نیازمند ۲۰۰ میلیارد تومان برای آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد در فارس هستیم

رییس کل دادگستری فارس گفت: ۲۰۰ میلیارد تومان برای آزادسازی تمام زندانیان جرایم غیرعمد در استان فارس نیازمند داریم.

حجت‌الاسلام سید کاظم موسوی در جشن گلریزان با هدف آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد که به همت ستاد دیه فارس برگزار شد با بیان حدیثی از معصوم (ع) بیان کرد: خداوند متعال در روی زمین بندگانی دارد که خواسته‌شان در دنیا برآورده کردن نیاز‌های دیگر مردم است، اینان کسانی هستند که در فردای قیامت امنیت دارند.

وی با تاکید بر اینکه باید قصد را خالص کرد و قدم در این راه گذاشت، تصریح کرد: صداوسیمای مرکز فارس باید در برنامه‌های مختلف تلاش کند و فرهنگ کمک و گلریزان رهایی را ترویج کند تا بواسطه خیران و نیک اندیشان تمام زندانیان جرایم غیرعمد آزاد شوند.

رییس کل دادگستری فارس با تصریح بر اینکه تمام زندانیان جرایم غیرعمد فارس با ۲۰۰ میلیارد تومان آزاد می‌شوند، ادامه داد: این مبلغ برای ساکنین و شهروندان فارس زیاد نیست، ما از دادگستری پیوستن به  پویش «سهم من چهل» مبلغ چهل هزارتومان را آغاز کردیم و ۴ هزار نفر همکاران دادگستری در این پویش حتما شرکت خواهیم کرد.

حجت‌الاسلام موسوی گفت: در سالی که گذشت بالغ بر ۲ هزار نفر را مجازات جایگزین حبس دادیم تا به زندان راه پیدا نکنند و آرزوی ما این است که استانی داشته باشیم که زندانی جرایم غیرعمد نداشته باشد.

وی با بیان اینکه در سال گذشته آمار جرایم در استان کاهش داشته است، از تلاش برای آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد در دادگستری فارس خبر داد.

دادستان مرکز استان فارس نیز در این مراسم با اشاره به مسئولیت اجتماعی افراد، گفت: باید توجه داشت که زندانی شدن فرد چه آثار‌مخربی در جامعه می‌تواند داشته باشد و آزادسازی او چه برکاتی را به دنبال دارد.

مصطفی بحرینی با بیان اینکه در ارتباط با جرایم خشن و ضد امنیت عمومی به شدت مقابله می‌کنیم، تصریح کرد: در مقابل تمام توان و تلاشمان را می‌کنیم که فردی بی‌گناه به زندان نیفتد یا اگر چنین شد، با همت خیرین و مردم زمینه آزادی وی فراهم شود. همچنین همه پرداخت‌ها در این زمینه صدقات جاریه و بیمه عمر است.

آزادی ۶۵۰ زندانی در یک سال اخیر

مدیرکل زندان‌های فارس نیز از آزادی بیش از ۶۵۰ زندانی جرائم غیرعمد طی یک‌سال اخیر خبر داد و گفت: مجموع بدهکاری‌ها رقم ۱۸۳۰ میلیارد تومان بود و با پیگیری‌هایی که انجام شد، کمک خیرین و البته گذشت شکات پرونده‌ها، این اقدام خداپسندانه انجام شد.

اسحاق ابراهیمی افزود: بزرگترین خیرین ستاد دیه، خود شکات هستند که این بار به میزان ۷۵۸ میلیارد تومان از حق و حقوق خودشان گذشت کردند.

ابراهیمی با تقدیر از همکاری دادگستری استان بیان کرد: این ارگان همواره به تقاضای اعسار زندانیان در اسرع وقت رسیدگی کرد و مجموعا ۷۵۸ ملیارد تومن اعسار پرونده‌ها را پذیرفت و از هر امکانی که بود برای آزادی زندانی دریغ نکرد.

مدیرکل زندان‌های فارس یادآور شد:  درمجموع ستاد دیه از منابع مختلف ۱۰۳ میلیارد و ۵۰۰ ملیون پرداخت کرد تا آزادی بیش از ۶۵۰ نفر از زندانیان جرائم مالی فراهم شود.

ابراهیمی با بیان اینکه در حال حاضر ۹۵۳ نفر زندانی محکوم مالی در زندان‌های استان نگهداری می‌شوند، گفت: مجموع بدهکاری این افراد بیش از ۱۷۰۰ میلیارد تومان است اما اگر ستاد دیه ۲۰۰ میلیارد تومان در اختیار داشته باشد، با این فرآیند امکان آزادی همه این ۹۵۳ نفر فراهم می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.