وضعیت وخیم ۱۴۰ بیمار مبتلا به کرونا در فارس

براساس آخرین داده‌های آماری، تعداد بیماران مبتلا به کرونای بستری در مراکز درمانی فارس، همچنان رو به افزایش است و هم اینک ۱۴۰ بیمار با وضعیت وخیم در بیمارستان‌های این استان بستری هستند.

برپایه آخرین گزارش دانشگاه علوم پزشکی شیراز، طی مدت شیوع کروناویروس، تا صبح شنبه ۲۳ بهمن در استان فارس یک میلیون و ۹۹۸ هزار و ۹۰ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع تهیه و بررسی و ۵۷۷ هزار و هشت بیمار مثبت شناسایی شده است.

براساس همین آمار با بستری ۲۳۷ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون هزار و ۲۷۶ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۱۴۰ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

در ۲۴ ساعت گذشته ۹ مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس ثبت شده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون به هفت هزار و ۵۷۴ نفر است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۵۴۴ هزار و ۵۸۸ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دُز، به هفت میلیون و ۶۵۸ هزار و ۵۶۳ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۳۱۶ هزار و ۲۶ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۳۳ هزار و ۲۷۱ دُز نوبت دوم و یک میلیون و ۳۰۹ هزار و ۲۶۶ دُز نوبت سوم واکسن بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.