اشرف بروجردی: وجود آرشیو ملی هنر ایران در شیراز ضروری است

خبرپارسی –  رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران گفت: اگر شهرداری بخواهد شهر شیراز را به کانون رویدادهای هنری و فرهنگی تبدیل کند، وجود آرشیو ملی هنر ایران در این کلانشهر ضروری است .

به گزارش روابط عمومی شهرداری شیراز، اشرف بروجردی رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در دیدار با شهردار شیراز، این کلانشهر را شهری با پیشینه تاریخی و فرهنگی غنی خواند که از آن به نام پایتخت فرهنگی ایران یاد می کنند .

بروجردی افزود: اگر شهرداری بخواهد شهر شیراز را به کانون رویدادهای هنری و فرهنگی تبدیل کند، وجود آرشیو ملی هنر ایران در این کلانشهر ضروری است .

وی با بیان اینکه وجود مراکز فرهنگی و هنری برای شهرهای بزرگ یک الزام است، گفت: مجموعه های فرهنگی در شهرهای بزرگ ضمن اینکه باعث افزایش سطح فرهنگی شهروندان می شود، آسیب های اجتماعی را نیز کاهش می دهد .

حیدر اسکندرپور نیز در این دیدار،  فارس را حوزه تمدنی ایران زمین و شیراز را کانون مرکزی این حوزه دانست و افزود: شعار شورای پنجم و مجموعه مدیریت شهری، انسان محوری، ایجاد آرامش برای شهر و شهروندان و فراهم کردن زیرساخت های لازم به منظور توسعه زندگی پیاده در شهر است که این رویکرد مجموعه فرهنگی شهر را تقویت می کند .

وی با بیان اینکه رویکرد اصلی مجموعه مدیریت شهری نگاه نرم افزاری به شهر است، گفت: آرشیو ملی هنر ایران می تواند بخشی از مجموعه پیاده راه عرفان از دروازه قرآن تا بازار وکیل باشد که این رویکرد منجر به توسعه پیاده راه تاریخی فرهنگی عرفان می شود. علاوه بر این در پیاده راه عرفان مجموعه های فرهنگی و گردشگری دیگری نیز پیش بینی شده است .

شهردار شیراز اعلام کرد که برای ایجاد آرشیو ملی هنر ایران، در شیراز، شهرداری با مرکز اسناد و کتابخانه ملی ایران همکاری خواهد کرد.

همچنین در این دیدار کوروش کمالی سروستانی مدیر مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس از طراحی ساختمان آرشیو ملی هنر ایران توسط معماران به نام و برجسته خارجی خبر داد و گفت: این ساختمان در هفت طبقه با هفت موضوع هنری طراحی می شود که منابع اصلی و دیجیتال آثار هنری به مرور زمان به آرشیو ملی هنر ایران در شیراز انتقال می یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.