اجرای طرح ملی باشگاه کار آفرینان نوجوان در فارس

خبرپارسی – مدیر کل اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس از اجرای طرح ملی باشگاه کارآفرینان نوجوان در استان فارس با هدف تربیت کارآفرینان خلاق در سطح نوجوانان ۱۲ تا ۱۸ سال توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبرداد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس؛ سهراب مختاری با اشاره به اینکه در نظام آموزشی کشور های پیشرفته، توجه ویژه ای به آموزش کار آفرینی، توسعه و تقویت روحیه و رفتار کار آفرینانه در افراد می شود؛ تصریح کرد: با چنین آموزش هایی آن ها توانسته اند بحران های اقتصادی را به خوبی مدیریت کنند و با ایجاد فرصت های شغلی، مشکل بیکاری را در میان فارغ التحصیلان دانشگاهی برطرف کنند .

 مختاری گفت: در حالی در کشور ما برنامه های آموزشی، برای همگان یکسان تعریف شده که به تفاوت های فردی آن ها توجه نشده است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس افزود: اگرچه ممکن است افراد  دارای نقاط مشترک با دیگران باشند، اما هر فرد استعداد وعلایق منحصر به فرد دارد که باید متناسب با توانایی ها و استعداد های خویش پرورش یابد.

مختاری با بیان اینکه توجه به این واقعیت سبب رشد خلاقیت، نوآوری و رفتار های کار آفرینانه در افراد می شود؛ ابراز کرد: با توجه به اینکه ویژگی های اصلی کار آفرینان از قبیل ابتکار عمل، ریسک پذیری، استقلال طلبی، خلاقیت،…. اکتسابی و یاد گیرنده است بنابر این آموزش کار آفرینی امروزه به یکی از اساسی ترین فعالیت ها در نظام های آموزشی کشور های پیشرفته تبدیل شده است.

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس  با اشاره به فراهم کردن محیط مناسب و ارائه آموزش های لازم؛ نسبت به توسعه ویژگی های فردی نیز تاکید کرد.

 مختاری افزود:  اساس طرح ملی باشگاه کارآفرینان نوجوان با هدف تربیت دانش آموزان ایرانی به عنوان کارآفرینان موفق در آتیه ی کشور است تا پس از ارزیابی توانایی دانش آموزان در این زمینه، با آموزش، تقویت مهارت ها و ویژگی های کارآفرینانه آن ها، افرادی خلاق، نوآور، ریسک پذیر، متعهد و فرصت آفرین پرورش دهد.

 مدیر کل  تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس؛ تصریح کرد: این طرح در سطح ملی، استعداد های کار آفرینی نوجوانان و جوانان را شناسایی و ضمن ارائه بازخورد مناسب به هر فرد منجر به ارتقای فردی می شود.

مختاری یادآور شد: این طرح همچنین به نظام آموزشی کشور در سطح ملی جهت طراحی و پیاده سازی برنامه های مناسب برای ارتقای این استعداد ها، کمک خواهد کرد.

بر اساس این گزارش طرح ملی باشگاه کارآفرینان نوجوان در استان فارس با همکاری اداره کل آموزش فنی و حرفه ای و اداره کل آموزش و پرورش استان و توسط  کارگزار منتخب با مجوز رسمی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حال اجرا است که افتتاحیه و آغاز به کار رسمی این باشگاه در استان فارس ۲۴ بهمن ماه ۱۳۹۸ برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.