انفجار در کارگاه غیرمجاز سوختگیری گاز شهر صدرا

رئیس سازمان آتش‌نشانی شهرداری شیراز گفت: قبل از ظهر امروز، یک حادثه انفجار و آتش سوزی در کارگاه غیرمجاز سوختگیری خودروهای گازسوز، در ورودی شهر صدرا، حادث شد.

محمدهادی قانع شنبه ۲۱ اسفند به خبرنگاران گفت: ساعت ۱۱ و ۳۹ دقیقه امروز وقوع یک انفجار و آتش سوزی در محل سوختگیری غیرمجاز با گاز ال.پی.جی، در ورودی شهر جدید صدرا به سامانه ۱۲۵ اعلام و بلافاصله ماموران از ۵ ایستگاه عملیاتی به محل اعزام شدند.

قانع با یادآوری اینکه محل وقوع حادثه یک باغ ۵۰۰ متری بود، گفت: این باغ به شکل غیرمجاز به انبار، محل فروش و شارژ سیلندرهای گاز ال.پی.جی و سوختگیری خودروهای مجهز به این سیستم تبدیل شده است.

وی با اشاره به اینکه حادثه هنگام سوختگیری یکی از خودروها اتفاق افتاده و منجر به انفجار و آتش سوزی گسترده شده بود، گفت: براثر این حادثه ۲ خودروی پراید و ۵۰ سیلندر گاز ۵۰ کیلویی را در بر گرفته بود.

قانع گفت: شعله های آتش تمامی کارگاه را در بر گرفته و احتمال سرایت به مکان های اطراف و انفجار بقیه سیلندرها نیز وجود داشت، از این رو تیم اطفایی با تقسیم شدن به چند گروه ضمن جست و جو برای محبوسین احتمالی به کنترل و اطفا این حریق سرکش اقدام کردند.

رئیس سازمان آتش نشانی شیراز با بیان اینکه در این حادثه یک نفر دچار سوختگی و به مرکز درمانی اعزام شد، گفت: این عملیات در یک شرایط پرریسک مدیریت و اجرا شد و طی آن آتش نشانان با خنک سازی محل و سیلندرهای موجود، محیط را تحت کنترل درآورده و از انفجار ۵۰ سیلندر گاز، جلوگیری کردند.

قانع با یادآوری اینکه به دلیل سرعت عمل آتش نشانان، از یک فاجعه پیشگیری شد، استفاده از گاز ال.پی.جی را یکی از مخاطرات جدی در ایجاد حوادث منجر به انفجار و آتش سوزی دانست.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.