ناپاکی مدیران راستگرا از شایعه تا واقعیت/مارکوپولو و حق ماموریت ۱۲ میلیاردی

خبر پارسی: حجت‌الاسلام والمنسلمین «محسنی‌اژه‌ای» دادستان کل کشور امروز با تشریح پرونده فساد مالی در شیراز گفت: ‌ گفت: تا زمانی که پرونده به مرحله حکم برسد صحیح نیست که بخواهیم مبلغ را مطرح کنیم.

سخنگوی قوه قضاییه ادامه داد: این پرونده در شیراز تشکیل شده که در رابطه با آن برخی بازداشت و برخی با قرار وثیقه سنگین آزاد شده‌اند، البته کیفرخواست برای بخشی از پرونده نیز صادر شده است.

محسنی‌اژه‌ای ادامه داد: اصل این ماجرا صحیح است که در این رابطه چهار، پنج نفر بازداشت شدند و البته ممکن است تعداد این افراد تغییر کند.

به گزارش خبر پارسی رئیس سازمان بازرسی کل کشور روز گذشته از دریافت ۱۲ میلیارد تومان حق ماموریت برای فردی در یکی از استان‌های کشور خبر داد.

دادستان کل کشور در خصوص حق مأموریت ۱۲ میلیاردی به یک مدیر دولتی در حالی که وی به مأموریت نرفته بود پرسید که دادستان کل کشور در پاسخ گفت: تا زمانی که حکم در این باره صادر نشود اعلام عدد صحیح نیست.

وی ادامه داد: این موضوعی که به آن اشاره کردید پرونده اش در دادگستری استان فارس تشکیل شده و برای یکی دو نفر از آنها قرار وثیقه سنگین صادر و آنها با سپردن وثیقه آزاد هستند.

به گفته اژه‌ای ۴ – ۵ نفر نیز در بازداشت به سر می برند. به این پرونده سریع رسیدگی و کیفرخواست بخشی از متهمان صادر و به دادگاه ارسال شده است.

به گزارش خبرپارسی محمود احمدی نژاد همواره از لیست مفسدان اقتصادی سخن می گفت که در جیب اوست و هیچگاه هم اعلام نشد تا جامعه نداند لیست مفسدان در جیب او بود یا جیب مفسدان در لیست!

در دوران دولت او اما بزرگترین فساد مالی تاریخ کشور، مسائل مربوط به بابک زنجانی، اتفاقات بیمه و حالا شاهکارهای فارس رونمایی شده است.

مدیرانی که گفته می شود یکی با وثیقه دو میلیارد تومانی و یکی با وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی آزاد شده اند چگونه به پیکره دولت وارد شدند؟ با نگاهی اخبار و شایعات موجود در سطح شهرشیراز و محافل خبری به نام کسانی در این پرونده بر می خوریم که حامیانشان حالا تلاش دارند توپ ا در زمین دولت فعلی بیاندازند و مسیر نگاهها را عوض کنند. آنهایی که هنوز بر این باورند می توانند در «ارنج» مدیران استان صاحب نظر و متخصص باشند نگاهی به طیف همسو با خود بیاندازند و ببینند حالا نام سومین شهر حرم اهلبیت (ع) کجاها برده می شود و چه اخباری از آن تیتر رسانه ها می گردد.

در ماده ۴۶ قانون کار حق ماموریت معادل مزد روزانه افراد تعیین شده که البته برای کارکنان دولت این قانون معمولا حاکمیت ندارد اما مثلا با در نظر گرفتن این ماده قانونی باید پرسید این فرد حتی اگر نامش «مارکوپولو» هم بوده باشد و در طول هشت سال حضور دولت مهرورز ،تمام و کمال هم در ماموریت بوده باشد –نپرسید پس اداره اش را چه کسی اداره می کرده چون دورکاری در آن دوران وجود داشت- بازهم به نظر می رسد ۱۲ میلیارد عدد مناسبی برای حق ماموریت نیست. حالا بماند که گفته اند او اصلا ماموریت نرفته اند.اینکه او به ماموریت نرفته هم مهم نیست زیرا احتمالا نیت ماموریت را داشته و مهم نیت خیر افراد است و حیف است که بی پاداش بماند.حالا لابد از فردا هم حروف الفبا به خط می شوند و مثلا «ص» و «م» و«خ» و «الف» و «ه» و حروفی از این دست کنار هم می نشینند تا نام متخلفان را با علامت اختصاری اعلام نمایند.

فارغ از این مباحث باید خسته نباشیدی جانانه به نهادهای امنیتی و انتظامی و قضایی گفت که در کشف فساد بدون در نظر گرفتن نام و منصب افراد اقدام کرده تا جامعه به امنیت روانی در این باره برسد که متخلف نمی تواند از چنگال قانون فرار کند.با توجه به اتفاقاتی که هر روز برملا می شود کاش برای مسئولین این پرونده ها سختی کار در نظر بگیرند.خدا قوت واقعا.

4 دیدگاه برای “ناپاکی مدیران راستگرا از شایعه تا واقعیت/مارکوپولو و حق ماموریت ۱۲ میلیاردی

  1. آی کیو! بازرسی از سال گذشته است که در حال انجام بوده یعنی در دولت قبل. همان سال قبل هم حرف و حدیث هایی بود مبنی بر این که «خ» مشکل دارد. من از لحاظ سیاسی با تو هم خطم اما خواهشا اینقدر غیرمنصفانه مطلب نزن.

  2. اهای ملت یکی بیاد از دانشگاه علوم پزشکی فسا و شیراز تحقیق کنه که اطلاع دقیق دارم اما به هر نهادی اطلاع دادم از وضعیت اونجا اما اقدامی نمیکنن.

  3. بخدا به عنوان یکی از هشتاد میلیون ایرانی برای کسی که مثلا مشکل بیکاری جوانان را تا حدودی حل کند یا ترافیک کلان شهرها را حل کند یا نظام آموزشی ما را اصلاح کند یک میلیارد که هیچ بلکه 10 میلیارد و 20 میلیارد هم بدهند مشکلی نیست، بالاخره از یک بازیکن فوتبال که کمتر نیستند. مشکل اینجاست که تعدادی بی عرضه و بیسواد و نااهل و نامحرم انقلاب به جان این ملت افتاده بودند و هرچی تونسته بودند خوردند و بردند و همانند قوم مغول این کشور را نابود کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.