نیازمند هم‌افزایی جدی بین متولیان فرهنگی و هنری استان هستیم

استاندار فارس در حاشیه بازدید از هنرستان هنرهای زیبای شهر شیراز بر ضرورت هم‌افزایی بین مدیران فرهنگی و هنری تأکید کرد و گفت: هم‌افزایی در این حوزه باعث می‌شود امکانات سخت‌افزای و نرم‌افزاری تجمیع شده و در نهایت شاهد اتفاقات خوب و اثرگذار در حوزه فرهنگ و هنر باشیم.

 

به گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش ناحیه سه شیراز، محمدهادی ایمانیه از هنرستان دخترانه کیمیا در آموزش و پرورش ناحیه سه شیراز بازدید کرد و چگونگی آموزش و فعالیت‌های هنرستان را مشاهده کرد.

 

استاندار فارس در این بازدید با تأکید بر این مهم که تحصیل همراه با یادگیری حرفه و فن بر آموزش فقط تئوری ارجحیت دارد، گفت: در دولت سیزدهم به سمت افزایش تعداد هنرستان‌ها با هدف آموزش همزمان علم و حرفه حرکت کرده‌ایم و معتقدیم که این اقدام، آینده شغلی فرزندان را تا حدود قابل توجهی تضمین می‌کند.

 

او در ادامه گفت: از معلمان و آموزگاران متشکرم که با انگیزه، غیرت و با همت در تلاش هستند که جوانان، در ایران بمانند و با اصالت، در فرهنگ دینی و هنری این سرزمین سرافراز پرورش یابند.

 

نماینده عالی دولت در فارس در ادامه افزود: از مسئولین هنرستان‌های هنرهای زیبا توقع دارم که مانع قطع ارتباط بزرگان و صاحبان هنر و چهره‌های ملی پرورش یافته در این مدارس با هنرستان‌ها شوند؛ همه ما تا آخر عمر دانشجو هستیم و باید روز به روز مطالب و روش‌های جدید را یاد بگیریم. فارغ التحصیلی به معنای عدم نیاز به آموزش جدید نیست چون معتقدیم: باید ز گهواره تا گور دانش را جستجو کرد.

 

ایمانیه گفت: با حضور پیشکسوتان در این هنرستان‌ها، هنرجویان نیز با سرعت بیشتر و به راحتی، از بزرگان و چهره‌ها الگو می‌گیرند و حضور آنان در جمع هنرجویان، تاثیرگذاری بیشتر و بهتری دارد.

 

وی ضمن اینکه پیشنهاد داد نمایشگاهی از آثار هنرجویان از جمله گرافیک، نقاشی، خطاطی، موسیقی و … برپا تا محصولات و اقدامات ایشان عرضه شود، گفت: به نظر می‌رسد آموزش کسب درآمد از ابتدای تحصیل وابستگی بیشتر به حرفه را برای هنرجویان ایجاد می‌کند؛ بر این اساس باید شرایطی فراهم شود تا هم بتوان منبع درآمدی برای آنان ایجاد کرد و هم هنرشان به نمایش گذاشته شود.

 

استاندار فارس با تأکید بر هم‎افزایی در حوزه فرهنگ، ادب و هنر و نیاز جدی به این مهم، گفت: مدیران فرهنگی و هنری استان از اقدامات جزیره‌ای به سمت همکاری‌های مشترک حرکت کنند تا ضمن استفاده حداکثری از امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری شاهد اقدامات شایسته و نتایج خوبی در حوزه فرهنگ و هنر استان باشیم؛ این مهم محقق نمی‌شود مگر با هم‌افزایی.

بنابراین گزارش، هنرستان کیمیا، نخستین هنرستان هنرهای زیبای دخترانه شیراز است که از سال گذشته فعالیت آن در آموزش و پرورش ناحیه سه آغاز شده و تربیت و پرورش هنرجویان شهر در این هنرستان صورت می‌گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.