آغاز همکاری مشترک آموزش و پرورش فارس و سازمان آب منطقه‌ای

با حضور مدیران آموزش و پرورش و آب منطقه ای فارس شرکت آب منطقه‌ای و آموزش و پرورش این استان تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

تفاهم نامه همکاری دو دستگاه شرکت آب منطقه ای و آموزش و پرورش استان با حضورمدیران ارشد دو دستگاه، سیاوش بدری مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای و خلیل عسکری مدیر کل آموزش و پروش مبادله شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای فارس، سیاوش بدری مدیر عامل شرکت در حاشیه تبادل تفاهم نامه با بیان و ترسیم سیمای آب استان و اوضاع نامطلوب بارش‌ها در سال آبی جاری، بهترین راه سازگار شدن با کم آبی را بر اساس آموزه‌های دینی و اصل مهم قناعت از شروع آموزش دانش آموزان مطرح کرد و گفت: کار فرهنگی در همه بخشها موثر است و در این حوزه نیز باید با انتقال فرهنگ مصرف بهینه آب موضوع را بین دانش آموزان و خانواده ها تبیین کرد. بدون تردید جمعیت ۹۴۰ هزار نفری دانش آموزان فارس نقش پررنگی در انتقال فرهنگ مصرف بهینه آب خواهند داشت.

رئیس هیئت مدیره شرکت آب منطقه‌ای فارس، تعریف پیوست رسانه‌ای برای فرهنگ سازی مصرف بهینه آب را ضروری دانست و ادامه داد: به میدان آمدن و مشارکت فعال رسانه ها بخصوص رسانه ملی در این عرصه ضرورت هست، ایشان افزود در طرح نجات دانش آموزی آب ضروری است همه رسانه‌ها با هم افزایی و تعامل هر چه بهتر آستین همت بالا بزنند و برای فرهنگ سازی و انتقال فرهنگ بهینه مصرف آب به تولید محتوی بپردازند.

خلیل عسکری مدیر کل آموزش و پرورش استان فارس نیز با اشاره با اینکه شرکت آب منطقه‌ای کار شایسته ای در روشنگری اذهان عمومی را دنبال می کند گفت: همین که به جای بهره بردن صرف از وسایل و ابزار به سمت روشنگری اذهان و افکار گام برداشته شده جای بسی خرسندی است.

عسکری ادامه داد: برای بهینه سازی فرهنگ صرفه جویی ومصرف بهینه آب نیاز به تشکیل هیئت اندیشه ورز احساس می شود، دخیل کردن دانش آموزان و بازدید آنها از اثرات نابهنجار خشکسالی از جمله لوله زایی و فرونشست زمین و تحریک قوه تخیل و ادراک دانش آموزان برای گوشزد کردن خطرات خشکسالی بسیار موثر است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان فارس ضمن تشکر از مدارس موفق در اجرای طرح “داناب” بر لزوم پیگیری اجرای این طرح تاکید کرد و گفت: داناب تاثیر بسزایی در مصرف بهینه آب بین خانواده ها و مدارس داشته است.

لازم به ذکر است طرح دانش آموزی نجات آب برای چندمین سال در استان فارس عملیاتی می شود، سال قبل شرکت آب منطقه‌ای دراجرای این طرح با امتیاز رتبه ۱۰۰ در بین شرکت های آب منطقه ای کشور در صدر قرار گرفت.

در آیین مبادله این تفاهم نامه همکاران هر دو دستگاه اجرایی از جمله قاسمی قائم مقام اداره کل آموزش و پرورش، کامیاب رئیس تکنولوژی و مریم قربانی نماینده آموزش و پرورش در شرکت آب منطقه‌ای و نیز محمد مهدی شریفی نماینده مجری طرح فرهنگ سازی اطلاع رسانی و آموزش مصرف بهینه آب، احمدی نماینده مجری طرح احیا و تعادل بخشی حضور داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.