تمرکز بر کار کارشناسی است نه صحبت‌های نماینده مجلس یا شهرداری/نیتمان این است که حداکثر سعی شود که هتل آسمان از استحکام بخشی برخوردار شود

به ادعای مالک هتل آسمان، مقاوم سازی هتل آسمان شیراز  ۳ سالی است که در حال انجام است و آنطور که سرمایه گذار و مالک این پروژه می‌گوید بالای ۸۰ درصد مقاوم سازی ساختمان هم انجام شده  و مابقی کار هم منوط به اجازه و نظارت شهرداری و ارکان های مرتبط است‌.چندی قبل هم کارگروه تخصصی برای بررسی وضعیت مقاوم سازی هتل آسمان شیراز تشکیل شد.

خبر پارسی در طی گفت‌وگویی با دکتر امیرحسین جمشیدی، مدیرکل دفتر فنی استانداری فارس به چگونگی آخرین وضعیت روند بررسی کارگروه تخصصی میزان مقاوم سازی هتل آسمان پرداخت که در زیر به اجمال آورده شده است.

**با توجه اینکه اعلام شده بود تا پایان تیرماه بررسی کارگروه تخصصی هتل آسمان به ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس به اتمام برسد، نتیجه ارزیابی‌ها به کجا انجامید؟

جمشیدی: بررسی همچنان ادامه دارد و از ابتدا هم مقرر شده بود که در بازه زمانی دو ساله بررسی میزان مقاوم سازی این هتل به اتمام برسد.جلسات در حال برگزاری است و طی روزهای آینده نتیجه نهایی اعلام می‌شود.

**نظر استانداری فارس با توجه به اینکه موضوع حمایت از سرمایه‌گذار در  شرایط فعلی از اهمیت بالایی برخوردار است و هم اینکه اطمینان خاطری برای دیگر سرمایه‌گذاران برای حضور در عرصه‌های گردشگری ایجاد شود، چیست؟

جمشیدی: کارگروه علمی بررسی مقاوم سازی این هتل متشکل متخصصین علمی و دانشگاهی است و البته یک نماینده از ما و یک نماینده از شهرداری هم در این گروه حضور دارند.برای ما اهمیت داشت که متخصصین در این کارگروه حضور داشته باشند تا خروجی جلسات کارشناسی صرف باشد و در این راستا هم کاری به صحبت‌های مالک و نماینده مجلس و شهرداری نداریم و تنها تمرکز ما بر کار کارشناسی است.به همان میزان که جان گردشگرانی که قرار است از این هتل استفاده کنند برای ما اهمیت دارد، به همان میزان هم حمایت از گردشگری برای ما مهم دارد.نیتمان هم این است که حداکثر سعی شود که ساختمان از استحکام بخشی برخوردار شود و اگر هم نشد باید قبول کنیم که جان گردشگران به خطر نیفتد.

**کمتر از دو ماه پیش مالک هتل آسمان پس از سالها سکوت بالاخره در جمع خبرنگاران حاضر شد و مستنداتی ارائه کرد که نشان از مقاوم سازی بخش قابل توجهی از این ساختمان داشت و حالا اینکه نظر استانداری چیست و آیا قرار است با نگاه حمایتی علی‌رغم همه حواشی، موضوع این هتل را دنبال کند یا نه؟

جمشیدی: ساختمان بعد از اتفاق آتش سوزی مقداری آسیب دید و از این رو مشاور برای مقاوم سازی تعیین شده و شرکت‌های مختلفی از سوی کارفرما اعلام شد و با ارائه شرح خدمات شرکت‌ها، کمیته علمی شرکت طازند را تایید کرد تا مقاوم سازی انجام شود.

در پایان این گفت‌وگو مقرر شد طی روزهای آتی برای بررسی نهایی نتیجه بررسی مقاوم سازی هتل آسمان مجددا گفت‌وگوی  با مدیرکل فنی استانداری فارس برقرار شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.