کراماتی:سخنان من در نشست پاتوق مطالبه » فعالین بسیجی دانشجویی تحریف شده است/اصلاح طلبی من با ترفندهای نخ نما شده مدعیان ارزش ها بی رنگ نمی شود

خبر پارسی – سید علاالدین کراماتی نامزد دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در بیانیه ای متن سخنان خود را در نشست «پاتوق مطالبه » فعالین بسیجی دانشجویی شهر شیراز که برخی سایت های اصولگرا منتشر کرده اند خلاف واقع دانست و گفته مطالب منتشر شده در مورد آیت الله هاشمی  تقطیع و تحریف شده است.

در این بیانیه که یک نسخه از آن در اختیار خبر پارسی قرار گرفته آمده است:

بسمه تعالی
اینجانب سیدعلاالدین کراماتی نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی به جهت احترام فراوان که به ساحت تضارب اندیشه دارم به دعوت بسیج دانشجویی فارس جهت مناظره پاسخ گفته و در «پاتوق مطالبه دانشجویی» حاضر شدم. ابتدا پایبندی محکم و متین خود به اصلاحات که آن را مهمترین راه و مسیر ترقی و توسعه ایران عزیز می دانم اظهار و با افتخار تمام ،میثاق نامه شورای عالی اصلاحات را امضا نموده ام.

در ادامه متاثر از اتفاقات و رخدادهای مایوس کننده اخیر استان از جمله حمله به سخنرانی ها و ضرب و شتم آنان و تعرض به استانداری که نماد حاکمیت نظام می باشد، به سخنی از مرحوم علامه جعفری استعانت جسته که فرمودند «هرگز زمینه ساز جدایی و نفرت مردم از انقلاب و اسلام نشوید ، هرگز به فردی اتهام ضدیت و مخالفت با ولایت فقیه نبندید که او در ابتدا با آرامشی کامل خواهد گفت که من عاشق و دلباخته ولایتم ، اگر برای بار دوم تکرار شود با صدای بلند خواهد گفت من ولایت را قبول دارم و برای سوم بار خواهد گفت من مخالفم و …و این سخن را از این جهت بیان داشتم که برخی با رفتارها و حرکات نسنجیده خود باعث جدایی و اختلاف می شوند.
اما در ادامه توضیحاتی پیرامون پرسش ها و پاسخ های صورت پذیرفته که با تقطیع و تحریف آن، باعث سو برداشت در مورد مواضع اینجانب شده، اجمالا توضیحاتی عرض می کنم:
۱- بدون شک مطالب منتشر شده در مورد آیت الله هاشمی (http://ghariv.ir/fa/news/8060/)، تقطیع و تحریف شده می باشد. حال آنکه بنده هنوز کلام امام (ره) را که در مورد آیت الله هاشمی گفتند «نهضت زنده است چون هاشمی زنده است» در گوشم طنین انداز است، ارادت بنده به آیت الله هاشمی همین بس که در آن گفت و شنود هم اعلام نموده ام که سال۸۴ به آقای هاشمی رای داده ام. بدون شک جفاها و ستم هایی که افراطیون و تندروها در حق این استوانه نظام روا داشته و می دارند نه از جایگاه ایشان کاسته که به وی در میان مردم اعتبار دو چندان بخشیده است. آیت الله هاشمی به عنوان مخزن الاسرار و گنجینه این نظام مصون از خطا و اشتباه نبوده و نیست و در آن گفت و گو در ارتباط با خطاهای آیت الله هاشمی و فرزندان ایشان پرسش صورت پذیرفت که بیان داشتم هاشمی معتمد امام(ره) و ملتزم ایشان و مقام معظم رهبری و در کنارشان بوده و هستند و خواهند بود، اگر از ایشان کوچترین لغزشی صورت پذیرفته بود بی تسامح و تساهل رفتار دیگری با وی صورت می پذیرفت ، اینکه هنوز ایشان در مهمترین منصب نظام قرار دارند دلیل بر پاکی و برائتشان از همه اتهامات هست.بدون شک کلام ناقص احتمالی امثال من در دفاع از مظلومیت این روزهای آیت الله هاشمی و تقطیع یک گفت و شنود با طیفی از مخالفان سرسخت ایشان زره ای از جایگاه خاص ایشان در میان مردم نخواهد کاست.
۲- به فراخور همه سال های پس از اتفاقات ۸۸ در چنین محفل هایی از اتفاقات تلخ انتخابات سال۸۸ پرسیده شد : نظرتان در مورد فتنه چیست؟ پاسخ بنده این بود با هر چیزی که اساس اسلام و انقلاب را متزلزل سازد مخالفم. در ادامه پرسش صورت پذیرفت که نظرتان در مورد سران فتنه چیست؟ گفتم: نظر رهبری است . گفتند: مصلحت نیست رهبری در این مورد سخن بگویند. گفتم: جایی که مصلحت نیست رهبری سخن بگویند ، پس بیان آن از سوی دیگران هم به مصلحت نیست.
۳- در حوزه سیاست خارجی هم در مورد توافق هسته ای و برجام پرسش صورت پذیرفت که موضع خود را در مورد کاغذ پاره خواندن و سیاست خارجی افسارگسیخته زمان احمدی نژاد بیان داشته و برجام را با تمام ضعف و قوت هایش حاصل کنار گذاشتن کارشناسان و کاغذپاره خواندن قطعنامه ها توسط دولت قبل ، دانستم. بدون شک توافق هسته ای انجام شده پس از یک دهه بن بست در روابط خارجی ما راهی برای خروج از بحران بود.
۴- بدون توجه به تحریفات صورت گرفته در مورد تفکر اصلاح طلبی و نظرات بنده باید با صدای رسا اعلام دارم که همانگونه که در دوران حاشیه نشینی اصلاحات در انتخابات مجلس نهم تنها نامزدی بودم که در شیراز با شعار و عنوان اصلاح طلبی به تاسی از رئیس دولت اصلاحات به دنبال باز نمودن رزومه ای جهت تغییر و امید بودم ، اکنون نیز بر همان عهد پیشین هستم و به عنوان بخشدار و مدیر اصلاحات و کسی که در تمام دوران احمدی نژاد به پستوهای بخشداری فیروزآباد و شیراز تبعید گردیده بود اعلام می دارم که اصلاح طلبی بنده با ترفندهای نخ نما شده گروهی مدعی ارزش ها بی رنگ نمی شود.
۵- در پایان ضروری می دانم مجددا اعلام دارم که ضمن تحسین حرکت رییس دولت اصلاحات در تشکیل مجمع عالی اصلاح طلبان به ریاست نماد اخلاق گرایی دکتر عارف ، به مانند تمامی اصلاح طلبان در صحنه حضور داشته و با تبعیت از خرد جمعی در تکمیل حرکت خردورزانه خرداد۹۲ در اسفند۹۴ اهتمام ورزیده و نظر شورای عالی اصلاحات را نصب العین قرار خواهم داد.

سید علاالدین کراماتی
۱۰بهمن۱۳۹۴

4 دیدگاه برای “کراماتی:سخنان من در نشست پاتوق مطالبه » فعالین بسیجی دانشجویی تحریف شده است/اصلاح طلبی من با ترفندهای نخ نما شده مدعیان ارزش ها بی رنگ نمی شود

  1. عده ای از افراد به ظاهر بی طرف در واقع از یک جناه خواص و مخالف راه و هدف دکتر با دست بردن در مصاحبه و برگرداندن ۱۸۰ درجه ای سخنان و حتی به کار بردن بعضی از سخنان از جانب خودشان و تمام کردن آن به اسم دکتر قصد در تخریب و سنگ اندازی در راه ایشان را دارند اما باید این را بداند که دکتر کراماتی برای اکثریت مردم واللخصوص هم حزبی هایش کاملأ شناخته شده است و این ترفند ها راه به جایی نخواهد برد و دکتر محکم تر از قبل به راه خود ادامه خواهد داد و همگی با حداکثر توان تا رسیدن به اهداف دکتر کراماتی از ایشان حمایت کامل خواهیم کرد.

  2. جناب آقای دکتر سید علاالدین کراماتی کاندیدای خوش فکر و فرهیخته و مورد حمایت دانشجویان و اصلاح طلبان شیراز هسنتند که انشالله با رائ بسیار بالا وارد مجلس میشوند.
    درود بر سید شجاع که مواضع و افکارش را همیشه روشن بیان مینماید.

  3. درود بر دکتر سید علاءالدین کراماتی که همیشه با صراحت وبیان زیبایشان ما را بیشتر شیفته خود مینمایند.

  4. عده ای می خواهند جناب آقای دکتر سید علاءالدین کراماتی را تخریب کنند و به هر شیوه و کاری دست می زنند و بدانند که ظلم هیچ وقت پا برجا نخواهد ماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.