افزایش شهرستان‌های با وضعیت زرد کرونا در فارس

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با اشاره به افزایش تعداد شهرستان‌های با وضعیت زرد کرونا در استان فارس، گفت: چهار شهرستان، ارسنجان، سرچهان، خرامه و اوز در استان فارس با وضعیت زرد کرونایی مواجه‌اند.

دکتر سید وحید حسینی شنبه ۴ تبر در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: بر اساس آخرین گزارش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در زمینه وضعیت کرونا در استان فارس، چهار شهرستان ارسنجان، سرچهان، خرامه و اوز در وضعیت زرد و دیگر شهرستان ها در وضعیت آب هستند.

او افزایش شهرهای دارای وضعیت زرد در استان فارس به نسبت هفته گذشته را به منزله ضرورت تداوم پایبندی مردم استان به رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی دانست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه با تلاش‌های انجام شده و هوشمندی مردم فارس، موفقیت‌های خوبی در زمینه واکسیناسیون دزهای نخست تا سوم واکسن کرونا در استان به دست آمده است، از افرادی که هنوز دزهای تکمیلی واکسن را دریافت نکرده‌اند خواست تا هر چه سریع تر در این زمینه اقدام کنند.

حسینی همچنین افراد بالای ۷۰ سال و بیماران دارای نقص سیستم ایمنی که چهار ماه از مرحله سوم واکسیناسیون آنان گذشته است را گروه‌های دارای اولویت برای دریافت مرحله چهارم واکسن اعلام کرد.

او با اشاره به انتشار برنامه روزانه واکسیناسیون کرونا در پایگاه خبری دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از از آمادگی پایگاه‌های واکسیناسیون استان برای تزریق دزهای نخست تا چهارم واکسن، بر اساس برنامه اعلام شده روزانه خبر داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز شناسایی روزانه موارد ابتلا در فارس و بستری افراد دارای علایم کرونا را نشان دهنده گردش این ویروس در جامعه عنوان کرد و از مردم خواست تا همچنان با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، در حفظ سلامت خود و قطع زنجیره‌های انتقال این بیماری بکوشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.