خبرپارسی – با شیوع کرونا ویروس در کشور، ضرورت ایجاد ستادی برای مبارزه با این پدیده نا میمون که بتواند با داشتن محوریت از همه امکانات دستگاه ها، نهادها و مراکزموجود و برنامه ریزی و استفاده از کارشناسان حوزه سلامت استفاده کرده و مسیر را برای هرچه کمتر کردن آسیب های ناشی از اپیدمی آماده کند احساس شد .

دولت با داشتن ابزارلازم، تنها گزینه ای بود که قادر به انجام این مهم می توانست باشد لذا با تایید و تاکید ودوراندیشی به موقع رهبری نظام، هدایت و راهبری ستاد مبارزه با کرونا به دولت و شخص رئیس جمهور سپرده شد .

مقام معظم رهبری با تاکید بر اینکه همه دستگاه ها موظف هستند که امکانات خود را در اختیار ستاد مبارزه با کرونا و وزارت بهداشت قرار دهند، عمل به توصیه‌ها و دستورالعملهای مسئولان و متخصصان برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا را مصداق عمل حسنه، و خلاف عمل کردن را سیئه دانستند .

با این وجود در چند روز گذشته خبری مبنی برایجاد قرارگاهی به موازات با ستاد مبارزه با کرونا از سوی یکی از نهاد ها، در شیراز منتشر شد که ظاهرا هدف کمک به ستاد را دنبال می کند اما در واقع نفس ایجاد هر گونه قرارگاه یا نهاد موازی، کاملا مغایر با فرمایشات صریح رهبری و اهداف ستاد مرکزی مبارزه با کرونا است .

مقام معظم رهبری، در روز مراسم درختکاری بردراختیارگذاشتن امکانات دستگاه ها تاکید داشتند، نه ایجاد نهادهای موازی که تجربه ثابت کرده در چنین مواقعی به جز آسیب، هرز رفتن امکانات، موازی کاری و تفرقه نتیجه دیگری در پی نداشته است، لذا به نظرمی رسد که بانیان ایجاد قرارگاه، مسیر را اشتباه طی می کنند .

یادآور می شود با اعتقاد به وجود نیت خیر تشکیل دهندگان قرارگاه، بهتر است حتی با وجود ضعف های احتمالی مسئولان مبارزه با کرونا، طبق توصیه رهبرمعظم انقلاب همه امکانات و نیروهای خود را دراختیار ستاد مرکزی قرار داده و با هم افزایی موجبات تمرکز توان و مبارزه هدفمند با این اپیدمی خطرناک را فراهم آورند و در شرایط خاص سیاسی کشور که بیش از هر زمان نیاز به ایجاد وحدت بین جناح های سیاسی برای بازسازی اعتماد از دست رفته مردم است اقدام کنند .

محمود شبان سروستانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.