ایمانیه ابقا نشده است/قانون اجازه ابقای او را به وزیر نمی دهد

خبرپارسی- انتشار چهار باره خبر ابقای ایمانیه در مسند ریاست دانشگاه علوم پزشکی فارس اگر چه جالب توجه است اما مداقه در قوانین و آیین نامه های موجود حکایت از آن دارد که وی برای حضور در سمت فعلی اش به تاییدیه ای فراتر از تاییدیه وزیر نیاز دارد.

مصوبه  جلسه ۶۸۴ شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال ۱۳۸۹ آیین نامه ای را دربرمی گیرد که می توان باستناد آن درباره وضعیت ایمانیه بهتر قضاوت کرد.

این آیین نامه که شرح وظایف، نحوه انتخاب و چارت سازمانی موسسات و دانشگاهها را به وضوح تشریح و تعریف کرده در ماده ۴ به توصیف رئیس دانشگاه می پردازد و در بندهای مختلف آن چنین آمده:

الف جایگاه:

رئیس موسسه بالاترین مقام اجرایی موسسه میباشد که بعد از هیات امنا دومین رکن موسسه خواهدبود و درقبال کلیه امور موسسه در حدود مقررات مصوب، مسئول و نماینده حقوقی موسسه در نزد مراجع ذیصلاح خواهدبود.

ب  نحوه انتصاب:

رئیس هر موسسه بر حسب مورد از جانب وزیر هر یک از وزارتین به شورای عالی  انقلاب فرهنگی پیشنهاد خواهدشد که در صورت تایید شورا، وی با حکم وزیر به مدت چهارسال به انجام وظایف خود خواهدپرداخت.

نحوه انتصاب رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بر اساس مفاد اساسنامه دانشگاه مذکور، مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی تعیین می گردد.

تبصره ۱ انتخاب مجدد افرادی که با انجام تشریفات مقرر در این ماده منصوب می شوند، به صورت متوالی تنها برای یک دوره بلامانع می باشد. در موارد استثنا، انتخاب مجدد برای دوره بعدی پس از تایید و اخذ مجوز از شورای عالی انقلاب فرهنگی امکانپذیر می باشد.

با چنین آیین نامه ای مشخص است که ایمانیه پس از دو دوره ۴ ساله ، تنها در موارد استثنا می تواند با مجوز شورای عالی انقلاب فرهنگی در این مسند بماند و تا کنون هیچ مجوزی دال بر این موضوع منتشر نگردیده و هر گونه اظهار نظر در این خصوص نمی تواند وجاهت قانونی داشته باشد.

شورای عالی انقلاب فرهنگی شورای گسترده ای است که اعضای آن با حکم رهبر منصوب می شوند و اعضای حقیقی و حقوقی فعلی آن عبارتند از :اعضای حقیقی:    احمد احمدی،علی‌رضا اعرافی ،حمید پارسانیا، غلامعلی حداد عادل ،رضا داوری اردکانی ،   حسن رحیم پور ازغدی ،علی شریعتمداری ،علی‌اکبر رشاد ، سید علی‌رضا صدر حسینی ،   محمدرضا عارف ، محسن قمی ،محمدعلی کی‌نژاد ، منصور کبگانیان ، حسین کچوییان ،  مهدی گلشنی ،علی لاریجانی ،محمود محمدی عراقی ، محمدرضا مخبر دزفولی (دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی) ،صادق واعظ زاده ،علی اکبر ولایتی.

اعضای حقوقی

رئیس جمهوری – حسن روحانی (رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی)

رئیس قوهٔ قضائیه – صادق لاریجانی

رئیس قوهٔ قانون‌گذار و مجلس شورای اسلامی – علی لاریجانی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی – علی جنتی

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی – سید حسن قاضی زاده هاشمی

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری – رضا فرجی دانا

وزیر آموزش و پرورش – علی اصغر فانی

وزیر ورزش و امور جوانان – محمود گودرزی

معاون علمی و فناوری رییس جمهور – سورنا ستاری

رییس سازمان صداوسیما – سید عزت الله ضرغامی

رییس سازمان تبلیغات اسلامی – سید مهدی خاموشی

رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی – محمدباقر خرمشاد

رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها – محمد محمدیان

 رییس جهاد دانشگاهی – حمیدرضا طیبی

 رییس شورای فرهنگی و اجتماعی زنان – منیره نوبخت

 رییس دانشگاه آزاد اسلامی – حمید میرزاده

 رییس هیأت فرهنگی مجلس شورای اسلامی – احمد سالک

 رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی – محمدمهدی زاهدی

 رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی – حسینعلی شهریاری

19 دیدگاه برای “ایمانیه ابقا نشده است/قانون اجازه ابقای او را به وزیر نمی دهد

 1. سلام
  در این اطلاعیه 2 اشتباه مرتکب شدید:
  1- اولا پس یک دوره 4 ساله ابقا رییس دانشگاه با گذر از کانهالهایی و شرایط ویژه امکان پذیر است
  2- اگر ایشان 8 سال در این مسند است،‌ادامه ریاست ایشان غیر قانونی است یا باید به تایید شورای انقلاب فرهنگی برسد که تقریبا غیر ممکن است و قانون گذار دست وزیر و همه را بسته است. و یا ایشان استعفا دهد یا عزل شود. باید دید که آخرین حکم ایشان برای ریاست چه تاریخی زده شده است و تا کی معتبر است.
  وزیر محترم بهداشت و اعضای محترم شورای عالی انقلاب فرهنگی حواستان باشد که التزام به قانونگرایی شعار اصلی مردم در 24 خرداد بود. برای این منظور تقریبا جدایی آقای رییس از پست دانشگاه قطعی است فقط نکته مهم این است که نگذارید که ایشان و برخی از آقایونی که در این مدت کسی کاری به کارشان نداشته است در تعیین رییس بعدی دخالت کرده و شخص بی اختیار و تابع تام خود را سر کار بیارند.

 2. انشالله ایندفعه دیگه اوت خواهد شد با کمک شما و حمایت بی دریغ پرسنل علوم پزشکی که از دست ایشان جز ناله به درگاه خدا و حمایت از شما کاری از دستشان بر نمیاید

 3. امیوارم خدا داد دل مردم شیراز را از ایشان بدلیل اجرای طرح پزشک خانواده بدون برنامه و نظر مردم بستاند

 4. نفرین اینجانب بدلیل ضایع کردن حقم در استخدام بدلیل برداشت شخصی ایشان از اسلام همیشه بدرقه راهش خواهد بود وویل للظالمین

 5. من مطمئنم اگه قانون اجازه می داد هم وزیر چنین کاری نمی کرد

 6. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر اینکه سلایق سیاسی دخالت و تاثیری در عزل و نصب‌ها ندارد، گفت: «دکتر ایمانیه، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز از افتخارات شیراز است که خدمات ارزنده‌ای داشته‌ و همیشه مورد احترام بوده و هست که حکم ابقای وی به زودی صادر می‌شود.»
  وی افزود: «باید اصلاحاتی در دانشگاه صورت بگیرد که در شرف انجام هست و ما افتخار می کنیم که همچنان در عرصه سلامت فارس در خدمت دکتر ایمانیه باشیم.»

  1. یه سوال دارم گل آقا جان

   به نظر شما مشکل این نقل قول چی بود که از سایت دانشگاه حذف شد؟
   احتمالا مشکل صحتش که نبوده؟

 7. حرف ازکدوم قانون می زنید؟ اونجا مگه قانون هم حکمفرماست؟!!

 8. دکتر رضا زاده رئیس روابط عمومی به چند تن از کارمندان روابط عمومی دانشگاه که مورد اعتمادش هستند گفته بروید و زیر خبرهای خبر پارسی به عناوین مختلف در حمایت از دکتر ایمانیه نظر بدهید

 9. باغبان گر پنج روزی صحبت گل بایدش
  بر جفای خار هجران صبر بلبل بایدش
  ای دل اندربند زلفش از پریشانی منال
  مرغ زیرک چون به دام افتد تحمل بایدش
  فقط خواستم بگم بهترین کار تحمل بود که ما کردیم وچرخ دوران همیشه به کام افراد دورو نخواهد بود که دم از خدا بزنند وبا کفش روی سفره خدا راه بروند . سفره ابوالفضل برپا کنی وبه سیره او پشت پا بزنی ودر نهایت میگم آدم خوبه بوقلمون صفت نباشه وخط مشخص باشه .خدا کنه نفر بعدی اگه ایشان لطف کنند وصندلی را رهاکنندآدم قانون مداری باشد نه رابطه گرا

 10. پاسخ به ” کارمند روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی”

  برادر جان پس شما از کجا این موضوع را فهمیدی؟؟؟
  چرا جو ساری میکنید؟
  آقا هرکاری کنید نمیتونید نظر دکتر هاشمی را عوض کنید
  ایشان هم تو سفر شیراز به این نتیجه رسیدند که این جو سازی ها و ناکارامدی هایی که شما ها راه انداختین همش ساختگی بوده و سکانداری بهتر از دکتر ایمانیه واسه کشتی سلامت در فارس پیدا نمیشه
  اوصیکم به تقوی الله ….
  به عمل کار بر آید به سخندانی نیست….

  1. جناب گل آقا

   شما درست می فرمایید
   حذف خبر ساخته و پرداخته دانشگاه در تشکر وزیر از ایمانیه کرده بود و خبر ابقایش از سایت دانشگاه احتمالا به علت این بوده که نظر وزیر به ایمانیه نزدیک است، درسته؟

  2. گل آقا جیگر طلا!
   ممه رو لو لو برد.تو چقد خوش باوری شایدم امید دولت تدبیر وامید مال تو بوده حسن جون اینا بردنش!
   نه ببه گلی هموطو که هووولووتوون یه دفه هاپولی شد هادی جون اینام هاپولی هاپول
   ولی اعتماد به نفست مونه کشته گمپ گلم .راسی سی کامنتای که زحمت میکشین می رین اضافه کارم میگیرین.نظام نوین چیتو ببم.سفره تون رنگین تر کاکوی چیشوم…..زت زیاد.

 11. . گرگ ها هوس رانت خواری دارند. درود بر شرف دکتر ایمانیه.الله مع الصابرین..مولی علی (ع) را در مسجد ضربت زدند و میگفتند مگر ایشان نماز خوان بوده است!!!! ان الله یدافع عن المحسنین. دست از ترور شخصیت بردارید.

  1. پاسخ به شهرستان
   اولا هر چه از دانشگاه بود را ایمانیه خرج ماندن بر کرسی اش کرده و چیزی نمانده که مدیران جدید از آن بهره ببرند.
   دوما خوب گفتی کسی نمدانست که حضرت علی حتی نماز می خواند چون ریا نمی کرد و نماز را برای حفظ خلافت نمی خواند اما همه می گویند ایمانیه معتقد است حال قضاوت با خواننده

   1. مامان امید اینا
    یعنی دیگه هیچی نمونده؟روم سیا بازم دیر از خو بلند شدم. خدا ذلیلت کن حسن کلیدچرو دیر اومدی کاکو.میگن استاد همش صرف امر خیر کرده. جونه مرگ بشی محمود یکمی هم میذاشتی برای امورات خیر ما؟1یعنی ما دل نداریم.ووووی یکی نیس بیا ما رو هم ترور شخصیت کنه.ما م هوس کردیم ولی همی همش ترور شده میگن فقط دوزارو سننارش مونده.الاهههههههههههی محمود جزز جیگر بیگیری که سی ما گرگا هیچی نذاشتین همش خیر دوروبریاتون کردین.اینا همش من باب تکلیفه کاکام.اگه مامان شهرام روم زمین نمینداخت و امر خیریه رو دس میگرفت من میرفتم در دکونو وله کاکام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.