تعطیلی همه مراکز دانشگاهی علمی کاربردی دولتی در سطح استان فارس

خبرپارسی – رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی فارس گفت: تا پایان شهریور ماه همه مراکز دولتی تعطیل می شود و برای این مراکزدانشگاه های معین ایجاد می شود لذا دانشجویان این واحد ها هیچ نگرانی وجود ندارد .

حبیب دانش منش، شنبه ۲۶ مرداد در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه چندین مرکز نوآوری در حوزه های مختلف ایجاد شده است، تاکید کرد: تا پایان سال بیش از ۱۰ رویداد «استارت آپ ویکند» استان فارس، برای جذب ایده و تجاری شدن آن برگزار می شود و یکی از آنها رویداد «استارت آپ پالوده شیراز و دسرهای سنتی» است که در اواسط مهرماه با همکاری مرکز علمی و کاربردری «فراسان» و هتل «شیراز» برگزار می شود

او با اشاره به اینکه دانشگاه علمی کاربردی فارس در ۳۶۶ رشته در فارس به آموزش های مهارتی می پردازد، گفت: ۲۲ مرکز فعال در سطح فارس وجود دارد و در حوزه های مختلف در جوار یک واحد صنعتی فعالیت دارند.

رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی فارس با اشاره به اینکه از سال گذشته طرح سطح بندی مرکزها در دانشگاه شروع شد و مرکزها در سطح یک تا چهار دسته بندی شدند، اضافه کرد: در سال ۹۷ در هیچ استانی سطح یک نداشتیم و مراکز در سطوح ۲ تا چهار وجود داشتند.

وی افزود: از ۲۲ مرکز موجود در فارس، هشت مرکز استان در سال ۹۸ به سطح ۲ ارتقا یافت و ۱۳ مرکز در سطح سه قرار گرفتند و یک مرکز در سطح چهار جا گرفت که این مرکز در رتبه بندی شرکت نکرده بود و فعالیت نداشت.

 این مقام مسئول با یادآوری این مطلب بر اساس این رتبه بندی ها، متقاضیان مرکزها را می شناسند و مرکزهای بهتر را انتخاب کنند و مرکزها هم می توانند در رقابت سازنده برای آموزش های مختلف شرکت کنند، یادآور شد: اساس کار این دانشگاه بر دانشگاه کارآفرین و نسل سوم است که با ایجاد مهارت در فرد، افراد می توانند یک شغل ایجاد کنند و کارآفرین باشند.

دانش منش از انحلال مرکزهای وابسته به دولت خبر داد و افزود: برای این مرکزها، مرکزهای معین تعریف می شود و هیچ دغدغه و نگرانی برای فارغ التحصیلان وجود ندارد، مرکزهای «هلال احمر»، «خبر»، «فرهنگ و ارشاد اسلامی»، «فرمانداری فیروزآباد» و «بنیاد شهید» در پایان شهریورماه تعطیل می شوند و درآینده نزدیک هشت مرکز در جوار یک صنعت افتتاح می شود.

 این مقام مسئول با اشاره به اینکه سعی داریم مرکزهای دولتی که تعطیل می شوند، در کنار یک بخش خصوصی فعالیت را ادامه دهد و به طور حتم مرکزهای توانمندتر ایجاد می شود و سعی خواهد شد که ظرفیت ها از بین نرود، افزود: شهریه آنها هیچ تفاوتی نخواهد داشت.

وی با اشاره به ثبت نام بدون کنکور دوره های کاردانی و کارشناسی مرکزهای مختلف علمی و کاربردی، گفت: ثبت نام کاردانی از فردا آغاز می شود و ثبت نام کارشناسی از دوم شهریور آغاز خواهد شد و علاقمندان می توانند از طریق سایت سنجش به آدرس www.sanjesh.org نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.