اقدامات شهرداری شیراز برای ایمن سازی ارتفاعات مشرف بر دروازه قرآن

خبرپارسی – با توجه به ناپایداری تعدادی از سنگ ها در ارتفاعات مشرف بر آرامگاه خواجوی کرمانی و دروازه قرآن، نیروهای آتش نشانی در این محل مستقر و  معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز به همراه کارشناسان این معاونت به صورت ویژه از منطقه بازدید کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، هم اکنون به صورت دقیق این سنگ ها و کل گستره منطقه مورد بررسی فنی قرار گرفته است.

این گزارش می افزاید: جهت پایش بیست و چهار ساعته و مستند سازی حرکات احتمالی این سنگ ها معاونت فنی و عمرانی شهرداری شیراز نیز  اکیپ نقشه برداری ویژه در محل مستقر کرده است تا در صورت کوچکترین حرکت احتمالی تدابیر لازم اندیشیده و گزارشات لازم به مقامات عالی استان ارسال شود.

همچنین ضرورت تشکیل کمیته بحران استانداری با مکاتبات صورت گرفت و مکاتبات ویژه نیز با معاونت خدمات شهری شهرداری و شهرداری منطقه در خصوص رعایت مسایل ایمنی و ایمن سازی کاربری ها در محدوده خطر انجام شد.

جلسه مدیریت بحران استانداری در مورخ ۱۱ فروردین به ریاست معاون عمرانی استانداری تشکیل شد و ضمن تاکید بر رعایت اصول ایمنی هیئت پنج نفره ای با مدیریت اداره کل بحران استانداری تشکیل و همان روز از محل با وجود بارندگی شدید بازدید کردند و توجه به معاینه میدانی از محل شواهدی دال بر ناپایداری آنی گزارش نکردند.

در بیانیه این هیئت اعلام شد که ضمن رعایت کلیه مسایل ایمنی کاربری های پایین دست و ایجاد محدودیت عبوری نسبت به اخذ مشاور ذی صلاح در کوتاه ترین زمان از سوی عالی ترین مرجع قانونی استان تعیین تکلیف شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.