افزایش ۲ برابری مجموعه‌های کوثر در سال ۱۴۰۱/ به دنبال ارتقا کسب و کارهای خانگی زنان سرپرست خانوار هستیم

مشاور شهردار تهران و مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران گفت: هم اکنون در شهرداری تهران ۶۴ زیرمجموعه کوثر فعالیت می‌کند که امیدواریم با دستور شهردار تهران در سال آینده ظرفیت این کوثرها به بیش از ۲ برابر افزایش یابد.

به گزارش خبر پارسی به نقل از روابط عمومی اداره کل امور بانوان شهرداری تهران، مریم اردبیلی  در نشست زنان، مشاغل خانگی ‌وکسب و کارهای خرد؛ پیشران اقتصاد آینده که در شانزدهمین رویداد کارآفرینی زنان و تولید ملی برگزار شد، با اشاره به موضوع کارآفرینان زن و سرپرست خانوار اظهار کرد: باید برای ارج نهادن به مقام بانوان موثر سرپرست خانوار و کارآفرین اقدامات زیادی انجام دهیم. در همین راستا به دنبال تسهیل مسیر ارتقاء کسب و کار و اشتغال خانگی زنان سرپرست خانوار شهر تهران و زنان کارآفرین هستیم که مایه افتخار ما هستند.

او افزود: این زنان سرپرست‌خانوار علاوه بر اینکه وظیفه پدری و مادری را بر دوش دارند در حوزه تولید و کارآفرینی هم نقش بسیار مهمی ایفا می‌کنند. رویداد کارآفرینی زنان و تولید ملی معرفی کننده تولیدات و محصولات ۳۵۰۰ نفر از زنان سرپرست خانوار است و به طور غیر مستقیم ۵ هزار نفر از بانوان با این نمایشگاه ارتباط دارند.

اردبیلی با اشاره به اینکه باید قدردان تمام بانوانی باشیم که شبانه روز در حوزه تولید فعالیت می کنند، بیان کرد: فرصتی فراهم شده تا در این رویداد شاهد حضور زنان در حوزه کارآفرینی، مشاغل خرد و خانگی و کسب و کارهای خرد باشیم. امروز شاهد تلاش زیاد و پررونق کوثرهای کارآفرین زنان سرپرست خانوار در حوزه های مختلف اقتصادی هستیم. در شهرداری تهران ۶۴ زیرمجموعه کوثر فعالیت می کند که با دستور شهردار تهران امیدواریم تا سال آینده ظرفیت این کوثرها را به بیش از ۲ برابر افزایش یابد. البته هنوز تا رسیدن به جایگاه آرمانی فاصله داریم اما با این وجود، قدردان تلاش های انجام شده بانوان سرپرست خانوار و کارآفرین هستیم.

مشاور شهردار تهران و مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران ادامه داد: کسب و کارهای خرد و مشاغل خانگی که بیشتر زنان همیشه درگیر آن بودند به چشم گوشه ای از فعالیت های اقتصادی نگاه می شد در حالی که در تمدن و تاریخ کشور نقش مولدگری زنان و خانواده ها قطعا سهم بالایی داشته است. با صنعتی و مدرن شدن جامعه، کارخانه های بزرگ اهمیت دار شد و مردم از کسب و کارهای خرد و مشاغل خانگی فاصله گرفتند. اما دوباره شاهد این هستیم که با کمرنگ شدن کسب و کارهای بزرگ، مشاغل خرد و خانگی، محله ای و خانوادگی در حال پیشرفت و رشد هستند. رشد کسب و کارهای خرد و مشاغل خانگی فضای اقتصادی را متحول کرده و به نظر می رسد پیشران اقتصاد کشور باشند.

اردبیلی عنوان کرد: بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری در تولید آینده، سهم کسب و کارهای خرد و مشاغل خانگی باید بسیار جدی گرفته شود بر همین اساس ما هم به دنبال عملیاتی کردن و توسعه آن هستیم. رویداد کارآفرینی زنان و تولید ملی گام بسیار خوبی برای معرفی کسب و کارهای خرد و مشاغل خانگی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.