برنامه ریزی منسجم و بهره گیری از ظرفیت های توسعه برای عبور فارس و جنوب کشور از زمستان

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای فارس در ارتباط مستقیم ویدئو کنفرانسی شرکت های صنعت برق ، گاز و نفت کشور با مرکز پایش شرکت توانیر از برنامه ریزی منسجم و بهره گیری از ظرفیت های توسعه برای عبور فارس و جنوب کشور از زمستان ۱۴۰۱ خبر داد و بیان کرد: همه توان متخصصان و مهندسان صنعت برق در استان فارس و جنوب کشور برای گذر موفق از زمستان پیش رو به کار گرفته می شود.

مهندس یدالله حقیقی اظهار کرد : صرفه جویی در مصرف انرژی و اتخاذ تصمیمات برای مدیریت برق و گاز و رسیدن به تعادل و دوری ازناهمترازی مصرف و تولید از جمله رویکردهایی است که با تاکید و هماهنگی مسوولان استانی و کشوری در حوزه آب و برق و گاز دنبال می شود.

رییس شورای انسجام بخشی مدیران وزارت نیرو در استان فارس از همه مدیران صنعت آب و برق در استان فارس خواست تا ضمن مشارکت در یک حرکت جهادی برای تامین انرژی مورد نیاز مردم ، برنامه های منسجم برای عبور موفق از زمستان پیش رو داشته باشند.

حقیقی با اظهار امیدواری مبنی بر اینکه راندمان نیروگاه‌های کشور تا پایان امسال با تامین منابع کافى به ۳۹٫۴ درصد برسد، گفت: در حال حاضر برنامه احداث ۷ هزار مگاوات واحد بخار سیکل ‌ترکیبی در دستور کار مدیران صنعت برق درکشور قرار گرفته و مشارکت و همراهی مدیران در کنار برنامه ریزی برای الگو سازی مصرف بهینه رویکردهایی است که ما را در گذر موفق از زمستان امسال و تامین برق و انرژی مورد نیاز واحد های صنعتی و مشترکان خانگی یاری می دهد.

او خاطر نشان کرد : بر اساس تاکید مسوولان کشوری تامین سوخت نیروگاه‌ها در دوره سرد سال مهمترین مسئله وزارت نیرو عنوان شده است ، از سویی تولید گاز در کشور به گونه ای نیست که بتواند روند افزایش مصرف برق و گاز را پاسخگو باشد و لازم است صرفه‌جویی و افزایش بهره‌وری در بخش‌های مختلف از جمله صنعت در دستور کار قرار گیرد.

حقیقی افزود: در حال حاضر ۲۰ درصد سوخت نیروگاه‌ها در استان های مختلف ، سوخت مایع بوده و پیش‌بینی می‌شود که با ادامه روند موجود در سال‌های آتی این میزان افزایش یابد. لذا با توجه به روند برقی سازی بیشتر و رشد سهم برق در انرژی نهایی ، چالش تامین انرژی اولیه بیشتر شده و ضرورت دارد علاوه بر بهینه سازی مصرف، توسعه نیروگاه‌های تجدیدپذیر نیز در اولویت قرار گیرد.

در این نشست دکتر افشار دارابی، مشاور وزیر و رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور نیز بر لزوم برنامه ریزی برای تامین انرژی مورد نیاز در فصل سرد سال و هماهنگی و فرهنگ سازی برای رفع ناترازی ها در تولید و مصرف انرژی تاکید کرد.

همچنین علی اکبر‌ کاظمی، مشاور وزیر و مدیرکل دفتر روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت نیرو ضمن یاد آوری تنگناها و مشکلات ناترازی در تولید و مصرف انرژی از تلاش مهندسان و متخصصان صنعت برق و گاز و نفت برای تامین انرژی مورد نیاز تقدیر کرد.

گفتنی است؛ دکتر فروزنده، مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت ، مهندس علی اکبری مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل شرکت توانیر، مهندس اعظمی رئیس روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، مهندس طارمی مدیرکل دفتر روابط عمومی و امور بین الملل شرکت تولید نیروی برق حرارتی نیز در این نشست به بیان دیدگاهها و نظرات کارشناسی برای عبور موفق از زمستان پیش رو و تامین انرژی مورد نیاز جامعه پرداختند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.