به بهانه همایش جبهه اصلاحات در تهران؛اینجا شیراز است به وقت پایداری!/وعده های ناپایدار استاندار فارس!

خبر پارسی – فرزاد صدری – مرداد ماه ۹۳وقتی اصلاح طلبان فارس در ضیافت افطاری استاندار شرکت کردند این امید می رفت که یخ روابط آنها شکسته شود و دکتر احمدی به همان اندازه که به منتقدین دولت تریبون می دهد،حامیان اصلاح طلبش را نیز ببیند تا آنها نیز باور کنند صدای پای اقتدار و خودکامگی از استان رخت بربسته است.تصوری که البته باطل بود و هر چه بیشتر از عمردولت تدبیر و امید در استان گذشت،اصلاح طلبان فارس با محدودیت بیشتری گذران عمر کردند!
مشکلی که برای مدیر سایت خبر پارسی به بهانه انتشار یک بیانیه پیش آمد و شانه خالی کردن اعضای شورای هماهنگی (شورایی که گفته می شود مجوز قانونی ندارد و فعالیتش محل بحث است) از نگارش این بیانیه و ضرب شصتی که منتقدین دولت در این ماجرا به استاندار و اصلاح طلبان نشان دادند و نیز مواضع منفعلانه استاندار در برخی اتفاقات سیاسی دیگر،همه و همه دست به دست هم داد تا اصلاح طلبانی هم که خارج از شورای هماهنگی دلخوش به تغییرات بودند پا پس بکشند و عطای فعالیت سیاسی را به لقایش ببخشند!
دعوت از هادی غفاری توسط تشکیلات به جا مانده از دوره احمدی ن‍ژاد و سناریویی که گفته می شود توسط عوامل جبهه پایداری در دانشگاه علوم پزشکی شیراز نوشته شده بود و حوادث کاملا طراحی شده آن سخنرانی کذایی،باعث شد اصلاح طلبان بار دیگر از استاندار دولت امید،ناامید شوند!جایی که استاندار فارس به عنوان مجری قانون از تجمع غیر قانونی عده ای دفاع کرد و دادگاه وی‍ژه روحانیت سخنران جنجالی را تبرئه! هر چند خبر پارسی به محتوای آن سخنرانی کذایی هرگز ورود پیدا نکرد اما خود استاندار اعلام کرد:« طبق قوانین، کمیته نظارت دانشگاه مسئول دعوت از میهمانان است».استاندار البته وعده داده بود با مسببین آن حادثه برخورد می کند،اما چون مسببین حادثه حمایت جبهه پایداری را داشتند استاندار بر وعده خود «پایدار» نماند!
این البته پایان ماجرا نبود و در حالی که بنیاد امید ایرانیان شعبه فارس برای میلاد فرخنده نبی اکرم (ص) از سروش محلاتی دعوت بعمل آورده بود تا سخنرانی کند،آن سخنرانی نیز خیلی خودجوش! برگزار نشد تا در اهانتی که اخیرا به ساحت مقدس حضرت رسول (ص) شد برخی بگویند :وقتی در سومین حرم اهل بیت برای برگزاری جشن رسول خدا رفتاری مهربانانه ای صورت نمی گیرد خیلی دور از ذهن نیست که استکبار جهانی به بهانه رفتار نادرست برخی افراطیون مسلمان نما به خود اجازه توهین به بالاترین انسان تاریخ از نگاه مسلمانان دهد.
اخیرا در حالی «همایش جبهه اصلاحات» با حضور همه احزاب و گروه های اصلاح طلب در تهران برگزار شد که طیف های مختلف اصلاح طلبان در شیراز آرزو به دل برای برگزاری یک نشست مانده اند اما دریغ که فضای سیاسی و سنگین حاکم بر شیراز جرات و جسارت را از آنها گرفته و برخی فعالین سیاسی اصلاح طلب ترجیح داده اند یا به امورات مدرسه خود رسیدگی کنند یا نشریه، منهای اتفاقات فارس و شیراز! چاپ کنند و برخی هم از ترس اینکه متهم به فعالیت سیاسی نشوند همه راههای دسترسی به خبر پارسی را مسدود کنند!
یادمان نمی رود وعده های استانداری که با زبان روزه در دیدار با اصلاح طلبان اعلام کرد:« معتقدیم این دولت متعلق به تمامی گروه ها و اقشار مختلف است.» او گفته بود: اگر رقابت سیاسی نباشد، نشاط سیاسی و مشارکت و حضور فعال مردم از بین می‌رود و پیشرفتی حاصل نمی‌شود.
آقای استاندار یادت باشد این حرف ها را با زبان روزه بیان کردی و در عصر ارتباطات البته که سخنانت ثبت و ضبط می شود.
یادت است در همان جلسه وقتی هنوز افطار نکرده بودی گفتی: «مدیریت و اصلاح امور در استان نیاز به صبر و تحمل دارد و باید همه ما آستانه صبر و تحمل خود را بالا ببریم و بدانیم که مسایل استان بدون اینکه شکیبایی خود را افزایش دهیم ، مرتفع نخواهد شد.» جناب استاندار شواهد و قرائن نشان می دهد شما در مقابل انتقادهای مشفقانه و دلسوزانه اصلاح طلبان شکیبایی از کف دادید و معتقدید :اصلاح طلبان سهم می خواهند!!کدام سهم؟مگر جبهه پایداری جایی هم برای دیگران باقی گذاشته؟سهم کجا بود آقای استاندار؟! اجازه دهید اصلاح طلبان دو نشست قانونی برگزار کنند.بهانه ای بهتر از ولادت منادی صلح و رحمت؟!سهم کجا بود آقای استاندار؟! برای تنها سایت حامی شما نه پول خواستیم و نه حمایت اما توقع تهدید و بازداشت از ناحیه مدیران دولت نداشتیم.یک روز طرفداران جلیلی و مدیران پایداری شکایت و تهدیمان می کنند،یک روز طرفداران ولایتی و مدیران اصولگرا دستور بازداشتمان را صادر می کنند!گور پدر سهم آقای استاندار!لااقل بگذارید به فضای دولت اول احمدی ن‍ژاد برگردیم !تلخ است که در دولت تدبیر و امید تقاضای بازگشت به عقب را داشته باشیم!

5 دیدگاه برای “به بهانه همایش جبهه اصلاحات در تهران؛اینجا شیراز است به وقت پایداری!/وعده های ناپایدار استاندار فارس!

 1. متاسفانه از قراین بر می آید ایشان آب جوی هستند و دیگران ریگ ته رودخانه…. کسی که n سال است بر مسند فرهنگی سیاسی و … نشسته است مگر می گذارد تازه از راه رسیده ها جان بگیرند. آقا اصلاً خودت استاندار. فکرش را بکن چکار می توانی بکنی مگر به قول محصوران الا تدارکاتچی گری…. آب قطع شود برق قطع شود راه خراب شود برف بیاید مسئول کاسه کوزه ها استاندار است اما موقع انتصابات و تقسیم بوجه و امور فرهنگی و سیاسی و … که می شود سروکله عده ای پیدا می شود که به هیچ مرجع استانی پاسخگو نیستند. نه کاری به کار مشکلات دارند و نه دردی از درد مردم. تریبون و زور و … هم که دست خودشان است. استاندار که باشی موقع انتخابات جانب داری نمی توانی بکنی ولی آنها راحت نفرات خودشان را قالب می کنند. بله برادر من. اگر استانداری خوب بود ولش نمی کردند. مناصب دیگر را ببین که چه محکم سالها بر مسندش ظلم می رانند.

 2. سلام
  خودکرده را تدبیر نیست
  زمانی که سینه چاکی میکردند یادشان نیست؟
  سهم خواهی چیست ؟
  به گرفتن حق که سهم خواهی نمیگویند.

 3. دوست عزیز حرف بدون سند و غیر مستدل زدن که کنتر نمی اندازد.اگر تقوای الهی پیشه نمی کنید حداقل مواظب باشید تا با نشر مطالب غیرصحیح، اعتماد مخاطبان خود را از دست ندهید.واقعا می شود بدانم کدام مدیران کل استان عضو جبهه پایداری هستند؟ کدام یک از صاحب منصبان استانی با جبهه پایداری همراه هستند؟ واقعا تعداد آن هایی که اصلاح طلب نیسنند به انگشتان یک دست می رسد؟

 4. درود خدا بر خبر پارسی
  به امید روزی نزدیک که نسیم اعتدال به استان فارس هم برسه. دانشگاه علوم پزشکی که پایگاه جبهه پایداری شده. استانداری فعلی هم که دست استانداری های دوره احمدی نژاد رو از پشت بسته.
  به امید نسیمی اعتدال

 5. چطور خود استاندار به در و دیوار میزد برای پست استانداری،حالا چطور خط و نشون میکشه برا اصلاح طلبا؟چطور ناراحت میشه از سهم خواهی اصلاح طلبا؟
  ایشون بفرمایند چه کسانی ازش حمایت کرد ن که شد استاندار؟
  ایا واقعا اونا از عملکردش راضی ان؟اگه کسی حرفی نمیزنه از نجابتشه اقای استاندار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.