشجویان ،وخانواده هایی باش که بی عدالتی و
  بی مروتی دکتر ایمانیه را دیدند و نتوانستند از حق خود دفاع کنند و آن را باز پس گیرند.
  بغضشان را در گلو خفه کردند و شکایتشان را به درگاه تو و ساحت مقدس رسول الله بردند و امیدوار به لطفت ، منتظر حکم
  عادلانه ات نشسته اند.
  “ید الله فوق ایدیهم”

 14. هادی: کامی تو می گی برم؟
  کامی:ببین هادی جون واقعیت اینه که دوره ات تموم شد!
  هادی : کامی مثل تو فیلم ها حرف می زنی ها،اون فیلمه بود همین کارگردانی که دوست خاتمیه. ها آژانس شیشه ای .می گفت : دوره ات تموم شده مربی!
  کامی : خب دوره ات تموم شده هادی! حالا خودمونیم البته تو که رنگ جبهه رو ندیدی باز ما یه مدت اونجا طرح گذروندیم.
  هادی:هی کامی جون یه وقت گندشو در نیاری ها کافیه مخالفا بفهمند دیگه هر روز برام دست می گیرند
  کامی: هادی حالا خودمونیم اگه تو رفتی من آواره می شم دفتر و ویلا و همه چی می ره اصلا پایداری«م» می ره تو هوا و نا «پایدار» می شم.
  هادی: غصه نخور کامی جونم «خیریه» که هست
  کامی:آخه هادی چرا متوجه نیستی من قرار بوده مثلا یه روز شخص اول دولت بشم!
  هادی می خندد:کامی توهم برت داشته بود ها!آخه کی به تو رای می داد؟
  کامی:هادی مواظب حرف زدنت باش یادت باشه این صندلی قدرت رو مدیون من هستی ها.
  هادی :آره اما کامی زدند مثل «هلو» له ات کردند بعد من بودم که سرپناه بهت دادم.
  کامی:خوب رفیق به همین دلیل بود که من این صندلی رو بهت دادم .این روزا رو پیش بینی کرده بودم
  هادی:به هر حال حساب بی حساب
  کامی :حالا بلآخره می خوای قبول کنی دوره ات تموم شده یا نه؟
  هادی:تموم شده قبول اما برای من حجت شرعی مهمه کامی جون.حالا خوبه من برم تو بی سر پناه می شی ها …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.