بانوان در پیشگیری ازآسیب‌های اجتماعی نقش محوری دارند

مدیرعامل مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز شیراز گفت: بانوان می‌توانند با مدیریت و مراقبت از اعضای خانواده مانع از بروز بسیاری مشکلات چون طلاق، خودکشی، کودک‌آزاری و در راس آن اعتیاد شوند.

سید عبدالرضا دستغیب در سومین جلسه توجه آگاهی‌بخشی خانواده‌ها در خصوص پیشگیری از اعتیاد و مراقبت از اعضای خانواده بیان کرد: آتش اعتیاد به پشت در خانه‌هایمان رسیده و بی‌توجهی به آن گریبان‌ گیرمان می‌شود.

به نقل از روابط عمومی مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز شیراز، او بر اهمیت توجه و احساس مسئولیت همه افراد جامعه در پیشگیری از این بلای خانمان‌سوز تاکید کرد.

مدیرعامل مجمع خیرین شهرساز و فرهنگساز شیراز همچنین با اشاره به اهمیت نقش بانوان در خانواده، گفت: بانوان می‌توانند با مدیریت و مراقبت از اعضای خانواده مانع از بروز بسیاری مشکلات چون طلاق، خودکشی، کودک‌آزاری و در راس آن اعتیاد شوند، چرا که اعتیاد، ام‌الفساد دیگر ناهنجاری‌ها است.

معاون اداره کل بهزیستی فارس نیز ضمن قدردانی از مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز شیراز در خصوص برگزاری کلاسهای آموزشی به خانواده‌ها، دغدغه فرهنگی مجمع خیرین را از مهم‌ترین دغدغه‌های بهزیستی برشمرد و از آمادگی این سازمان به منظور استمرار چنین جلسات ارزشمندی خبر داد.

کارشناس اداره کل بهزیستی فارس نیز به بیان مطالب آموزشی درخصوص اعتیاد پرداخت و به نگرش مثبت برخی خانواده‌ها نسبت به استعمال قلیون و سیگار و فراگیری آن در جامعه اشاره کرد و گفت: تا زمانی که پدر و مادر نسبت به مواد مخدر حتی قلیون و سیگار نگرش مثبت دارند؛ گرایش فرزند به استعمال مواد مخدر جای تعجب ندارد.

او ابراز تاسف کرد که در برخی خانواده‌ها مهیا نمودن قلیون یکی از ملزومات سفرهای تفریحی است که می تواند نگرش مثبت به اعتیاد را به دنبال داشته باشد.

محکم، بر توجه بهزیستی به خدمات انجمن‌های خیریه‌ای که پیشگیری، درمان و محافظت از افراد در برابر انواع اعتیاد را انجام می‌دهند، تاکید و اضافه کرد: یکی از اهداف سازمان بهزیستی پیشگیری و درمان اعتیاد است که در این راستا ۲۵۰ انجمن به افراد دارای اعتیاد اعم از معتادان گمنام NA، پورخوران گمنام OA، الکلی‌های گمنام AA، خدمات ارائه می‌دهند تا با حضور مستمر از پاکی خود مراقبت کنند.

این کارشناس مسئول در خصوص کسانی که اولین استعمال را انجام می‌دهند، گفت: از هر ۱۰ نفری که برای اولین بار مواد سنتی مصرف می‌کنند، سه نفر و از همین تعداد افرادی که مواد صنعتی مصرف می‌کنند پنج نفر، درگیر اعتیاد می‌شوند.

او بر اهمیت تقویت احساس مسئولیت در فرزندان از کودکی تاکید و تقویت مسئولیت‌پذیری را یکی از راهکارهای مقابله با اعتیاد در بزرگسالی عنوان کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.