اتمام حجت رئیس پلیس فارس با هنجارشکنان در چهارشنبه آخر سال

فرمانده انتظامی استان گفت: افرادی که بخواهند در مراسم چهارشنبه آخر سال اقدام به بی نظمی و سلب آسایش شهروندان کنند، دستگیر و با هماهنگی های به عمل آمده با مرجع قضائی تا ۱۵ فروردین بازداشت خواهند شد.

سردار رهام‌بخش حبیبی شنبه ۲۱ اسفند به خبرنگاران گفت: طی سال های گذشته شاهد بهبود رفتار در چهارشنبه آخر سال بوده ایم و مردم توانسته اند رفتار خود را در این روز کنترل کنند.

وی با بیان اینکه پیش بینی های لازم برای برقراری امنیت در این روز توسط مجموعه فرماندهی انتظامی استان فارس انجام شده است، گفت: پلیس مخالف شادی مردم نیست ولی در عین حال با مخلان نظم و امنیت و کسانی که اقدام به هنجار شکنی و حرکات پرخطر نمایند، به شدت و طبق قانون برخورد می کند.

فرمانده انتظامی استان فارس با اشاره به کشف بیش از یک میلیون انواع مواد محترقه تا کنون، تصریح کرد: در این خصوص ۳۸ متهم دستگیر و با تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شده اند.

حبیبی گفت: با توجه به اینکه بخش مهمی از قربانیان چهارشنبه آخرسال از میان کودکان و نوجوانان هستند،خانواده ها مراقب فرزندان خود باشند تا مبادا به رفتارهای پرخطر روی بیاورند.

وی ضمن اتمام حجت با مخلان نظم وامنیت عمومی، تأکید کرد: افرادی که بخواهند در مراسم چهارشنبه آخر سال اقدام به بی نظمی و سلب آسایش شهروندان کنند، دستگیر و با هماهنگی های به عمل آمده با مرجع قضائی تا ۱۵ فروردین بازداشت خواهند شد.

کشف ۳۰ کیلوگرم پیش ساز مواد محترقه در “فسا”

فرمانده انتظامی شهرستان فسا نیز به خبرنگاران گفت: در بازرسی از ۵ واحد صنفی، مقدار ۳۰ کیلوگرم مواد پیش ساز با کاربرد تولید مواد محترقه و قابل انفجار در این شهرستان کشف شد.

سرهنگ محمدهاشم قسام گفت: این اقدام در راستای برقراری امنیت اجتماعی در ایام پایانی سال خصوصا پیشگیری از هرگونه اخلال در نظم عمومی در مناسبت چهارشنبه آخر سال و براساس گزارش مردمی مبنی بر فروش مواد پیش ساز تولید مواد محترقه و قابل انفجار توسط برخی افراد سودجو به نوجوانان، انجام شده است.

قسام خاطرنشان کرد که واحدهای صنفی عرضه کننده مواد پیشاز تولید ترقه پلمب شده و متولیان آنها نیز با تشکیل پرونده روانه دادسرا شدند.

کشف ۱۲ هزار عدد مواد محترقه در “مرودشت” 

فرمانده انتظامی شهرستان مرودشت نیز گفت: در راستای اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی و تشدید در مبارزه با تهیه و توزیع کنندگان مواد محترقه، با هدف پیشگیری از بروز حوادث ناگوار، مأموران پلیس نظارت بر اماکن عمومی گزارشاتی را مبنی بر نگهداری و فروش مواد محترقه از چند واحد صنفی در سطح شهر دریافت و اقدامات قانونی خود را در این راستا آغاز کردند.

سرهنگ فرشید زینلی افزود: مأموران با تحقیقات گسترده پیرامون موضوع پس از هماهنگی مرجع قضائی، در بازرسی از این مغازه ها ۱۲هزار و۱۰۰ عدد انواع مواد محترقه کشف و در این راستا  ۶ متهم را دستگیر کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.