برگزاری هجدهمین نمایشگاه خودرو همراه با برنامه های متنوع نمایشی در شیراز

خبرپارسی – مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی  فارس گفت: هجدهمین نمایشگاه خودرو امسال هم به میزبانی شیراز و با حضور شرکت‌های خودرو ساز داخلی و خارجی همزمان با نمایشگاه‌های رنگ و رزین و پلاستیک و چاپ، تبلیغات و رسانه ١٧ تا ٢٠ دی  به همراه برنامه های متنوع نمایشی برگزار می‌شود.

سیدمحمود موسوی سه‌شنبه ١٠ دی در نشستی خبری با تاکید براینکه فارس، در سال ٩٧ تنها استانی بود که موفق به برپایی نمایشگاه خودرو شد، افزود: هجدهمین نمایشگاه خودرو امسال هم به میزبانی فارس و با حضور شرکت‌های سایپا، ایران خودرو، ارم خودرو، مدیران خودرو و نمایندگی نیسان خودرو همزمان با نمایشگاه‌های رنگ و رزین و پلاستیک و چاپ، تبلیغات و رسانه ١٧ تا ٢٠ دی برگزار می‌شود.

موسوی به استقبال خوب مردم از نمایشگاه خودرو اشاره کرد و افزود: امسال در حاشیه نمایشگاه برنامه های متنوعی را با همکاری هیئت اتومبیل رانی وموتورسواری فارس، مانند تست جاده‌ای خودروها و عملیات نمایشی در فضای باز برگزار می کند .

 او سپس به برگزاری  به طور میانگین هر هفته یک نمایشگاه مرتبط با یک حوزه اداری در شیراز اشاره کرد و گفت: در سال ٩٨ تقویم برپایی نمایشگاه‌ها را در کار گروه توسعه صادرات همانند سایر سازمان‌های اقتصادی و تولیدی ارائه کردیم و در نهایت موفق به دریافت ۶٨ مجور برای ۶٨ عنوان نمایشگاهی شدیم.

او با بیان اینکه سال گذشته  ۴٩ و در سال ٩۶ تنها ۴٨ نمایشگاه در استان فارس برپا شد، افزود: در نیمه اول سال گذشته با مسائلی مانند خروج آمریکا از برجام و محدودیت در ورود کالاهای اولیه مواجه شدیم که به سهم خود موجب کاهش برپایی عناوین نمایشگاهی شد، چرا که تولیدکنندگان به دنبال راهی برای ورود کالاهای مورد نیاز و اولیه به کشور بودند.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس با بیان اینکه برای امسال برگزاری ۶۸ نمایشگاه برنامه ریزی کرده ایم که تاکنون  ۴٢ عنوان نمایشگاهی از مجموع  نمایشگاه‌های  پیش‌بینی شده را برگزار کرده ایم، افزود: مابقی عناوین نمایشگاهی باقی مانده با دو عنوان اضافه تا پایان سال به تعداد ٢٨ عنوان نمایشگاهی را در ۵ سالن برگزار خواهیم کرد.

موسوی ادامه داد: اگرچه امسال هم با حاکمیت مشکلات اقتصادی روبرو هستیم اما نزدیک به ١٧ عنوان نمایشگاهی در سال ٩٧ و ٩٨ را مجددا احیاء کردیم و همچنین موفق به برگزاری تعدادی از آنها برای اولین بار شدیم که نمایشگاه طلا و جواهر، بورس و بیمه  و نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل از جمله آنهاست.

او در ادامه به رشد بیش از ۶۰ درصدی برگزاری نمایشگاه در ۹ ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته اشاره کرد و گفت: فارس در تاریخ برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی پس از تهران با بیشترین تعداد برگزاری عناوین نمایشگاهی در سال جاری مواجه است.

موسوی تاکید کرد: با برنامه ریزی و مطالعه تلاش کردیم جای خالی بعضی از نمایشگاه‌ها را احصاء و نسبت به برپایی آنها اقدام کنیم.

او عنوان کرد: همچنین میزبانی از ٢۵ هیئت  خارجی برای بازدید از شرکت نمایشگاه‌های فارس در سال ٩٨ پیش‌بینی شده بود که تاکنون استقبال از ١٧ هیئت انجام شده است.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس گفت: تعداد ۴٨ کارگاه و همایش جانبی امسال در کنار نمایشگاه‌ها نیز برنامه ریزی شده بود که تاکنون ۴٠ کارگاه برگزار شده که امید است تا پایان امسال بیش از تعداد پیش‌بینی شده و به میزان بیش از ۶۵ کارگاه برپا شود.

موسوی با اشاره به افزایش ٢٣ درصدی از نظر روزهای برپایی نمایشگاه نسبت به سال گذشته، افزایش ۶٠ درصد افزایش فضای برگزاری نمایشگاهی نسبت به سال گذشته و افزایش ٣٨ درصدی عناوین نمایشگاهی نسبت به سال ۹۷، بیان کرد: برای امسال٢٢ نمایشگاه بین‌المللی پیش‌بینی شده بود که تاکنون ١٧ عنوان آن برگزار شده است.

او در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: متاسفانه در برگزاری نمایشگاه‌ها با یکسری محدودیت‌ها مواجه هستیم که از جمله آنها می‌توان به بداستقبالی تولیدکنندگان استان فارس، اشاره کرد.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس گفت: امسال پایلوت برگزاری نمایشگاه خرما علی‌رغم اینکه استان‌های خرما خیز داریم اما به شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس رسید.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس با گلایه از نبود استقبال واحد های تولیدی و صنعتی فارس برای شرکت در نمایشگاه ها و اینکه متاسفانه غیرفارسی‌ها از نمایشگاه‌ها بیشتر از تولیدکنندگان استان استقبال می‌کنند، ابراز امیدواری کرد که سازمان صمت، اتاق بازرگانی و شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس بتوانند صنعتگران را به حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی ترغیب کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.