بازگشت بیمارستان علی‌اصغر شیراز به وضعیت عادی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام کرد که با توجه به کاهش آمار مرتبط با اپیدمی کروناویروس در فارس، بیمارستان حضرت علی‌اصغر(ع) که از ابتدا به عنوان مرکز اصلی بستری بیماران مبتلا به کووید-۱۹ درنظر گرفته شده بود، به وضعیت عادی خدمت رسانی بازگشت.

دکتر سید وحید حسینی شنبه ۳۱ اردیبهشت در پانصد و هشتمین جلسه ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کرونا، ضمن قدردانی از تلاش مدافعان سلامت به ویژه کادر درمانی درگیر با کرونا در بیمارستان های مرجع پذیرش بیماران کووید۱۹ گفت: آمارها نشان دهنده کاهش آمار بستری بیماران کووید۱۹ در بخش های عادی و مراقبت های ویژه کرونا در بیمارستان های استان است.

او ادامه داد: از آغاز شیوع کرونا، بیمارستان حضرت علی اصغر(ع) به عنوان بیمارستان مرجع کرونا معرفی شده و بسیاری از خدمات درمانی در این بیمارستان متوقف شد که اکنون با توجه به کاهش آمار، به وضعیت عادی پیش از کرونا بازگشته است.

حسینی همچنین از مشارکت مردم در طرح واکسیناسیون عمومی برای ایمن سازی جامعه، اعلام کرد: تاکنون ۹۳ و ۶۴ صدم درصد از جمعیت هدف دُز یک، ۸۷ و ۶۹ صدم درصد دُز دو و ۴۸ و ۹۸ صدم درصد جمعیت گروه هدف در شهرستان های زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز نیز دُز سوم واکسن کووید۱۹ را دریافت کرده اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: از زمان اعلام شده تا کنون، ۳ هزار و ۲۴۲ نفر جمعیت گروه هدف در شهرستان های زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز نیز دُز چهارم واکسن کووید۱۹ را دریافت کرده اند.

اعلام آخرین وضعیت رنگ بندی کرونا در فارس

مدیر ارشد حوزه سلامت فارس در ادامه با اعلام آخرین وضعیت رنگ بندی کرونا در فارس اعلام کرد: هم اکنون شهرستان های رستم، سپیدان، ممسنی، خرم بید، بوانات، سرچهان، پاسارگاد، ارسنجان، بختگان، زرقان، بیضاء، کوه چنار، خرامه، سروستان، کوار، خفر، فراشبند، مُهر، خنج، اوز و گراش در وضعیت زرد و بقیه شهرستان ها از جمله شیراز، در وضعیت آبی قرار دارند.

حسینی ضمن ارزیابی آمار ابتلا در مناطق مختلف استان، موارد مرگ و میر، وضعیت آمار افراد بستری و بهبودیافته و روند خدمت رسانی به مبتلایان و موارد مشکوک به ابتلا در مراکز درمانی؛ به پیگیری آمار نمونه های انجام شده آزمایش کرونا طی روز گذشته تاکنون در فارس، پایش عملکرد مراکز آزمایشگاهی تشخیصی کروناویروس در فارس پرداخت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.