مسعود رهبری: فشارهایی که استاندار فارس و فرماندار شیراز در انتخابات تحمل کردند در هیچ استانی نظیر نداشت/ شهردار آیندۀ شیراز با رأی مثبت همۀ منتخبین لیست امید انتخاب شود

خبر پارسی – رئیس شورای منطقۀ سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی گفت: سازمان عدالت و آزادی تمامی منتخبین مردم در شورای شهر از لیست امید را نمایندۀ خود می‌داند و هیچ تفاوتی در میان این عزیزان قائل نیست.


‌به‌گزارش روابط‌عمومی سازمان عدالت و آزادی منطقۀ فارس، دکتر «مسعود رهبری»، رئیس شورای منطقۀ سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی در فارس  در ضیافت افطاری این سازمان که با حضور اصلاح‌طلبان استان فارس در شیراز برگزار شد،با تأکید بر ضرورت انسجام، همدلی و پرهیز از تداوم اختلاف‌سلیقه‌های احتمالی که پیش از انتخابات در میان احزاب و چهره‌های اصلاح‌طلب وجود داشت، خاطرنشان کرد: امروز بعد از پیروزی قاطع لیست امید در شورای شهر شیراز، باید در یاد داشته باشیم که این ثمرۀ شیرین، حاصل اعتماد مردم به نام و امضای سید بزرگوار اصلاحات است و هرگونه اختلاف،‌ ناکارآمدی، کاستی و بی‌کفایتی احتمالی، در درجۀ اول، آبروی نام اصلاح‌طلبی و جایگاه آن عزیز را خدشه‌دار خواهد ساحت.
رهبری تصریح کرد: در میان اعضای راهیافته از لیست امید به شورای شهر، باید چنان انسجامی وجود داشته باشد که شهردار شیراز حداقل با ۱۲ رأی و با بیشترین میزان اعتماد و مشروعیت در شورا آغاز کار کند، نه با رأی اکثریت فراکسیونی!
رئیس شورای منطقۀ سازمان عدالت و آزادی منطقۀ فارس، با ارائۀ گزارشی از فعالیت‌های ستادی این حزب در طول ایام تبلیغات دو انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در اردیبهشت‌ماه گذشته، اظهار داشت: ما در سازمان، انتخابات را بهار تشکیلات می‌دانیم و معتقدیم، کار احزاب از روز شنبۀ بعد از انتخابات برای حفظ سرمایه‌های اجتماعی به‌دست‌آمده در طول انتخابات آغاز می‌شود.
وی با بیان اهمیت و ضرورت تشکیل ستادهای حزبی در انتخابات، خاطرنشان کرد: ستادهای رسمی کاندیداها پس از مدت تبلیغات تعطیل می‌َشوند و امکان استمرار فعالیت نیروهای تازه‌نفس و باانگیزه‌ای که در طول مهلت تبلیغات به این ستادها جذب می‌شوند در قالب این ستادها ممکن نیست. اما در ستادهای حزبی، سرمایۀ انسانی جمع‌آوری‌شده در انتخابات را می‌توان بعد از انتخابات، زیر چتر حقوقی و همیشگی احزاب، جذب، ساماندهی کرد.


عضو شورای هماهنگی جبهۀ اصلاحات فارس در ادامه از مجریان انتخابات در استان فارس و شهر شیراز قدردانی کرد و افزود: به‌عنوان یک کنشگر اصلاح‌طلب نمی‌توانیم قدردانی خود را از مدیریت اجرایی و سیاسی استان به‌ویژه شخص استاندار فارس و فرماندار شیراز بابت برگزاری انتخاباتی سالم و قانونی و صیانت از آرای مردم ابراز نکنیم.
وی با اشاره به برخی تلاش‌ها برای مخدوش‌کردن نتیجۀ انتخابات شوراهای شهر و روستا در شیراز افزود: فشارهایی که استاندار فارس و فرماندار شیراز در مسیر صیانت از آرای مردم،‌ که تعبیر مقام معظم رهبری، «حق‌الناس» است تحمل کردند، در هیچ استانی نظیر نداشت و شهامت و جسارت آنها در دفاع از حقوق مردم و منتخبین، کارنامه افتخارآمیزی از دولت تدبیر و امید را در برگزاری انتخابات سالم در این استان به‌ جا گذاشت.
در این ضیافت افطار، که به‌سنت هر ساله به‌میزبانی سازمان عدالت و آزادی منطقۀ فارس و با حضور جمعی از فعالان سیاسی و حزبی اصلاح‌طلب، شماری از نمایندگان مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی و منتخبان شورای شهر شیراز برگزار شد، از فعالان ستاد انتخاباتی سازمان در انتخابات اخیر ریاست‌جمهوری و شوراها قدردانی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.