مدیرکل آموزش و پرورش فارس: انتقاد آری تهمت نه!/تخریب دیگران برای پست گرفتن با روح انسانیت سازگاری ندارد /هروقت بنای رفتنم باشد از من خندان تر نخواهید دید

خبر پارسی –  مدیر کل آموزش و پرورش فارس از جمله خصوصیات آدم های بد را تهمت زدن آنها دانست و گفت: کسی که حاضر می شود برای رسیدن به هدفش دیگران را تخریب کرده وتهمت و افترا بزند اگر به قدرت رسید چه می کند؟

حمید رضا آذری که به مناسبت اربعین حسینی در جمع کارکنان اداره کل آموزش و پرورش فارس سخن می گفت،با بیان اینکه جامعه نا امن جامعه ای است که در آن تهمت و افترا نهادینه می شود گفت: متاسفانه در فضایی مجازی عده ای به جای اینکه به درستی از این فضا برای انتقاد صحیح و بیان حرفهای علمی و منطقی استفاده کنند ؛ کارهایی انجام می دهندکه اصلا با روح انسانیت و تعالیم دینی سازگاری ندارد.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس افزود: هیچ کس با انتقاد مخالف نیست، مگر می شود انتقاد نباشد؛ ما باید انتقاد کنیم ؛ سیاسی ،اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ؛ اما اینکه دست به تخریب ، افترا و تهمت در فضایی بزنیم که  نه فقط در ایران بلکه کل جهان می توانند به آن دسترسی پیدا کنند کار درستی نیست .

آذری با بیان اینکه برخی به فضای تخریب و تهمت و افترا دست می زنند، گفت:  برای چه این فضا را ایجاد می کنید ؟ اگر عقل سلیمی باشد شمایی که امروز برای رسیدن به قدرت این کار را می کنید اگر به قدرت رسیدید جامعه را نا امن می کنید.کسی که حاضر است تخریب کند تهمت بزند و افترا بزند برای رسیدن به هدفش اگر به قدرت رسید چه می کند؟

وی با تاکید بر اینکه قدرتی خوب و لذت بخش است که بشود از طریق آن مشکل یک نفر را حل کرد و یا گره کاری را باز کرد، افزود:  نگذاریم روح نا امیدی در جامعه  فرهنگیان شکل بگیرد .

مدیرکل آموزش و پرورش فارس بابیان اینکه قدرت خوب است اما تا وقتی که بشود با آن کار مثبتی انجام دهیم . گفت: به قول مولوی قدرت مثل طناب است ومی شود با آن به معراج رفت و می شود با آن به ته چاه هم رفت !

آذری یادآورشد تهمت یعنی اینکه فردی خصوصیّتی را ندارد، و ما آن خصوصیت را به آن می بندیم.

وی افزود:: کسانی که این کار را می کنند شاید از روش و منش ما سوء استفاده می کنند ،به همین دلیل گفتم شاید اینها بخواهند ادامه دهند و چیزهایی بنویسند که تهمت بزنند به دوستان ما به همین دلیل از تهران دستور داده شد که ظرف ۱۵ روز باید تمام ریشه اینها کشف بشود و البته تاحدودی کشف هم شده است.

وی گفت: بخشی از این ها توسط کسانی صورت گرفته که حتی آموزش و پرورشی هم نیستند وکسانی هستند که حالت دلال و واسطه دارند و چیزی گرفته اند تا این مطالب را پخش کنند و انشاء الله به جد و قاطعیت تا چند روز دیگر همه اینها بررسی می شود و تمام کسانی که قصد تهمت و افترا دارند شناسایی و به فرهنگیان معرفی می کنیم وقطعا باید اثبات کنند که چه کسانی این ها را وادار کرده اند که به مجموعه بزرگ آموزش و پرورش این افتراها و تهمت ها را بزنند.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس خطاب به همکاران خود گفت:  من خواهش می کنم انتقاد بکنید. انتقاد کردن هیچ ایرادی ندارد بعضی ها انتقاد دارند انتقادشان هم درست است اینها خوب است و درست هم هست ، البته بر مجموعه مدیریت ما هم ممکن است بخشی انتقاد وارد باشد ولی انتقادی که برای اصلاح امور باشد.

آذری ترک صندلی مسئولیت را به مثابه برداشتن بار از روی دوش انسان دانست و ادامه داد: همین قدر که بعضی دوست دارند امثال من  نباشیم همینقدر خود ما خوشحال می شویم که برویم و این یک واقعیتی است  که عقل سیاسی، اجتماعی واقتصادی اقتضا می کند که در این شرایط بسیار سخت انسان مسئولیت را رها کند اما خوب این درست هم نیست که ما همیشه به دنبال شرایط خودمان باشیم و خودمان را راحت کنیم .

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت:اگرکسی به مشکلات اداره کل آگاه باشد این کاراصلا لذتی ندارد چرا که مشکلات هست اما درست هم نیست که دراین شرایط سخت اقتصادی و اجتماعی و شرایط استان، ما بیاییم خودمان را راحت کنیم سریع برویم.

به اعتقاد این مقام فرهنگی استان هرکسی در فکر این باشد که بعد از خودش کارها خراب بشود؛ مسلمان که هیچ ،انسان هم نیست!

آذری افزود:اینکه من شرایط را جوری کنم که بقیه قدر مرا بدانند کجایش انسانیت است، انسانیت آن است که  کاری کنیم که هر کس یک آجری گذاشت انسان بعدی بیاید و آجر دیگر را روی آن بگذارد. به همین دلیل خودم علاقه مند بودم که دیگر این مسؤولیت را نداشته باشم واقعا همین است و خودم به تهران گفتم ولی خوب خودشان می گویند شرایط به گونه ای است که باید مدیریت فعلا با قاطعیت ادامه پیدا کند.

آذری افزود:  حتی من اصرار داشتم که به این دلائل؛ گفتند نه شورای معاونین وزارتخانه این تصمیم را گرفته و خود وزیر محترم نیز تلفنی به من فرمودند با توجه به شناختی که از خود من دارند با قاطعیت باید مدیریت آموزش و پرورش استان فارس ادامه پیدا کند.لذا از دوستان خواهش می کنم با این مشکلاتی که وجود دارد کمک کنند،از تخریب کنندگان خواهش می کنم حرمت یک سازمان فرهنگی را حفظ و از تهمت و افترا دوری کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس به چالش های اقتصادی پیش روی دولت اشاره کرد و گفت: من نمی خواهم مشکلات اقتصادی دولت را به شما بگویم آنهایی که امروز دلشان به حال منافع ملی نمی سوزد و هر روز به دنبال این هستند که یک چالشی ایجاد بشود اینها سر سوزنی به منافع ملی مملکت اعتقادی ندارند ؛لذا باید تلاش کنیم تا دولت از این مشکلات اجتماعی و از این مسائلی که هر روز مطرح می شود رهایی یابد و کاری نکنیم که چالشی جدید در جامعه ایجاد بشود ، هیچ کس با چالش های عجیب بین المللی موافق نیست.

آذری در ادامه با بیان اینکه بعد از سپری شدن ۳۹ سال از عمر انقلاب اسلامی هنوز می گوییم بیکاری گفت: یک فضای آرام و منطقی مسائل را حل کنیم لذا من از دوستان خواهشم این است که کمک کنیم با هم باشیم، وحدت داشته باشیم و مشکلات را تا آنجایی که می توانیم حل کنیم و راهش هم این است که به هیچ وجه نگذاریم پایه های سیستم تضعیف شود .فکر نکنید با بودن یا نبودن ما خیلی اتفاقات ممکن است بیفتد.

وی با تاکید بر همراهی با تصمیم مقام عالی وزارت و استقبال از ترک کرسی مدیریت گفت:هر موقع شرایط مساعد شد مطمئن باشید هیچکس خندان تر از من برای رفتنم نخواهد بود.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس تاکید کرد: باید تا هستیم و شرایط اینگونه است با هم باشیم ونگذاریم ادارات و رؤسای ادارات ما احساس ضعف کنند و کارها  پیش نرودهمچنین از همکاری همه دوستان عزیز تشکر می کنم و می دانم که اگر بدنه اداره کل با ما نباشند و کار نکنند ما نمی توانیم موفق شویم به همین دلیل ما هرچه داریم، همین کارشناسانمان هستند، همین سرمایه های نیروی انسانی که با ما همکاری می کنند .

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خودگفت: نکته بسیار مهمی که ما باید به آن توجه کنیم این است که همه امامان معصومی که آمده اند الگوی کامل بشریت و الگوی کامل همه انسانها هستند و اگر بخواهیم  سعادت هدایت و راه درست را برگزینیم راهی نداریم مگر اینکه از امامان معصوم تاسی و اطاعت کنیم ،به همین دلیل است که خداوند دو حجت برای ما فرستاده حجت درونی که عقل است و نقش بسیارمؤثری در هدایت و تربیت انسان دارد و حجت بیرونی که الگوها و امامان معصوم هستند .

آذری با بیان اینکه کسی که عقل نداشته باشد همین دنیا هم مواخذه نمی شود و در آن دنیاهم کارش ندارند .گفت: اگر امامان معصوم هم نباشند در آن دنیا از خداوند سوال می کنند که ما چگونه باید به هدفمان می رسیدیم و کسی نبود به ما بگوید ، خداوند می فرماید ما الگو را برای شما فرستادیم تا بدون خطا و مشکل و بدون آزمایش و خطا بتوانید راه درست هدایت را طی کنید به همین دلیل هم عقل و هم امامان معصوم بهترین حجت برای رسیدن صحیح و درست به هدف هستند.

وی افزود:  در دنیایی که زمان ، مکان و منابع محدود هستند هیچ وقت کسی به خودش اجازه نمی دهد راه خطا برود شما اگر دقیقا در یک ساعت بسیار مشخص و حیاتی باید به جایی برسید امکان ندارد که از روش آزمایش و خطا استفاده کنید از روشی استفاده می کنید تا دقیقا در همان ساعت به آنجا برسید برای اینکه عقل این را می گوید .

آذری با تاکید بر اینکه چه چیزی مهم تر از هدایت انسانهاست، یادآور شد: آیا می شود ما راه آزمایش و خطا را برویم و بعد برگردیم آیا زمان و عمر ما اجازه می دهند؟ نه ؛ پس امام حسین (ع)بهترین الگو برای بشریت است همانگونه که خداوند در سوره انشقاق می فرماید ای انسان از روزی که به دنیا می آیید باید تلاش و جستجو کنید تا به هدفتان برسید و هدف چیست ؟ نتیجه این تلاش ها باید ملاقات خدا باشد! کسی می تواند این کار را انجام دهد که از الگویی که برایش آمده دقیقا اطاعت کند و دقیقا راه آن را طی کند .

مدیرکل آموزش و پرورش فارس با این پرسش که آیا تا بحال دیده اید در این همه کتاب و احادیث و ادعیه ؛ جز اخلاق، نیکی ، فضیلت و نصیحت انسان ها چیز دیگری آمده ! گفت: اصلا جوهر اسلام و دین اخلاق است  و اگر این را از آن بگیرند هیچ چیز نمی ماند، به همین دلیل است که در تمام احادیث و گفتار همه امامان نمی توان یک حدیث پیدا کرد که درآن صحبتی از نصیحت، هدایت یا اخلاق نباشد.

 آذری با تاکید بر اینکه اخلاق خوب لازمه زندگی اجتماعی است. گفت: متاسفانه باید قبول کنیم در جامعه ای که زندگی می کنیم فضای سالم اخلاقی، انسانی و دینی کم رنگ شده است.

وی با اشاره به اینکه از سال  ۱۰ هجری تا سال ۶۰ هجری ۵۰ سال بیشتر طول نکشید گفت: از سال دهم هجرت تا زمان شهادت حضرت امام حسین (ع)  خیلی زمانی نبود  اما می بینیم چقدر ارزش ها عوض شد و چقدر جامعه دگرگون شد آنقدر که باطل بجای حق نشست و همه گیج شده بودند که چه کسی درست می گوید. لذا  ما نباید بگذاریم این اتفاق در جامعه ما رخ دهد و همه موظّفند در سالم سازی جامعه کمک کنند و هیچ چیز مهمتر از سالم سازی یک جامعه نیست .

مدیرکل آموزش و پرورش فارس در در پایان گفت: از دوستان خواهش می کنم اگر در فضای مجازی هم انتقادی دارند حتما انتقاد کنند چه اشکالی دارد اما نیاییم از روشهایی استفاده کنیم که خدای ناکرده جامعه آسیب ببیند و دیگر کسی در امان نباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.