تجدید میثاق عشایر فارس با شهدا در تشییع پیکر مطهر سردار بی سر، شهید اسکندری

مسئول هماهنگی هیئات مذهبی قشقایی‌های مقیم شیراز

اعلام کرد که همزمان با دهم محرم و مصادف با عاشورای حسینی، عشایر فارس با سیدالشهدای مقاومت، سردار شهید حاج عبدالله اسکندری تجدید میثاق می‌ کنند.

عین اله جوزن در جمع خبرنگاران با اعلام خبر فوق بیان کرد: عشایر همواره و در همه برهه‌های حساس نظام جمهوری اسلامی، در صحنه حاضر بوده و ولایت مداری خود را ثابت کرده‌اند.

او همچنین ضمن تسلیت ایام سوگواری شهادت اباعبدالله افزود: ایلات قشقائی، لر، خمسه، باصری و کهمره با محوریت سپاه عشایر استان فارس در روز دوشنبه ١٧ مرداد همزمان با مراسم عاشورای حسینی در آئین تشییع و تدفین سردار شهید حاج عبدالله اسکندری به صورت منظم و یکپارچه حضور پیدا می‌کنند.

مهدی نصیری قرقانی، عضو هیئت رئیسه شورای شهر شیراز هم عنوان کرد: عشایر فارس در این مراسم با استفاده از عناصر و نمادهای ایلیاتی ضمن اعلام حمایت از جریان شهادت و دفاع از کیان نظام، با شهدا و امام شهدا تجدید میثاق می‌ کنند.

او گفت: عشایر فارس بر خود تکلیف دانسته اند که با یک برنامه ریزی مدون با محوریت سپاه عشایر، با یک انضباط ایلیاتی در این رویداد مهم حضور به هم رسانیده و بخشی از دین خود را نسبت به نظام و شهدا ادا کنند.

مصطفی کیانی رحیمی، دبیر اجرایی این تجمع نیز خاطر نشان کرد: برای حضور در این مراسم چندین جلسه هم اندیشی با نماینده معزز ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز، فرمانده محترم سپاه عشایر استان فارس و معاونت محترم سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شیراز با تاکید بر استفاده از ظرفیت‌های این قشر بزرگ از جامعه برگزار شده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.