بهسازی شهرک سعدی نیازمند اعتبارات ویژه ملی است

خبرپارسی – رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر شیراز گفت: بهسازی، توسعه و اجرای طرح تفصیلی شهرک سیل‌زدن سعدی نیازمند اعتبارات ویژه ملی است.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل شورای اسلامی شهرشیراز، «نوذر امامی» در حاشیه جلسه کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به وقوع سیل در شهر شیراز گفت: دستکاری در طبیعت و در نظر نگرفتن مسیر سیل سبب بروز چنین اتفاقاتی است.

امامی افزود: مجموعه شهرداری به همراه ارگانهای دیگر مانند ارتش، سپاه، هلال احمر، بسیج با حضور در صحنه و همکاری هم توانستند اوضاع را بهتر سازند اما باید برای سیل زدگان کار اساسی صورت گیرد.

وی بر انجام پیش بینی‌های لازم به منظور مدیریت بحران از سوی مسئولان تاکیدکرد.

رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورا گفت: بهسازی، توسعه و اجرای طرح تفصیلی شهرک سیل‌زده سعدی نیازمند اعتبارات ویژه ملی در سال ۹۸ است تا با جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز و ازادسازی مسیر سیل از بروز خسارت‌های جبران ناپذیر برای مردم در آینده جلوگیری کنیم.

وی بابیان اینکه سعدی شیرازی یک شخصیت جهانی است از بررسی طرح ساماندهی و بازآفرینی مجموعه تاریخی ارامگاه سعدی خبر داد و گفت: کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر شیراز چندبار تاکنون از محیط پیرامونی آرامگاه سعدی بازدید داشته و بررسی آن را در دستور کار قرار داده است.

امامی افزود: در این جلسه که با حضور مدیران بنیاد مسکن فارس برگزار شد میزان خسارت وارده به ساختمان‌های مسکونی، شرایط جابه‌جایی، واگذاری زمین به سیل زدگان شهرک سعدی بررسی شد.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز افزود: باید بر اساس قانون، شرح وظایف همه سازمان‌ها و دستگاه‌های دولتی در مقابل سیل و حوادث غیر مترقبه مشخص و هر کسی طبق قانون از انجام وظیفه کوتاهی کرده است جوابگوی این اهمال و سهل انگاری باشد؛ هم از بالا دست از نقطه شروع سیل، هم در داخل شهر و زمان وقوع سیل هر کس به سهم خودش طبق وظیفه قانونی باید جوابگو باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.