یک ورزشکار پیشکسوت:آقای استاندار!ورزش فارس به هوای تازه احتیاج دارد

خبر پارسی – فرودآصف نخئی دبیر اسبق هیات فوتبال فارس با ارسال یادداشتی به خبر پارسی خواستار تغییر مدیر کل ورزش و جوانان استان شده است.

در ادامه یادداشت این ورزشکار پیشکسوت را می خوانیم با این توضیح  که انتشار دیدگاه وی لزوما تایید حرف های او از سوی خبر پارسی نیست.خبر پارسی به تکثر و تضارب آراء احترام می گذارد.

خوبه ، همه چیز بر وفق مراد هست و استان در امان ، انگار همین دیروز بود که آقای دکتر احمدی با ابلاغی از سوی وزیر کشور راهی فارس شدو سکان مدیرت استان را بدست گرفت ، همه ما فارسی ها در سال قبل در چنین روزهایی منتظر آمدن استانداری بودیم تا فارس را از سکون خارج ساخته و شادی و نشاط را در کلیه عرصه ها به آن باز گرداند ، در آن روزها صحبت از انصاری لاری بود ، فردی که قبلا آزمایش خود را در این مسولیت پس داده و چهره ای محبوب در نزد اهالی فارس می باشد ، اما نشد و فشارها باعث شد تا یکی از معاونین وقت او یعنی دکتر احمدی استاندار فارس شود ، بازهم همه خوشحال بودند که اگر آن عزیز نیامد فردی آمد که از نظر فکری به او نزدیک است ، با آمدن ایشان موجی از نشاط در دل مردم شکل گرفت و همه آماده بودند تا ایشان با انتخاب یک تیم مدیریتی قوی به قول شیرازی ها آب رفته به جوی را بازگرداند . یکسال گذشت آنچه اتفاق افتاد آنچه نبود که مردم انتظار داشتند درست است که بعضی ازمدیران به عرصه مدیریت در استان بازگشتند اما ماندگاری بعضی از مدیران ضعیف که حتی در دولت قبل نیز کارنامه درخشانی نداشتند نتوانسته است فضایی مطلوب و با نشاط در استان ایجاد کند و مایه تعجب همگان شده است ، دستگاه هایی مثل فرهنگ و ارشاد اسلامی و تربیت بدنی نیاز به یک دگرگونی و تحول اساسی دارد حتی در پایان دولت قبل نیز استاندار وقت به این نتیجه رسیده بود که ورزش و جوانان استان نیاز به خون تازه دارد. این امر به اندازه ای مشهود بود که دکتر احمدی در بدو ورود خود ۳ گزینه را انتخاب و برای جایگزینی غلامرضا کمانه به وزارت ورزش و جوانان معرفی کرد قطعا برای یک استاندار با تجربه مثل دکتر احمدی چنین اقدامی بدنبال تحقیق و بررسی بوده است و نمی تواند از روی احساس یا شرایط سیاسی حاکم بر استان باشد اما به یک باره چطور شده است که نظر ایشان و نزدیکان به ایشان تغییر کرده است جای تامل دارد .

 آنچه برای ما مهم است و قطعا پیگیرآن هستیم و استاندار محترم نیز باید پاسخگو باشداین است که اول اگر این مدیران قوی بودند چه دلیلی داشت تا شما برای آنان جایگزین تعین کرده و معرفی نمایید و اگر به ضعف و ناتوانی آنها پی برده اید پس چرا نظرشما تغییر کرده است تا جایی که امروز نزدیک ترین فرد به شما ( مشاور امور جوانان ) در تمامی محافل ورزشی حضور داشته و از ایشان دفاع می کند . امروز همه اهالی ورزش می دانند که ورزش این شهر و استان تعطیل است و نمی توان سر خود را مثل کبک زیر برف کرد و حرف نزد ، اعتقاد داریم تیم مدیریتی جناب کمانه ماموریت دارد تا فضا را طوری تلطیف کند که استاندار محترم و مدیران ستادی ایشان همچنان نسبت به گزینه تغییر بی خیال باشند . متاسفانه در این ماموریت تعدادی از نزدیکان دولت و استاندار نیز همراه شد و به قول معروف بیشتر به خود توجه کرده اند تا مردم که این جفایی است نابخشودنی .

جناب آقای استاندار ، ورزش استان فارس چند سالی است که تعطیل است ، به داشته های ورزش ما درطول سال های ۸۰ تا ۸۹ نیم نگاهی بیندازید متوجه خواهید شد که چه می گویم ، مردم همان دوران را می خواهند و از شما انتظار دارند تا با شجاعت تصمیمات خود را عملی کنید چشم جوانان این استان به دست های توانمند نماینده ارشد دولت تدبیر و امید در استان دوخته شده است.

 نباید بگذارید که مدیران ضعیف استان باتطمیع بعضی از نیروهای خودی، خود را موجه جلوه دهند . مدیری که به تمامی خواست های مقامات مافوق به هر قیمتی تن می دهد مدیری ضعیف و ترسوست و نمی تواند منشاء خدمات خیر در استان باشد . آن سخن شما که مدتی قبل از طریق رسانه های استان انعکاس پیدا کرد و در آن صرحتا اعلام کرده بودید که ۳ نفربعنوان جایگزین مدیر ورزش استان معرفی کردید اما اقدامی نشده است را به یاد دارم متاسفانه وزارت ورزش و جوانان پس از بررسی کاندیداهای احراز این پست به این نتیجه رسید که علامرضا کمانه از آنها قوی تر است وبا این شرایط تغییری ایجاد نخواهد شد به شما قول می دهیم اگر گزینه ای توانمند به وزارت ورزش و جوانان معرفی شود شک نکنید که آنها موافق تغییرند و این کار انجام خواهد شد .

جناب آقای استاندار در یک کلام ما یک مدیرخدمتگزار می خواهیم که تلاشش در جهت ارتقای ورزش استان باشد نه یک چهره بله قربان گو و ضعیف .

3 دیدگاه برای “یک ورزشکار پیشکسوت:آقای استاندار!ورزش فارس به هوای تازه احتیاج دارد

 1. سلام.جناب آصف نامه شمارا مطالعه کردم .چند سئوال ذهنم را مشغول کرده است که اگر شما پاسخگوی آن باشیدخوشحال می شوم!
  نخست اینکه جایگاه شما در ورزش فارس کجاست؟مربی هستید؟داور هستید؟بازیکن هستید؟
  دوم اینکه اگر فرزاد هنرپیشه به شما در هیات فوتبال پستی می داد بازهم چنین نامه ای می نوشتید؟
  سوم !ای کاش سابقه ای از مدیریت خود و رانت های احتمالی که در دوران قبل از آن بهره برده اید را نیز جهت تنویر افکار عمومی منتشر می کردید!
  و نکته دیگر !لطفا ورزش را وارد بازی های سیاسی نکنید!اگر به قول شما کمانه با استاندار و نزدیک ترین فرد به وی هماهنگ شده و اگر قبول دارید دکتر احمدی نماینده رییس جمهور است ،پس اجازه دهید تا ورزش فارس وارد حاشیه نشود!
  سایت خبر پارسی امیدوارم به جهت احترام به تضارب آرا این مطلب را منتشر کنید.

 2. ضمن احترام به آقای فوتبال دوست باید بگویم شما بدون شک ورزشی نیستید وگرنه به جایگاه ایشان اشراف داشتید ایشان از ورزش گفته اند و نه فوتبال از امور جوانان گفته اند از سالن شماره 2 صدرا گفته اند که سال 89 یکبار افتتاح شده است و برای باردوم ایشان در هفته دولت افتتاح می کنند آقای علاقمند به ورزش از هیئت همگانی ، کوهنوردی ، تنیس ، و.. چه خبر راستی سهم تربیت بدنی شیراز از اعتبارات سال 92 چقدر بوده است سوال بفرمایید 7 میلیون تومان با این رقم چطور چرخ ورزش در شیراز می چرخد نمی شد آن 30 میلیون تومانی را که چند روز قبل جاج آقابه اهالی ….. داد را تقسیم و نیمی از آن را برای ورزش هزینه کرد . راستی از رانت گفتید دادن رانت به دیگران برای ماندن برای شما مهم نیست فعلا تلاش ایشان و تیم مدیرتی او برای ماندن است و ورزش رهاست لطفا سر خود را از زیر برف خارج کنید .

 3. سلام اقا فرود : بهتون تبریک میگم ، قائم مقام تیم فوتبال کاراشدید ، خوب شد دیگه بیکار نیستی که چپ و راست به درو دیوار بکوبی که اهای ایهناس ورزش فارس به زعم شما نابود شد ه ، مدیر کل را تغییر دهید و یا از این دست حرف های صد من یه غاز برای رسیدن به اهداف شخصی ، فرود خان بچسب به تیمت نشون بده که فوتبالی هستی ،ایشالو دست راستت زیر سر کامی خالی بند خدا کنه ایشون هم دعوت کنند به یه تیمی تا اینقدر با خودش مصاحبه نکنه ، ای وای نزدیک بود یادوم بره بواجون ، مواظب باش مثل کامی جون ، تیمت به دسته سه ، چهار و محلات نره ، اونوقت مجبور بشی مصاحبه کنی و بگی من فوتبالی نبودم اشتباه کردم که اومد م ، یادت باشه فوتبال به هیچ کس وفا نداره ، چون رو سکوها می خونن برات ، فلانی بر گرد به تیمت ، فرود اصف ….. به تیمت. نگی بهم نگفتی ها پس بچسب به تیمت . کجا یند مردان بی ادعا ، خداحافظ تا دیداری دیگر، بچسب به تیمت ، بچسب با چسب یک ، دو ، سه ، ورزش راه خودشو بلده .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.