نسخه تازه «بگم بگم» و «می‌گم می‌گم»!

خبر پارسی – تیم محمود احمدی‌نژاد با فاصله‌ای اندک از زمان اعلام حکم رحیمی و تخلفات «دانشگاه ایرانیان»، باز هم ضمن استفاده از تاکتیک «حمله» به‌عنوان بهترین دفاع، مدعی وجود پشت‌پرده‌هایی در ماجرا شدند و تهدید کردند در صورت ضرورت این پشت پرده‌ها را افشا خواهند کرد.

به گزارش ایسنا، روزنامه شرق در ادامه نوشت: ماجرا از این قرار بود که پس از اعلام حکم اولیه محمدرضا رحیمی و پس از آنکه اخبار و اطلاعات جدیدی از تخلفات مشترک احمدی‌نژاد – بقایی در «دانشگاه ایرانیان» منتشر شد، آنها ابتدا با نوشتن نامه سرگشاده‌ای به رئیس قوه قضاییه و شکایت به کمیسیون اصل۹۰، در جایگاه مطالبه‌گری ایستادند. ولی وقتی در پاسخ به این اقدام خود، با انتشار بخش‌هایی دیگر از جزئیات تخلف در دانشگاه ایرانیان و همین‌طور پاسخ رئیس کل دادگستری تهران به نامه رحیمی، مبنی بر اینکه انتشار حکم اولیه‌اش غیرقانونی نبوده، مواجه شدند، پا را از انتشار نامه فراتر نهادند و حالا دوباره با تهدید به افشاگری گام به میدان گذاشته‌اند.

رحیمی: پشت‌پرده‌ها را می‌گویم

روز چهارشنبه هفته گذشته، محفل یاران و هواداران احمدی‌نژاد گردهم آمده بودند تا ناگفته‌های رحیمی از «پشت پرده» دادگاهش را بشنوند. سایت خبری «دولت بهار» که ارگان خبری تیم احمدی‌نژاد است، گزارش این نشست را منتشر کرده اما تصریح کرده که به دلیل محرمانه بودن مسائلی که توسط رحیمی بیان شده، محتوای آن را منتشر نمی‌کند.

در ادامه گزارش «دولت بهار» آمده است: «در این جلسه رحیمی به تشریح فرآیند طی شده در ماجرای پرونده قضایی خود پرداخت. وی در این جلسه گوشه‌ای از پشت پرده پرونده یادشده و دست‌های پنهان را بازگو کرد و وعده داد پس از انتشار قطعی حکم دادگاه، بخش‌های دیگری از پشت پرده پرونده را بازگو کند

این تاکتیک تیم احمدی‌نژاد یادآور مانور آنها در روز استیضاح وزیر کار است. در آن روز هم به‌گفته علی لاریجانی، از لحظه آغاز جلسه استیضاح به رئیس مجلس خبر داده بودند که اگر استیضاح بخواهد تا آخر ادامه پیدا کند، احمدی‌نژاد فیلمی از «پشت پرده» استیضاح را در صحن مجلس نمایش خواهد داد. او البته با این روش هم نتوانست وزیر خود را نجات دهد و شیخ‌الاسلام در نهایت قربانی صندلی سعید مرتضوی شد اما یاران احمدی‌نژاد همچنان از آن روز به‌عنوان یکی از فتح‌الفتوح‌های رئیس دولت محبوبشان یاد می‌کنند و به همین دلیل حالا و در شرایطی که رحیمی و بقایی و حتی خود احمدی‌نژاد در رابطه با مسائل مختلف در مظان اتهام قرار دارند بار دیگر حلقه اول تیم احمدی‌نژاد به سراغ همان تاکتیک رفته است.

ادامه حمایت از خط قرمزها

در این میان، حضور احمدی‌نژاد با رحیمی در این محفل نیز حاوی پیام ادامه حمایت محمود از حلقه‌ای است که در زمان ریاستش بر دولت، آنها را «خط قرمز» خود دانسته بود. او برای تاکید بر استمرار این حمایت، پس از سخنان رحیمی، از «ثبت‌نام دانشگاه ایرانیان» در هفته جاری خبر داده تا اگر حضورش به معنای حمایت از رحیمی تفسیر می‌شود، با سخنان خود، چتر این حمایت را بر سر بقایی نیز بگستراند.

به این ترتیب و در شرایطی که همچنان از نظر کمیسیون اصل ۹۰ مجلس مشخص نیست که اصل این دانشگاه وجود دارد یا نه، محمود احمدی‌نژاد در پاسخ به سوال یکی از حاضران در محفل پنهانی، درباره زمان آغاز به کار دانشگاه ایرانیان گفته است: «هفته آینده اطلاعیه ثبت‌نام دانشگاه منتشر خواهد شد.»

ابلاغ رسمی و مکتوب لغو مجوز به احمدی‌نژاد

این سخن احمدی‌نژاد در شرایطی توسط سایت رسمی تیم او منتشر شده که پس از انتشار گزارش «شرق» از جزئیات جدید تخلف احمدی‌نژاد – بقایی به‌نام دانشگاه ایرانیان، روابط عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با ارسال نمابری به روزنامه اعلام کرد: «همان‌طور که بارها عنوان شده، دانشگاهی با عنوان «دانشگاه ایرانیان» یا «دانشگاه غیرانتفاعی جامع بین‌المللی ایرانیان» مجوز فعالیت ندارد.»

در نامه وزارت علوم همچنین تصریح شده است که «بنابر ابلاغیه مورخ ۹۳٫۴٫۱۷ دبیر محترم شورایعالی انقلاب فرهنگی، مصوبه جلسه ۷۳۵ مورخ ۱۳۹۲٫۴٫۲۵ شورایعالی انقلاب فرهنگی دایر بر «تأسیس دانشگاه بین‌المللی توسط هیأت مؤسس به ریاست آقای دکتر محمود احمدی‌نژاد» ملغی اعلام و مراتب طی نامه‌ای به نامبرده ابلاغ شده است.»

وعده ثبت‌نام در دانشگاهی که وجود ندارد

محتوای نامه ارسال‌شده از سوی وزارت علوم، مهر پایانی است بر همه تلاش‌هایی که تیم احمدی‌نژاد به کار بسته بودند تا برداشت ۱۶ میلیارد تومانی را قانونی جلوه بدهند، چراکه آنها در آخرین نامه بقایی نیز مدعی بودند برداشت این مبلغ از حساب دولت و واریز آن به حساب مشترک احمدی‌نژاد – بقایی، قانونی و پس از طی مراحل قانونی تأسیس دانشگاه صورت گرفته است.

حالا باید دید با ابلاغ رسمی ملغی شدن مصوبه تأسیس این دانشگاه، آیا احمدی‌نژاد و یارانش مبالغی را که قبل از تأسیس این دانشگاه و به اسم آن از حساب دولت برداشته بودند، به دولت باز خواهند گرداند یا خیر. البته احمدی‌نژاد که بنا بر اعلام وزارت علوم، حکم ملغی شدن مجوز دانشگاهش نیز به او ابلاغ شده، فعلا وعده داده تا در هفته جاری اطلاعیه ثبت‌نام دانشگاهی را که از نظر وزارت علوم، اصلاً وجود خارجی ندارد، منتشر کند؛ ادعایی که شاید اعتبار آن به اندازه اعتبار سخنان رحیمی برای افشای پشت پرده‌های دادگاهش باشد.

1 دیدگاه برای “نسخه تازه «بگم بگم» و «می‌گم می‌گم»!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.