معاون وزارت ورزش: پروژه‌های نیمه تمام ورزشی فارس تا پایان سال آینده تمام می شود

خبرپارسی – معاون مالی و توسعه منابع انسانی وزارت ورزش و جوانان وعده داد که پروژه‌های ورزشی نیمه تمام استان فارس تا پایان سال آتی تکمیل و آماده بهره‌برداری شود.

ژاله فرامرزیان که عصر پنجشنبه ۲۷ تیر برای شرکت در مراسم افتتاح تعدادی از پروژ‌ه‌های ورزشی به استان فارس و شهرستان نیریز سفر کرده بود، با جمعی از ورزشکاران و جوانان آن شهرستان دیدار و گفت و گو کرد.

فرامرزیان گفت: متاسفانه در گذشته بدون توجه به طرح آمایش سرزمینی، نیازسنجی و امکان سنجی لازم پروژه‌هایی در سراسر کشور شروع شد اما برخی از آنها توجیه نداشت.

وی با بیان اینکه در برخی استان‌ها زمین‌هایی با وسعت ۱۸۰ هکتار به عنوان دهکده ورزشی تعریف شده بود، افزود: این درحالی بود که حتی برای راه های دسترسی به چنین مجموعه‌هایی فکر نشده بود.

فرامرزیان با اشاره به اینکه سیاست وزارت ورزش و جوانان تکمیل این پروژه ها با اولویت حفظ منابع، جلوگیری از هدر رفتن و استهلاک اموال و منابع و توجیه داشتن پروژه از ابعاد مختلف، است، گفت: خوشبخانه فارس یکی از استان های موفق کشور در تحقق این سیاست بوده است .

معاون وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه مدیریت استان فارس در تحقق این سیاست مدیریتی کارآمد و هماهنگ با سیاست‌های کلان وزارت است، گفت: به باور ما نتیجه این سیاست افزایش سرانه ورزشی و سلامت جامعه و در نتیجه افزایش سطح نشاط عمومی در جامعه است .

وی افزایش سطح نشاط عمومی را از زیر ساخت ها و پیش نیاز های توسعه یافتگی در کشور دانست و افزود: کلنگ زنی پروژه های جدید ورزشی در فارس پس از تکمیل پروژه های نیمه تمام و منوط به اخذ مجوزهای لازم توسط مسئولان استانی است .

فرامرزیان یکی از دغدغه های اصلی وزارت ورزش و جوانان در حوزه اماکن ورزشی را حفظ و نگهداری این پروژه ها در نقاط مختلف کشورعنوان و خاطرنشان کرد: انتظار ما این است که مردم شریف نقاط مختلف کشور با افزایش حس تعلق خاطر خود به اماکن ورزشی ،این اماکن را ازآن خود بدانند .

به اعتقاد وی با افزایش این حس عمر مفید اماکن ورزشی در کشور افزایش چشمگیری خواهد داشت .

معاون مالی و توسعه منابع انسانی وزارت ورزش و جوانان در بخش دیگری از صحبت هایش با این قول که در جلسات آینده وزارت ورزش مبلغی جهت کمک به هیئت‌های ورزشی شهرستان نی ریز تصویب خواهد شد، خواستار اختصاص نیمی از این مبلغ به ورزش بانوان شد و افزود: چالش های پیش روی تسریع عملیات ساخت استخر استهبان نیز در جلسات تخصصی با مسئولان شرکت توسعه و تجهیز ورزش کشور مرتفع خواهد شد .

فرارمزیان با اشاره به وضعیت خاص اقتصادی کشور خواستار تغییر رویکرد در ساخت اماکن ورزشی شد و استقبال از بخش خصوصی برای ورود به حوزه ساخت و ساز در ورزش افزود: سازوکارها باید به گونه ای باشد که ساخت، تجهیز، تعمیرات و نگهداری اماکن ورزشی برای بخش خصوصی توجیه پذیر باشد .

وی در بخش دیگری ازصحبت هایش مسائل مرتبط با جوانان را یکی دیگر از اولویت های وزارت ورزش و جوانان برشمرد و افزود: با توجه به در نظر گرفتن تسهیلات لازم برای اشتغال جوانان، نیازمند ترسیم یک مکانیزم علمی برای ایجاد اشتغال پایدار این بخش از جامعه با استفاده از این تسهیلات هستیم .

فرامرزیان در عین حال خواستار توجه ویژه وزارت کشور به حوزه جوانان و تسهیل در ارائه این تسهیلات به سازمان های مردم نهاد جوان شد و گفت: ایجاد اشتغال می تواند گام مهم و موثری در پیش گیری از آسیب های اجتماعی باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.