واکنش انجمن صنفی خبرنگاران و عکاسان خبری فارس به جفا و توهین به فعالان رسانه

خبرپارسی – واکنش انجمن صنفی خبرنگاران و عکاسان خبری فارس به جفا و توهین به فعالان رسانه انجمن صنفی خبرنگاران و عکاسان خبری فارس

انجمن صنفی خبرنگاران و عکاسان خبری استان فارس با صدور بیانیه ای نسبت به آنچه بی مهری و جفا به فعالان عرصه خبر و اطلاع رسانی خوانده است از خود واکنش نشان داد.

به دنبال انتشار مطالب و اظهارنظرهای مختلف در مجامع و برخی شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی در خصوص رسانه، روزنامه‌نگاران، خبرنگاران و عکاسان خبری و عملکرد آنها در انعکاس حوادث اخیر شیراز، انجمن صنفی خبرنگاران و عکاسان خبری استان فارس بیانیه‌ای صادر و نسبت به جفا و بی‌مهری با اصحاب رسانه انتقاد کرد.

متن کامل بیانیه انجمن صنفی خبرنگاران و عکاسان خبری استان فارس چنین است؛

“بنام خداوند قلم و شرف

ن وَ اَلْقَلَمِ وَ ما یَسْطُرُونَ

روزنامه نگاری و خبرنگاری در استان فارس میراث گرانبهایی است که از بزرگانی همچون میرزا محمدصالح شیرازی، محمدجعفر ادیب شیرازی، میرزا اسدالله باسمه‌چی، علی‌قلی مخبرالدوله، میرزا جهانگیرخان شیرازی، میرزا محمدرضا شیرازی و ده‌ها مرد و زن بزرگ دیگر این سرزمین سینه به سینه و نسل به نسل به جوانانی رسیده است که امروز و به گواه تاریخ، دل در گرو توسعه و تعالی شهر و کشورشان دارند.

مردان و زنانی که بدون هیچ ادعا و بزرگنمایی نقش بزرگی در تحولات سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی کشور داشته اند. نقشی که با ورق زدن تاریخ ردپای آن را می‌توان در بزنگاه‌های مهمی از انقلاب‌های مشروطه و اسلامی گرفته تا جنگ تحمیلی و … به خوبی مشاهده کرد.

گرچه این قشر همواره مظلوم، به توهین، قضاوت‌های ناعادلانه، احضار، توبیخ و … در ادوار مختلف عادت کرده‌اند، اما به اعتقاد انجمن صنفی خبرنگاران و عکاسان خبری استان فارس، قربانی کردن اهالی رسانه و مطبوعات در مسلخی که مطامع سیاسی و منافع شخصی در آن نهفته است جفایی بزرگ، گناهی نابخشودنی و تهمتی آشکار و ناجوانمردانه است.

فروردین ماه امسال و اتفاقات ناگوار ناشی از سیل در شهر شیراز گرچه آزمون بزرگی برای سرافرازی اهالی مطبوعات استان بود، اما گویی این حضور اثرگذار و قابل تقدیر عکاسان خبری، خبرنگاران و روزنامه نگاران فارس که با هدف اطلاع رسانی از زوایای مختلف حادثه، تلاش برای ایجاد آرامش در جامعه و کمک رسانی بهتر و اثرگذارتر به شهروندان، انجام شد و به چشم برخی از مسئولان نیز نیامد، مانند بسیاری از اتفاقات به وقوع پیوسته در تاریخ مطبوعات فارس مورد بی مهری برخی افراد قرار گرفت.

تا جائیکه برخی از افراد و گروه‌ها برای رسیدن به اهداف و منافع شخصی و گروهی خود، یکی از زحمتکش‌ترین اقشار جامعه را به بدترین شکل ممکن مورد هجمه قرار دادند.

انجمن صنفی خبرنگاران و عکاسان خبری استان فارس ضمن محکوم کردن این گونه رفتارها و هشدار نسبت به تکرار چنین مواضعی، حق پیگیری حقوق از دست رفته و توهین به قشرشریف خبرنگاران، عکاسان خبری و روزنامه نگاران را از طریق مراجع قانونی به شکل حقیقی و حقوقی برای خود محفوظ می‌داند.

یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ حَقَّ تُقَاتِهِ”

انجمن صنفی خبرنگاران و عکاسان خبری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.