پتروشیمی شیراز در آینده مجهز به دومین واحد اسید نیتریک می شود

مدیرعامل شرکت پتروشیمی شیراز، از احداث واحد دوم تولید اسید نیتریک در راستای تبدیل شدن این شرکت به یکی از بزرگترین صنایع پتروشیمی ایران در آینده‌ای نه چندان دور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت پتروشیمی شیراز، احمدرضا حیدرنیا در تشریح جزییات این خبر بیان کرد: واحد جدید تولید اسید نیتریک به منظور توسعه زیرساخت‌ها در این شرکت در دستور راه‌اندازی قرار خواهد گرفت.

وی که معتقد است فعال شدن واحد دوم اسید نیتریک در پتروشیمی شیراز، علاوه بر تامین نیازهای داخلی، موجب افزایش قابل توجه صادرات محصولات این شرکت نیز می‌شود، عنوان کرد: اسید نیتریک یک ماده شیمیایی استراتژیک، با ارزش افزوده بالا و کمیاب است که در صنایع کشاورزی، نظامی، شیمیایی و … کاربرد دارد. این ماده در تولید کودهای شیمیایی، مواد منفجره، مواد شوینده، رنگ‌ها و سایر محصولات شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی شیراز همچنین احداث واحد جدید تولید اسید نیتریک را یکی از اهداف مهم شرکت متبوع در سال‌های آینده ذکر و خاطرنشان کرد: هم‌اینک در حال انجام مطالعات امکان سنجی فنی و اقتصادی پروژه هستیم و انتظار می‌رود که این واحد با ظرفیت تولید قابل توجه، در آینده‌ای نزدیک به بهره برداری برسد.

به گفته مهندس حیدرنیا، این واحد تولیدی با استفاده از فناوری روز دنیا و به صورت کاملا اتوماتیک و با کمترین میزان آلودگی محیط زیست، احداث خواهد شد.

وی اضافه کرد: همچنین، این واحد تولیدی، نقش مهمی در ایجاد اشتغال مستقیم و غیرمستقیم در منطقه خواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی شرکت پتروشیمی شیراز، این مجتمع با بیش از ۶۰ سال سابقه فعالیت، یکی از پیشگامان صنعت پتروشیمی ایران محسوب می‌شود.

گفتنی است، این شرکت با تولیدات متنوع انواع محصولات پتروشیمیایی نقش مهمی در اقتصاد کشور دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.