تقدیم ۱۷ پروژه شهری به شهروندان منطقه ۲ شیراز

چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و روزهای پایانی سال برای شهرداری منطقه ۲ شیراز پر خیر و برکت است.

همزمان با دهه مبارک فجر ۱۷ پروژه در سطح شهرداری منطقه ۲ به بهره برداری رسید که ارمغان آنها محرومیت زدایی و ارتقا کیفیت زندگی شهروندان است.

به موازات آن شاهد آغاز عملیات اجرایی ۲۶ پروژه در ایام الله دهه مبارک و تا پایان سال جاری هستیم و مهم تر از همه پرچم سومین حرم اهل بیت ع در یک اقدام جهادی به اهتزار در می آید.

در همین زمینه شهردار منطقه ۲ کلانشهر شیراز از اجرای پروژه ها با نگاهی عدالت محور و با تمرکز بر محلات محروم و کم برخوردار خبر داد.

مهندس محمد مقدس زاده با تاکید بر این موضوع که پروژه های عمرانی در طیف های متنوعی به بهره برداری می رسند، اظهار داشت: بهسازی پیاده روها، احداث پل عابر پیاده، اجرای پروژه های آسفالت، مدیریت آب های سطحی و پاسخگویی به نیازهای محلات از مهمترین اقدامات شهرداری منطقه ۲ کلانشهر شیراز است.

او با بیان اینکه به پروژه های محرومیت زدایی نگاه ویژه ای می شود، اظهار داشت: رسیدگی به نقاط کم برخوردار بنا بر تاکید شورای اسلامی شهر و شهردار کلانشهر شیراز در دستور کار قرار دارد و برای هر یک از محلات پروژه های خاصی تعریف شده است.

مقدس زاده در همین رابطه افزود: در برخی از محورهای منطقه دو نظیر خیابان شمس طی این دو دهه اخیر هیچ عملیات عمرانی اعم از لوله گذاری، کانیواگذاری و آسفالت انجام نشده بود و به همین دلیل در اولویت رسیدگی قرار گرفتند.

وی از بهسازی محله دباغی و گود شیری به عنوان یکی از محلات محروم شیراز خبر داد و افزود: اقدامات ویژه ای برای جمع آوری و هدایت آب های سطحی در محلات محروم صورت گرفته و پس از آن شاهد اجرای عملیات آسفالت بوده ایم.

به گفته شهردار منطقه دو احداث پارک حاشیه ای در ضلع شرقی بلوار احمدبن موسی ع، اجرای المان پدافند هوایی جنوب کشور در میدان دشت چنار، محوطه سازی و ساماندهی ورودی بازار پروتئین و بهسازی و مدیریت آب های سطحی در انشعابات خیابان رحمت به بهره برداری رسیده است.

مقدس‌زاده در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر این موضوع که نگاه ویژه ای به نگهداشت و توسعه فضای سبز داریم، بیان داشت: سرانه فضای سبز منطقه دو معادل هشت و سه دهم متر بود که با بهره برداری از پروژه های موجود به ۹ متر افزایش خواهد یافت.

وی در همین رابطه بیان داشت: تمامی امکانات پارک ها از نظر مبلمان شهری، بهسازی فضای سبز و زیرساخت های تاسیساتی به روز رسانی شدند.

مهندس مقدس زاده در بخش دیگری از سخنانش با تشریح پروژه های کلنگ زنی شهرداری منطقه ۲ بیان داشت: آغاز عملیات اجرایی ۲۶ پروژه در ایام الله دهه مبارک و تا پایان سال جاری انجام می شود.

وی با تشریح شماری از این پروژه ها گفت: اغاز عملیات اجرایی فاز ۲ پارک محراب، بهسازی پیاده راه ارتش و رضوان، لوله گذاری خیابان شاه داعی الله و کوچه های کدیور، لوله گذاری و هدایت آب های سطحی، احداث پایگاه چند منظوره مدیریت بحران و بهسازی معابر و پیاده راه های وسیعی از منطقه در دستور کار است.

این مقام مسئول از تکمیل طبقه دوم ساختمان شهرداری منطقه ۲ خبر داد و افزود: هدف از اجرای این پروژه که بیش از ده سال رها شده بود، بهبود فرآیند خدمترسانی به شهروندان است.

شهردار منطقه دو شیراز در بخش دیگری از سخنانش از رونق فعالیت های فرهنگی به موازات ارایه خدمات عمرانی خبر داد و افزود: شیراز بر اساس منویات مقام معظم رهبری سومین حرم اهل بیت «ع» نامگذاری شده و بر این اساس شهرداری منطقه دو شیراز اقدام به تعریف نمادی برای این موضوع فاخر کرده است.

شهردار منطقه دو با تقدیر از همراهی شهرداری و شورای اسلامی شهر شیراز در راستای پیشبرد این پروژه ارزشمند گفت: با تایید نماینده  ولی فقیه در استان فارس، پرچم و نماد سومین حرم اهل بیت «ع» در بلوار سیبویه به اهتزار در می آید و عملیات اجرایی این پروژه در نیمه شعبان خواهد بود.

او با یادآوری این موضوع که اهتزاز پرچم سومین حرم اهل بیت «ع» فاز اول این پروژه فاخر محسوب می شود، بیان داشت: دستگاه های متولی امور فرهنگی تا به امروز اقدامی برای طراحی پرچم سومین حرم اهل بیت ع نکرده اند و به همین دلیل شهرداری منطقه دو بنا بر رسالتی که برای خود در امور معنوی قائل است، در طراحی و اجرای این نماد پیشگام شده است.

مهندس مقدس زاده با تشریح جزییاتی از این پروژه گفت: این پرچم به ابعاد ۱۰در ۲۰ متر بر دکلی به ارتقاع پنجاه متر در انتهای بلوار سیبویه و در تقاطع دروازه کازرون به اهتزار در آید و تمام هماهنگی های لازم با دستگاه های مختلف برای نصب آن به عمل آمده است.

وی از دروازه کازرون به عنوان یکی از قدیمی ترین مبادی ورودی شهر شیراز یاد کرد و افزود: بلوار سیبویه بسیاری از حرم ها و بقاع متبرکه را در خود جای داده و پرچم سومین حرم اهل بیت ع و المان های مناسب با این محتوا در این محور از شهرداری منطقه دو طراحی و اجرا می شوند.

مقدس‌زاده اظهار امیدواری کرد که آیین رونمایی از پرچم سومین حرم اهل بیت ع همزمان با عید سعید فطر انجام شود.

شهردار منطقه دو در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به این موضوع که عملیات سازندگی در شهرداری منطقه دو در سال آینده شتاب بیشتری به خود می گیرد، بیان داشت: در سال ۱۴۰۳ تعداد ۴ پروژه بزرگ ستاره دار در دستور کار شهرداری منطقه ۲ شیراز قرار گرفته که از آن جمله می توان به احداث بلوار خلیج فارس، ساماندهی محور مقبره آبش خاتون، تکمیل ۴۵ متری محراب، بهسازی و ایجاد پیاده راه و مسیر دوچرخه سواری در محور لطفعلی خان زند (حدفاصل چهارراه پانزده خرداد تا چهارراه مشیر) با بهره گیری از نورپردازی و فضای سبز چشم نواز به صورت سه شیفت در دستور کار است.

مهندس مقدس زاده با تاکید بر این موضوع که از اجرای ابرپروژه ها استقبال می کنیم، اظهار داشت: به منظور تمرکز بر اجرای پروژه ها بزرگ، طرح های کوچک عمرانی در دستور واحد خدمات شهری قرار گرفته و تمرکز معاونت عمرانی بر اجرای پروژه های بزرگ مقیاس است.

وی در بخش پایانی سخنانش بر این موضوع تاکید کرد که ارتقا کیفیت زندگی شهروندان تابعی از تعریف پروژه ها در حوزه های مختلف است، بیان داشت: بر این اساس طرح های عمرانی در طیف های گسترده ای نظیر بهبود وضعیت حمل و نقل و ترافیک، ایمن سازی تردد، هدایت آب های سطحی، ساماندهی محورهای تاریخی، نگهداشت و توسعه فضای سبز، فعالیت های فرهنگی، مدیریت بحران، ساماندهی معابر و پیاده راه ها و سایر نیازهای شهر و شهروندان تعریف و به بهره برداری می رسند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.