بازگشت وضعیت قرمز کرونا به نقشه فارس

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به تداوم افزایش موارد ابتلا و بستری بیماری کرونا، از تغییر وضعیت رنگبندی فارس خبر داد و یادآور شد که اکنون وضعیت سه شهرستان این استان قرمز اعلام شده است.

سید وحید حسینی یکشنبه ۹ مرداد با اشاره به آخرین گزارش وضعیت رنگبندی کرونا در استان فارس، به خبرنگاران گفت: هم اکنون، شهرستان های استهبان، خنج و اوز در وضعیت قرمز، ۱۰ شهرستان شیراز، اقلید، خرم بید، سرچهان، پاسارگاد، ممسنی، نی ریز، جویم، لارستان و گراش در وضعیت نارنجی و سه شهرستان کوه چنار، فراشبند و خفر در وضعیت آبی قرار دارند و وضعیت سایر شهرستان‌ها زرد است.

حسینی، روند ابتلا و بستری در استان فارس طی روزهای اخیر را افزایشی اعلام و خاطرنشان کرد: با افزایش موارد ابتلا در استان، تنها در ۲۴ ساعت گذشته، یکصد بیمار مثبت و دارای علایم کرونا، نیازمند خدمات درمانی بیشتر بوده و در بخش های کووید۱۹ بیمارستان های فارس بستری شدند.

رئیس علوم پزشکی شیراز یکی از نگرانی های حوزه سلامت در موج هفتم کرونا را افزایش سهل انگاری و بی توجهی نسبت به خطر این بیماری و کاهش شدید حساسیت‌ها در مقایسه با موج های پیشین عنوان و اضافه کرد: این موضوع منجر به گسترش موارد ابتلای خانوادگی و کاهش پایبندی به قرنطینه خانگی بیماران شده است.

مقام ارشد حوزه سلامت استان فارس از مردم خواست تا ضمن رعایت جدی شیوه نامه های بهداشتی، با مشارکت جدی در زمینه دریافت به موقع واکسن و تکمیل برنامه واکسیناسیون، خطر موج هفتم کرونا را تا حد امکان کاهش داده و در ارتقای ایمنی جامعه نسبت به این بیماری سهیم شوند.

رئیس علوم پزشکی شیراز با اعلام اینکه تاکنون نزدیک به ۷۱ هزار دز یادآور واکسن کرونا در استان فارس تزریق شده است، از افرادی که تا کنون سه دز واکسن کرونا دریافت کرده اند دعوت کرد تا با مراجعه به پایگاه های واکسیناسیون و دریافت به موقع دز یادآور، ایمنی خود را در برابر این بیماری افزایش دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.