برخی ها دوست ندارند خدمات دولت به گوش مردم برسد

??????????????????????????????????????????????????????????

??????????????????????????????????????????????????????????

خبرپارسی – رئیس مجمع مشورتی توسعه استان فارس گفت: برخی ها دوست ندارند عملکرد و خدمات  دولت به گوش مردم برسد.

جواد جمشیدی با اشاره به شدت گرفتن  تخریب های سازماندهی شده علیه دولت با استفاده از ظرفیت های رسانه ای و فضای مجازی افزود: خود را سفید و دولت را سیاه نشان دادن نه بر مدار انصاف است و نه در دایره ایمان!

وی با اذعان به وجود برخی نقاط ضعف در دولت دوازدهم گفت:این دولت همان دولتی است که در سال های ۹۲ تا ۹۶ ،یعنی زمانی که میراث دارخرابه ای در قوه اجرایی کشور شد ، تمام تلاش خود را برای افزایش مبادلات وسرمایه گذاری اقتصادی،رونق کسب و کار و… بکار بست .

جمشیدی گفت:متاسفانه برخی افراد و جریان های خاص نمایان شدن آثار این تلاش ها در زندگی مردم را تاب نیاوردند و هم صدا و همو نوا با دشمنان خارجی و بدخواهان مردم و نظام چوب لای چرخ دولت گذاشتند تا دولت دوازدهم را ناتوان جلوه دهند.

عضو هیات رئیسه مجمع مشورتی توسعه استان فارس افزود: اصرار به تلاش برای قراردادن دولت در شرایط سخت و بحران آفرینی برای دولت دوازدهم در حالی انجام می شود که بحران آفرینان براین باورند درصورت بروز اتفاقات ناگواری نظیر اعتراضات مردم در آبان ماه و گسترش دامنه این اعتراضات می توانند درآن شرایط  منافع خود را مصون بدارند.

جمشیدی کشور را به کشتی ای تشبیه کرد که سوراخ شدن آن همه گروه ها و جریان ها را در شرایط غرق شدن قرارمی دهد و سپس افزود: در استان فارس و در دولتی که برخی ها تمام امکانات خود را برای ناکارآمد جلوه دادن آن بسیج کرده اند، آمارهای رسمی گواه کذب بودن ادعاهایشان است.

وی کاهش نرخ بیکاری از ۱۶٫۹ درصد در سال ۹۲  به ۷  در صد در سال جاری و آن هم در شرایطی که نه از نفت ۱۲۰ دلاری خبری است و نه از فروش آن به عنوان بخشی از عملکرد دولت تدبیر و امید یاد کرد و افزود: در طول تاریخ گذشته این استان ۶۸۳ روستا گازرسانی شده بود اما از سال ۹۲ تا کنون ۱۹۰۲ روستا به این تعداد افزوده شده است.

رئیس مجمع مشورتی توسعه استان فارس رشد رشد ۹۶ درصدی احداث گلخانه ها در استان فارس را نشان از توجه ویژه دولت به امور زیر ساختی در حوزه کشاورزی دانست و افزود: در حوزه آبیاری نوین مزارع و باغات نیز شاهد رشد ۶ درصد ی در طول ۶  سال گذشته هستیم.

جمشیدی افزودن تعداد زیادی هواپیما به ناوگان هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با استفاده از شرایط توافق هسته ای (برجام) را یکی دیگراز اقدامات مهم دولت دانست و افزود: قرار داشتن کشور دراین شرایط ظاهرا با منافع برخی افراد درداخل کشور در تضاد بوده و خواهد بود.

توسعه زیر ساخت های ورزشی ،یکی دیگر از مواردی بود که جمشیدی از عملکرد دولت در فارس و در این حوزه دفاع کرد و گفت: در طول چندین دهه گذشته تنها یک میلیون دویست هزار مترمربع سرانه ورزشی در این استان احداث شده، درحالیکه در طول ۵ سال گذشته یک میلیون ۵۰۰ هزار مترمربع فضای ورزشی در استان ساخته شده است.

وی با بیان اینکه دولت روحانی در شرایطی باید برای مقابله با آثار اعمال تحریم های یکجانبه آمریکا برنامه ریزی کند که در داخل کشور نیز برخی رسانه ها از جمله رسانه ملی با استفاده از تمام ظرفیت های خود، حتی در برنامه آموزش آشپزی نیز با تمام قوا دولت را تخریب می کنند.

عضو هیات رئیسه مجمع مشورتی توسعه استان های کشور در عین حال با اشاره به کاهش  تاب آوری اجتماعی بین طبقات مختلف جامعه خصوصا طبقات ضعیف و مستضعف گفت: دولت باید باتقویت ارتباط بدنه خود با لایه های مختلف اجتماع و طراحی و تدوین روش های مختلف برای کم کردن نارضایتی های مردم تلاش کند.

جمشیدی گفت: هرچند برخی مخالفان سازمان یافته دولت، نمی خواهند که ارتباط دولت با مردم نزدیک و شفاف باشد، اما درچنین شرایطی دولت باید با مردم صادق باشد و علت بروز برخی محدودیت ها و کار شکنی های موجود را شفاف با مردم در میان بگذارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.