نیروی انسانی مازاد شهرداری معضل شده است

عضو شورای اسلامی شهر شیراز ضمن بیان اینکه، نیروی انسانی مازاد در مجموعه شهرداری این کلانشهر، به معضل بدل شده است، از اجرایی نشدن تصمیمات برای ساماندهی این موضوع از گذشته تاکنون انتقاد کرد.

سید ابراهیم حسینی، در تذکر به شهردار شیراز، به پیچیده‌تر شدن موضوع نیروی انسانی مازاد در این مجموعه اشاره و اضافه کرد: از ابتدای آغاز به کار شورای ششم، در این باره تذکراتی داده و بر لزوم اجرای طرح ساماندهی تاکید و بنا شد که از ورود نیروهای جدید ممانعت شود.

به نقل از شورای شهر شیراز، حسینی خاطرنشان کرد: بخشنامه‌های مکرر وزارت کشور و استانداری نیز به همه هشدار داده است اما تا جایی که خبر داریم افراد جدید بدون ضابطه جذب شدند و در مواردی افراد بدون داشتن شرایط احراز مسئولیت گرفتند.

حسینی با بیان اینکه نهادهای نظارتی هم چند ماه پیش این موارد را تذکر دادند و در شورا هم مطرح شد، افزود: این مسئله حل نشده و نهادهای نظارتی به شورا نامه نوشتند و به حضرتعالی نیز ابلاغ شده است اما نه تنها اتفاقی نیفتاده بلکه برخی به تازگی در حال جذب در شهرداری هستند.

او با بیان اینکه با توجه به معضل نیروی انسانی این کار از چند جهت خلاف است، عنوان کرد: تعدادی از پرسنل همین بخش‌ها جاهای دیگر هم مشغول هستند و این ظلم است نسبت به افرادی که باید اینجا کار می‌کردند اما سراغ افراد جدید برویم، بر فرض نیاز به حضور نیروهای جدید، این کار نیاز به اخذ مجوز دارد که اگر مجوزی باشد آن را اعلام کنید.

حسینی با بیان اینکه اگر هم مجوز باشد درست این است که به صورت عمومی و عادلانه افراد را به کار بگیرید، گفت: این کار باعث می‌شود همه مجموعه متهم به تخلف می‌شوند.

عضو شورای شهر شیراز با بیان اینکه برخی از افراد علاوه بر جذب مسئولیت هم گرفتند، خاطرنشان کرد: ادامه این روند شائبه بی‌توجهی به دیدگاه‌ها و نگاه نظارتی شورا پیش آید و هر چند از شخصیت شما مطمئن هستیم اما این اتفاق رخ داده است.

حسینی با تاکید بر اینکه دنبال اصلاح وضع موجود هستم و کسی را تاکنون معرفی نکرده و نخواهم کرد، گفت: درخواست می‌کنم به شورا گزارش دهید که چه اتفاقی رخ داده است،
دلسوزی و انقلابی بودن شما بر همه مشخص است اما این مسئله امروز وجود دارد و جای تفسیر و تاویل ندارد.‌

او گفت: انتظار داریم که اعمال قانون برای همه در همه سطوح و برای همه موارد انجام شود چراکه با وجود نیروی انسانی مورد نیاز دست به استخدام نیروی جدید بزنیم هنر نیست بلکه ظلم به بیت المال است.

حسینی با بیان اینکه با وجود بیکاری جوانان اینکه سلیقه‌ای افراد را استخدام کنیم اگر ظلم نیست چه هست، اظهار کرد: اینکه تحت عنوان میدان دادن به جوانان انقلابی فقط به یک گروه خاص توجه شود درست نیست؛ قانون را مبنا قرار دهید و میدان را برای همه باز کنید.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر شیراز  با بیان اینکه چتر مدیریتی را به بزرگی سومین حرم اهل بیت گسترده کنید، گفت: به بزرگی اندیشه شیراز، بیاندیشید و چترتان را بزرگ کنید.

حسینی همچنین از اقدام شهرداری شیراز در انتصاب قائم مقام ذی‌حسابان، تحقق بودجه ۱۴۰۰ و کمیته تحقق بودجه همچنین فراهم کردن مقدماتی برای بودجه ۱۴۰۱،
افزایش ۵۰ درصدی قرارداد رانندگان استیجاری و ابلاغ صندوق قرض الحسنه و بیمه تکمیلی آنها تشکرد کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.