اعلام حضور اصلاح طلبان در انتخابات شیراز با ائتلاف “ندای ملت”

خبرپارسی – دو حزب اصلاح طلب ندای ایرانیان و اراده ملت با تشکیل ائتلاف “ندای ملت” و با شعار جوانان، عدالت، آزادی و مردم حضور خود در انتخابات پیش رو را اعلام کردند .

عصر امروز دوشنبه ۲۷ بهمن ماه نشست خبری ائتلاف “ندای ملت” با حضور ۴ کاندیدای اصلاح طلب واهالی رسانه های استان فارس در ستاد مرکزی این دو حزب برگزار شد .

سید احمد موسوی به عنوان رئیس این ائتلاف با انتقاد از اندک بودن زمان برای تشکیل ائتلاف‌ها و بسته شدن لیست‌های مورد حمایت اصلاح‌طلبان ، عنوان کرد: از مولفه‌های مهم در ارزیابی انتخابات دو امر مشارکت و رقابت است که ضعف در هر یک از این دو مولفه سبب برگزاری انتخابات ضعیف و کم رنگ خواهد شد؛ بنابراین بهتر است دست اندرکاران برگزاری انتخابات در کشور فرصت حضور برای همه جریان‌های سیاسی از جمله اصلاح‌طلبان را فراهم کنند .

موسوی ابراز امیدواری کرد در روزهای باقی مانده تا انتخابات دوم اسفند ماه شاهد اعلام حمایت و همراهی سایر گروه‌ها و احزاب اصلاح‌طلب از این لیست باشیم.

 وی افزود: دو حزب ندای ایرانیان و اراده ملت با رویکرد پاس داشتن قانون اساسی وارد رقابت انتخاباتی شده‌اند و برای اعتلای نظام جمهوری اسلامی و کشور به رغم مشکلات موجود لیست و ائتلاف انتخاباتی را معرفی کرده‌اند.

رئیس ائتلاف ندای ملت در پاسخ به این سوال که آیا در صورت پیروزی لیست ائتلاف مذکور پاسخگوی عملکرد کاندیداها خواهید بود، اظهار کرد: مسیری که امروز  طی می‌کنیم دوران گذار است و در این دوران امور نسبی است و معتقدیم درک عمومی شرایط را متوجه می‌شود که در دوره پیشین از میان بیش از ۲۰ حزب ۴ کاندیدا معرفی شدند پاسخگویی درباره عملکرد آنها دشوار بود اما امیدواریم اکنون این شرایط بیش از ۴ سال قبل مهیا باشد.

موسوی درباره شعار ائتلاف ندای ملت برای حضور در رقابت انتخاباتی نیز گفت: «جوانان، عدالت، آزادی، مردم» شعاری است که به عنوان رویکرد این ائتلاف در روزهای باقی مانده از رقابت انتخاباتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سابقه و آبروی خود را در راه استمرار اصلاحات به میدان آورده‌ام

سید محمد احمدی، نامزد یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه شیراز و زرقان و عضو ائتلاف ندای ملت که در سابقه مدیریتی خود دو سال سکانداری استانداری فارس در دولت حسن روحانی، معاونت سیاسی و امنیتی استانداری فارس در دولت اصلاحات و سفیر جمهوری اسلامی ایران در کشور ترکمنستان را دارد در این نشست خبری به بیان دیدگاه‌های خود پرداخت و گفت: انتخابات کنونی تحت تاثیر مسائلی همچون شیوه رد صلاحیت‌ها درشرایط خاصی برگزار می‌شود.

احمدی با بیان اینکه امروز شاهد تفاوتی چشمگیر میان شیوه برگزاری انتخابات در اولین دوره مجلس و دوره‌های اخیر هستیم، عنوان کرد: مجلس اول باحضور طیف‌ها و اقشار متفاوت از نامزدها در انتخابات تشکیل شد و این موضوع سبب شد مجلس اول به عنوان بهترین دوره مجلس شکل بگیرد.

وی با اشاره به اینکه اکثر احزاب اصلاح‌طلب تمایل داشتند در مسیر عقلانیت گام بردارند  و وارد عرصه انتخابات شوند، خاطرنشان کرد: با توجه به رد صلاحیت‌های رخ داده تشکیل لیست برای اصلاح‌طلبان دشوار بود.

این نامزد انتخابات یازدهمین دوره مجلس در حوزه انتخابیه شیراز و زرقان  تاکید کرد: آمادگی داریم سوابق و آبروی چندین ساله خود را برای اینکه اصلاحات فراموش نشود سرمایه‌گذاری کنیم.

وی با اشاره به اینکه هیچ کسی محکوم به پذیرش تفکر خاصی نیست، اظهار کرد: ما اصلاحات را بهترین روش برای عبور از مشکلات کنونی کشور می‌دانیم.

استاندار اسبق فارس با بیان اینکه یکی از اهداف ما دلگرم کردن مردم برای مشارکت پر رنگ‌تر در انتخابات است یادآور شد: به رغم اینکه انتقاداتی وجود دارد و مردم سختی‌هایی را متحل شده‌اند اما هیچ فردی از خانه خود قهر نمی‌کند.

 وی ادامه داد: مردم به مجلسی نیاز دارند که نمایندگان آن فارغ از معامله‌گری و اندیشیدن به نام و نان و منافع شخصی به دفاع از منافع مردم بپردازند.

احمدی با بیان اینکه حکومت بدون مردم معنا ندارد، تاکید کرد: اگر زمانی بین مسئولان و مردم تعارض ایجاد شود، ما در کنار مردم هستیم.

وی در پاسخ به سوالی درباره تلاش بعضی جریان‌ها برای تخریب دولت فعلی ، گفت: روحانی سرمایه کشور است و نباید چوب حراج به این سرمایه‌ها زد و  به رغم انتقادات باید شرایطی که برای دولت رقم زده شده را نیز بررسی کنیم.

استاندار اسبق فارس در پاسخ به سوالی در خصوص الحاق فارس به دریا محقق نشدن این امر به رغم تصویب شورای امنیت ملی را نتیجه سهل انگاری عده‌ای و عقب.نشینی وزیر کشور دانست که فارس را از مواهب متعددی محروم کرده است.

فروغ سروی غیاث آبادی از دیگر اعضای ائتلاف ندای ملت بود. سروی  کارشناس ارشد مهندسی منابع طبیعی است که در شهرداری، پتروشیمی و آموزش و پرورش سابقه فعالیت دارد و از کارآفرینان شرکت‌های دانش بنیان است و در حال حاضر فعال حوزه صنعت ساخت و ساز است.

غلام عباس عالیشوندی عضو دیگر این ائتلاف دانشجوی دکتری حسابداری دانشگاه تهران  است و سابقه ۱۵ سال تدریس در دانشگاه را دارد او  مدرس گروه حسابداری دانشگاه شیراز است  عالیشوندی مشاور سرمایه گذاری بسیاری از طرح های اقتصادی استان بوده .  وی عضو انجمن حسابداری ایران است که ابتدا به صورت مستقل ثبت نام کرده و اکنون وارد لیست اصلاح طلبان شده است. یکی از اولویت های عالیشوندی توجه به جوانان نخبه و  تبدیل بنیاد ملی نخبگان به وزارت خانه بود او  مدیریت  دهه  شصتی ها  و اشتغالزایی برای دهه هفتادی ها را حائز اهمیت دانست.

ساجده کرمی دیگر کاندیدای این لیست ائتلافی نیز  دانشجوی دکترای شیمی دانشگاه شیراز و فعال در حوزه صنعت، نفت، بنزین  است و در ساخت جاذب هایی برای رفع آلودگی هوا فعال است بوده  وی تقویت ارتباط صنعت با دانشگاه را به عنوان  یکی از اولویت‌های خود مطرح کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.