خانه » اجتماعی » هشدار خبر پارسی به استاندار فارس: آقای مهندس افشانی جامعه دانشگاهی فارس از دولت ناراحت است!/ ابقای ایمانیه نه تدبیر است و نه امید

هشدار خبر پارسی به استاندار فارس: آقای مهندس افشانی جامعه دانشگاهی فارس از دولت ناراحت است!/ ابقای ایمانیه نه تدبیر است و نه امید

پیوند ثابت https://khabarparsi.ir/?p=8619

خبر پارسی – با وجود گذشت دوسال از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید یکی از مهمترین دانشگاه های علوم پزشکی کشور همچنان در اختیار پایدارچی هاست و ظاهرا تفاوتی هم نمی کند که چه کسی استاندار باشد،سید محمد احمدی یا سید محمد علی افشانی!
دو سال پیش وقتی دکتر ایمانیه در سمت خود بر راس دانشگاه علوم پزشکی شیراز ابقاء شد گروه های مختلف اصلاح طلب ابقای ایمانیه را به بی لیاقتی استاندار وقت ربط دادند و عنوان کردند نه وزیر بهداشت و نه مراجع نمی توانند ایمانیه را ابقا کنند اگر استاندار نخواهد! بعید به نظر می رسد ایمانیه آنقدر بزرگ باشد که مرجع تقلیدی موقعیت و شان بالای خود را به خاطر او پایین بیاورد.ایمانیه یک مدیر دانشگاهی است که سواد تحریریه خبر پارسی می گوید طبق قانون نباید بعد از دو دوره مجددا در سمت خود ابقا می شد اما او ابقا شد و همه ترکش های ابقای او به تن استاندار وقت فارس رفت.اکنون و در کمال حیرت ایمانیه باز هم در سمت خود ابقا شد و پایدارچی ها به ریش حامیان دولت می خندند!
فعالان عرصه سلامت استان فارس سال گذشته ،در نامه ای به دکتر قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی تغییر وضع موجود دانشگاه علوم پزشکی شیراز را خواستار شده و عنوان کرده بودند : ریاست این دانشگاه با مقاومت غیر معمول در برابر تغییر و استفاده از ابزارهای غیر آکادمیک و غیر مرتبط با حوزه سلامت، خواهان نشستن مادام العمر بر این صندلی است.
همچنین در بخشی از این نامه خطاب به وزیر بهداشت آمده بود: آقای وزیر، ما به دنبال بالا بردن سهم اسلام ربانی، اسلام مبنایی و اسلام معنایی در دانشگاه، دست کم به میزان اسلام مداحی موجود، هستیم و انتظار می رفت که تغییر در دانشگاه علوم پزشکی شیراز زودتر از دانشگاه علوم پزشکی یزد انجام می‌پذیرفت و نباید سهم مدیریت دانشگاه بزرگی همانند دانشگاه علوم پزشکی شیراز را سهمی ناهمگون با دولت تدبیر و امید، حتی برای مدتی کوتاه، در نظر بگیرید.
در ادامه این نامه آمده بود: ١- بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی ریاست دانشگاهها به مدت ۴سال انتخاب می شوند و بمدت حد اکثر ۴سال قابل تمدید است.دکتر ایمانیه چه شاهکار مدیریتی داشته اند که باید قانون را نقض کرد یا مجوز خاص گرفت.٢- نامبرده سردمدار تفکر پادگانی اداره دانشگاهها است،و هم اکنون با پرونده سازی برای منتقدان در حال ادامه آن است.٣-کاهش رتبه علمی دانشگاه ثمره بارز مدیریت ایشان است.رتبه ٨ بورد در سال جاری نمونه آن است.۴- عقب افتادن استان فارس در شاخص های درمان نسبت به استان هایی چون اصفهان خراسان و… ۵-نارضایتی عامه مردم از طرح غیر کارشناسی پزشک خانواده و روش پادگانی اجرای آن.۶-عقب افتادگی بخش خصوصی نسبت به استان های هم جوار.٧- حمایت همه جانبه از گروه سیاسی خاص.
فعالان عرصه سلامت همچنین در این نامه اهمیت دو چندان دکتر ایمانیه به ظواهر دین را موجب رشد جماعتی ظاهر سازدر اطراف ایشان دانسته بودندکه همه به جز جمع خود را غیر متدین – البته نه غیر مسلمان! می دانند.
در این نامه همچنین رویه هیئت جذب اساتید،ناصواب دانسته شده و آمده: چه شده که همه باید از غربال یک فردخاص در هیئت جذب بگذرند تا متعهد محاسبه شوند؟
جناب آقای استاندار! به نظر می رسد در طول این مدت به شما مشاوره های لازم را داده اند و از وضعیت نا امید کننده فضای حاکم بر دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز به شما گزارش داده باشند.
سایت خبر پارسی نیز سال گذشته یک نظر سنجی برگزار کرد که آیا مدیریت دکتر ایمانیه بعد از ۸ سال در دانشگاه علوم پزشکی شیراز درست است؟ بیش از دو هزار و سیصد نفر در این نظر سنجی شرکت کردند که ۲۱۲۷ نفر به سئوال ما پاسخ خیر دادند و خواهان رفتن ایمانیه شدند. ۱۸۱ نفری هم که خواهان ماندن وی بودند اگر کمی انصاف داشته باشند قطعا راضی نیستند او دویاره بماند و دوباره فضای نشاط و امید از دانشگاه رخت بر بندد.

image-c135e82faaa4726691f9a54b80917e0e34dce4246c2766e28c103c310e7c1778-V

خبر پارسی پیشنهاد می دهد تیم مشاورین شما با همکاری صدا و سیمای فارس یک نظر سنجی از جامعه دانشگاهی و حتی مردم استان و میزان رضایت آنها از وضعیت مدیریتی بهداشت و درمان داشته باشند اگر ایمانیه رای به ماندن آورد ما قول می دهیم نه تنها او را نقد نکنیم بلکه در هر کوی برزن از وی حمایت کنیم چرا که انتخاب عموم بوده است اما به شما اطمینان می دهیم ابقای او فقط و فقط دل منتقدان دولت را شاد کرده است.
جناب آقای افشانی انتخابات مجلس شورای اسلامی نزدیک است و مهمترین پایگاه حامی دولت یعنی جامعه دانشگاهی فارس به شدت از دولت مکدر است. این تکدر خاطر قطعا مشکلاتی را برای انتخابات آینده بوجود خواهد آورد. از ما گفتن بود تصمیم با شما. قرار است امید را به دانشگاهیان هدیه دهید یا یاس و ناامیدی را؟ تدبیر باید کرد!

4 دیدگاه

  1. هیچ وقت معجزه پول را فراموش نکن خبر پارسی!!

  2. لطفا یک گزارش از کلاهبرداری بزرگی که در تعاونی مسکن یکی از دانشگاه های شیراز اتفاق افتاده و پول حدود 400 کارمند مستضعف را خورده اند تهیه کنید شاید کمکی به حل مشکل و بازگزداندن سرمایه زندگی این کارمندان شود

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

bigtheme