آماده باش آتش‌نشانی شیراز برای مقابله با حوادث ناشی از بارندگی

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز گفت: به دلیل بارش‌ باران و احتمال جاری شدن سیلاب در معابر عمومی، این مجموعه به حالت آماده باش درآمده است.

محمدهادی قانع یکشنبه ١٢ دی در گفت‌وگوی مجازی با خبرنگاران با بیان اینکه با شروع فعالیت سامانه جدید بارشی از بامداد امروز و احتمال وقوع تصادفات رانندگی و سایر حوادث غیرمترقبه آتش نشانان در حال آماده باش قرار گرفته‌اند، افزود: این آماده باش تا اتمام بارش‌ها ادامه خواهد داشت.

او اظهار کرد: با شروع بارش‌های جوی و احتمال وقوع تصادفات رانندگی و آب گرفتگی معابر، تعداد ۲۳ ایستگاه عملیاتی سازمان آتش نشانی شیراز برای ارائه خدمات ایمنی به شهروندان در حال آماده باش قرار گرفته و تا برقراری وضعیت عادی جوی این روند ادامه می‌یابد.

قانع با اشاره به اینکه از اواخر سال گذشته آتش نشانان در راستای اقدامات پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در حال آماده باش به سر می‌برند، از شهروندان درخواست کرد از ترددهای غیرضروری در سطح شهر خودداری کرده و در صورت بروز حوادث رانندگی و یا مشاهده هرگونه آب گرفتگی که می‌تواند موجب سقوط و گرفتاری شهروندان شود، با سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی شیراز تماس حاصل کنند.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز همچنین با تاکید بر رعایت توصیه‌های ایمنی از شهروندان خواست تا مسیر خروجی آب در پشت بام ساختمان‌ها و ناودان‌ها ‌پاکسازی شود.

او با بیان اینکه با تشدید بارش باران حتی‌الامکان باید از تردد افراد خردسال و کودکان در بیرون از منزل جلوگیری کرد، گفت: از قراردادن زباله در مسیر آب باران و جوی آب در راستای تجمع آب در درون منازل خودداری شود.

قانع همچنین از شهروندان خواست تا از سالم بودن دودکش‌ها اطمینان حاصل کنند.

او با تاکید بر خودداری از تردد حاشیه رودخانه‌ها و جوی‌های آب با فشار زیاد، از شهروندان خواست تا در هنگام تردد از عرض خیابان و یا پیاده روها، از مکان‌هایی عبور کنند که خطر سقوط در کانال و محل تجمع آب وجود ندارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.