آغاز طرح “از مزرعه به بازارچه” در شیراز

 • معاون خدمات شهری شهرداری از آغاز طرح از مزرعه به بازارچه در قالب تنظیم بازار در ایام نوروز خبر داد.

  غلامرضا غلامی در جلسه هماهنگی تخصیص غرفه‌های میادین و بازارچه‌های شهرداری در ایام نوروز، گفت: اولین وظیفه ما در شرایط کنونی تسهیل در دسترسی و تامین کالاهای اساسی و مایحتاج عمومی مردم است به نحوی که از طریق احداث بازارچه‌هایی با عنوان از مزرعه به بازارچه، جهاد کشاورزی کالاهای مورد نیاز را مستقیماً از کشاورز خریداری و سپس در بازارچه عرضه تا مردم بدون واسطه کالاهای خود را خریداری کنند.

  به نقل از شهرداری شیراز، غلامی افزود: در این طرح در صدد هستیم ساز و کاری اجرا کنیم که تا جای ممکن در معیشت مردم گشایش ایجاد شود و قصد داریم دست دلالان و توزیع‌کنندگانی که غیرکارشناسی و خارج از روال عادی تا مرحله توزیع محصولات کشاورزی حضور دارند را کوتاه کنیم.

  او با تاکید بر عرضه کالا به مصرف‌کننده با قیمت مناسب، افزود: شهرداری آمادگی خود را در خصوص تحویل بازار در نقاط مختلف شهر شیراز به سازمان جهاد کشاورزی دارد و بصورت رایگان این غرفه‌ها را تا پایان فروردین ماه در اختیار جهاد کشاورزی قرار خواهیم داد.

  غلامی عنوان کرد: بر این باور هستیم در این مراکز اقلام با قیمت مناسب‌تری در اختیار مردم شهر شیراز قرار خواهد گرفت و سیاست ما حمایت از اقشار بی بضاعت است و حمایت خود را در این راستا اعلام خواهیم کرد و جهاد کشاورزی وسازمان میادین شهرداری باید بصورت مستمر نظارت کافی بر نحوه توزیع و قیمت گذاری را داشته باشد.

  رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس هم در این جلسه گفت: تنظیم بازار محصولات کالاهای اساسی و مرتبط با حوزه کشاورزی امسال برای اولین بار به جهاد کشاورزی سپرده شده است.

  مجتبی دهقانپور، گفت: امیدواریم با همکاری شهرداری و سایر دستگاه‌های متولی بتوانیم کالاهای مایحتاج مردم را در شب عید با حداقل هزینه به دست شهروندان شیرازی برسانیم و با استفاده از بازارچه‌های عرضه مستقیم شهرداری بتوانیم تعامل بسیار خوبی در حوزه توزیع کالاهای اساسی داشته باشیم و با نظارت هر چه بیشتر در حوزه توزیع کالاها بتوانیم به بازار تعادل خوبی ببخشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.