قفل سکوت دانشگاه با کلید تغییر مدیریت‌ها باز می‌شود

خبر پارسی نقل از روزنامه شرق این روزها سخنان رئیس جمهور در حمایت از خواسته‌های دانشگاهیان و دعوت از آنان به شکستن سکوت در صدر توجهات فعالان دانشجویی و دانشگاهی قرار دارد. اما اگر دقیق تر به فضای دانشگاه های کشور، چند ماه قبل  از انتخابات ۲۴ خرداد و پس از آن بنگریم  چندان اثری از سکوت نمی بینیم . انتخاباتی که اوج امیدواری ملتی بود که علی‌رغم دلخوری و گلایه بار دیگر به مسوولین نظام اعتماد کردند و به جای قهر صندوق‌های رای را برای رسیدن به خواسته‌هایش برگزیدند.

بی‌شک تاثیر‌گذار‌ترین قشر حامی دکتر روحانی دانشگاهیان و جوانان  بودند و قطعاً تغییر شرایط موجود مهمترین انگیزه آنها در حمایت از ایشان بود.آنها از داشتن دانشگاه ساکت و یا تک صدایی خسته شده بودند.

می‌خواستند بگویند ما نیز در این کشور سهمی داریم و اجازه نمی‌دهیم عده ای خود را صاحب همه چیز بدانند.دانشگاهی که دانشگاه باشد و علم ارزش واقعی داشته باشد. فعالان دانشگاهی به درستی تشخیص دادند که اولین گام در شکستن سکوت تلخ وبازگشت نشاط به دانشگاه تغییر روسایی است که در ۸ سال گذشته با ابزار مختلف این خمودی و سکوت را به دانشگاه تحمیل کرده بودند. اندک توجهی به فضای رسانه‌ای و مجازی نشان می‌دهد دانشگاهیان با راه انداختن کمپین‌های مختلف و مطرح کردن درخواست‌های خود برای تغییر مدیریت دانشگاه‌های خود به اشکال مختلف ، فعال بوده اند. در این بین با توجه به شرایط خاص دانشگاه علوم پزشکی شیراز و نوع مدیریت فرد محور ، متمرکز و احمدی نژادی حاکم بر آن در ۸ سال گذشته ، دانشجویان  اساتید  و کارکنان این دانشگاه و  شاغلان بخش سلامت استان فارس گوی سبقت را از دیگر دانشگاهها ربوده و فعالانه خواستار تغییر مدیریت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان فارس بوده اند.شرایط به گونه‌ای است که با بررسی گذرای فضای چند ماه اخیر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور متوجه می‌شویم حجم د‌رخواست‌ها برای برکناری دکتر محمد هادی ایمانیه  رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بقیه  روسای دانشگاه‌های مرتبط با وزارت بهداشت  نه تنها قابل مقایسه نیست بلکه به تنهایی با تمامی دانشگاه‌های علوم پزشکی دیگر برابری می کند. اگر چه روزهایی ابتدایی شروع به کار دولت یازدهم این دانشجویان بودند که در پی تغییر فضای کشور با راه اندازی کمپین های مختلف در فضای مجازی ، ارسال طومارهایی از قبیل درخواست بیش از  ۱۰۰۰دانشجوی این دانشگاه از وزیر بهداشت جهت اعمال تغییرات جدی در این دانشگاه، تنها گروهی بودند که شعار تغییر سر دادند اما در ادامه جمع کثیری از  اساتید و پزشکان نیز به این جمع پیوستند.

در ادامه بیش از ۵۰فعال دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز که در فاصله سال‌های ۸۴تا کنون در این دانشگاه بوده اند با ارسال گزارش مفصلی از اقدامات غبر قانونی رییس دانشگاه به همراه ۱۵۰صفحه مستندات خود به وزیر بهداشت از وی خواستند ضمن عزل دکتر ایمانیه و بازگرداندن دانشگاه به مدار اعتدال ، به علت عدم امکان دسترسی حداقلی فعالان دانشجویی به آمار و اسناد تخلفات کمیته‌ای جهت بررسی اقدامات وی تشکیل شود.

بر اساس این گزارش که در ۶ سرفصل مختلف تهیه شده است در بخش نشریات به لغو مجوز نزدیک به ۲۰نشریه، لغو مجوز همزمان و فله‌ای ۸نشریه با هم، تحت فشار گذاشتن و صدور احکام انضباطی برای مدیران مسوول و دست اندرکاران نشریات، حمایت از جعل نشریات، سانسور و بازبینی نشریات پیش از چاپ، عدم اختصاص بودجه به نشریات منتقد، کارشکنی جهت صدور مجوز نشریه به دانشجویان منتقد، جلوگیری از پخش نشریات مجوز دار در دانشگاه به عنوان مواردی از تخلفات به صورت مفصل و با جزییات و تفکیک مستندات ذکر شده است.

در سرفصل کانون ها و تشکل های دانشجویی به تعطیلی کانون های فرهنگی ، تصرف شبانه دفاتر انجمن اسلامی دانشجویان و تحویل آن به نیروهای همسو، برخوردهای انضباطی گسترده و اعمال فشار بر فعالان دانشجویی، عدم صدور مجوز برای برنامه های درخواستی تشکل های منتقد، لغو مراسمات مجوز دار تشکل‌ها و کانون ساعاتی قبل از اجرای برنامه ، به عنوان تخلفات ۸سال گذشته اشاره شده است.

همچنین در گزارش تفصیلی و مستندات ۵۰فعال دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در یک سرفصل طولانی و مفصل ، برخوردهای گسترده انضباطی شرح داده شده است. در این قسمت مواردی همچون بستن  انجمن اسلامی دانشجویان تفتیش و بازرسی اتاق های دانشجویا ن و وسایل شخصی آنها، تفتیش کیف و وسایل شخصی دانشجویان دختر در درب دانشکده ها، نصب گسترده دوربین های مدار بسته در کلیه اماکن عمومی و خصوصی ، انگشت نگاری از دانشجویان هنگام ورود و خروج از خوابگاه، حضور گسترده و مستمر حراست در خوابگاهها ، موارد متعدد ازپرونده سازی و ارائه گزارشات خلاف واقع از دانشجویان به نهادهای مربوطه جهت فراهم آوردن مقدمات برخورد با دانشجویان، ذکر گردیده است که به عنوان نمونه می توان به احضار ۱۳ نفر از دانشجویان دانشگاه پس از انتخابات ۲۴ خرداد و بازداشت یکی از متخصصین  نخبه و البته مخالف مدیریت دکتر ایمانیه پس از یک جلسه پرسش و پاسخ اشاره کرد که نویسندگان این گزارش بر این باورند این اقدامات باعث ایجاد فضای امنیتی در دانشگاه شده است

امضا کنندگان این گزارش با ارایه اسناد و آماری اعتقاد دارند دانشگاه علوم پزشکی شیراز رکورد دار برخوردهای انضباطی در کشور است. آنها برای اثبات ادعای خود موارد متعددی از تهدید و ارعاب دانشجویان،محرومیت از تحصیل ده ترم برای هشت نفر در یک روز در جریان اتفاقات انجمن اسلامی، صدور احکام انضباطی برای اعضای شوراهای صنفی، رد صلاحیت‌های گسترده در انتخابات شوراهای صنفی، احضار همه اعضای کمیته تغذیه دریک مقطع خاص به کمیته انضباطی، صدور احکام انضباطی برای فعالان کانون‌های فرهنگی، احضار گسترده اعضای انجمن اسلامی دانشجویان به حراست وکمیته انضباطی، چندین مورد از احضارهای دسته جمعی دانشجویان  را نام برده اند.

این فعالان دانشجویی به مشکلات صنفی خود و افت وضعیت رفاهی در ۸سال گذشته نیز معترض بوده و تلاش رییس دانشگاه برای فروش چند خوابگاه،تغییر کاربری خوابگاههای دانشجویی علی‌رغم افزایش دانشجویان، اسکان دانشجویان در نمازخانه ها، شلوغی اتاق های دانشجویی، مشکلات سلف سرویس های دانشگاه، مسمومیت‌های غذایی دانشجویان، حذف مدیران با تجربه و شایسته و به کار گیری مدیران ناکارآمد اما همسو در حوزه دانشجویی و فرهنگی، کاهش پوشش بیمه درمانی دانشجویان را از دیگر مشکلات این حوزه دانسته‌اند.

در ادامه این گزارش به مواردی از تفکیک جنسیتی در دانشگاه از جمله ایجاد واحد کنترل پوشش، جداسازی ورودی های دانشگاه برای دختران و پسران و برخوردهای توهین آمیز با دانشجویان اشاره شده است.

مشکلات آموزشی، خدماتی و حوزه بهداشت و درمان دانشگاه نیز از دیگر دغدغه های دانشجویان در این گزارش است. پذیرش سیاسی دانشجویان میهمان از سایر دانشگاهها، پولی کردن برخی از واحدهای دانشجویان، تغییر رشته برخی از دانشجویان همسو به رشته‌های بهتر، مشکلات آموزشی دانشجویان پزشکی در

بیمارستان‌ها، انتصابی کردن مدیران گروه‌های آموزشی به کارگیری افرادی مرتبط در پست‌های آموزشی بازنشستگی و اخراج اساتید با تجربه و باسواد، در اختیار گذاشتن امکانات دانشگاه برای اجرای برنامه های حزب پایداری اجرای طرح پزشک خانواده با اهداف سیاسی و بدون در نظر گرفتن مصالح بهداشت و درمان مردم و تهدید پزشکان متخصص به لغو مجوز مطب در صورت همکاری نکردن با این طرح اختیاری ،کمبود داروها ولوازم پزشکی در استان به علت نادرستی سیاست های توزیع، تهدید بیماران خاص که به علت کمبود داروهای خود تحصن کرده بودند، دخالت و اعمال فشار برنهادهای صنفی پزشکان  از مواردی است که در این سرفصل با توضیحات و ارایه مدارک مربوطه گزارش شده است.

ادامه وضعیت موجود و عدم تغییرمدیریت دانشگاه علوم پزشکی شیراز باعث شد که این مشکل به خواسته اول فعالان حوزه های مختلف استان فارس از قبیل فعالان دانشگاهی، اجتماعی، مدنی، اصلاح طلب و حامیان رییس جمهور در این استان بدل شود. کنشگرانی که سال ها بود زیر یک چتر جمع نشده بودند، به علت نگرانی از ادامه ریاست دکتر ایمانیه و تبعات آن برآن شدند تا نگرانی خود را از ادامه این شرایط مستقیما در نامه ای سرگشاده با رئیس جمهور در میان بگذارند. اینگونه بود که بیش از ۳۰۰ نفر از فعالان دانشگاهی مدنی، اجتماعی، اصلاح طلب و اعضای ستادهای انتخاباتی دکتر روحانی در نامه‌ای به رییس جمهور با تاکید ویژه بر تغییر دکتر ایمانیه  رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز خواستار عزل روسای دانشگاه‌های شیراز و صنعتی شیراز نیز گردیدند. نامه فعالان شیرازی در حالی منتشر می‌شود که اکثریت مدیران ارشد استان فارس کماکان از منصوبان دولت احمدی نژاد هستند و این موید آن است که عملکرد ۸سال گذشته رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز چنان بوده که تغییر وی به اولویت اول این فعالان تبدیل شده است.در کنار این فعالیت‌ها هیات‌های مختلفی از دانشجویان، کارکنان و اساتید این دانشگاه و همچنین شاغلان و فعالان عرصه سلامت فارس تا کنون در دیدارهایی جداگانه با چند معاون وزیر بهداشت، وزیر بهداشت، استاندار فارس،دیدار با علمای به نام شیراز، دیدار با برخی از نمایندگان فارس، دیدار با دو تن از معاونین رئیس جمهور، در خواست خود را مبسوط و مستدل مبنی بر عزل دکتر ایمانیه ارائه داده اند.

حال با این حجم گسترده از درخواست‌ها برای تغییر دکتر ایمانیه و عدم عزل وی تاکنون دو فرضیه بیشتر به ذهن متبادر می‌شود. فرضیه اول اینکه وزیر بهداشت نسبت به این درخواست‌ها بی‌توجه است و علاقه قلبی به ادامه ریاست دکتر ایمانیه دارد و فرضیه دوم آن است که تمایل برای تغییر وجود دارد اما برخی فشارها مانع انجام آن است. به دو دلیل فرضیه اول کمرنگ‌تر و مورد دوم تقویت می‌شود. اول اینکه علی‌رغم عدم تغییر رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز حکم ابقایی نیز برای وی صادر نشده است و دوم، مواضع اصولگرایان و به ویژه طیف افراطی آن یعنی جبهه پایداری نسبت به تغییر رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز است. وقتی که می‌دانیم دکتر لنکرانی وزیر اسبق بهداشت  و از چهره‌های مطرح  جبهه پایداری، دوست نزدیک و دیرینه دکتر ایمانیه است و با حمایت قاطع وی دکتر ایمانیه در سال ۸۴ رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز شد و از طرفی همانگونه که نیروهای تحول خواه استان فارس با همه اختلافات خود بر عزل دکتر ایمانیه اصرار می‌ورزند احزاب اصول گرای فارس و به ویژه جبهه پایداری نیز با وجود همه اختلافاتی که با هم دارند بر ابقای دکتر ایمانیه تاکید می کنند. اندک تاملی بر مطالب منتشره در رسانه های پرشمار اصولگرای استان فارس از قبیل سایت شیرازه، حافظ نیوز، شیرازنا و …مواضع چهره‌های مطرح اصولگرا و نمایندگان اصولگرای وابسته به جبهه پایداری این استان موید این مطلب است. وقتی که این مواضع را در کنار اظهارات و عملکرد دکتر ایمانیه می‌گذاریم پرده ای دیگر از این موضوع آشکار می شود. رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز به خبرنگار خبرپارسی گفته « دوستان اصرار دارند در مقام بمانم و  حجت شرعی نیز برای استعفا ندارم «. هر چند که دکتر ایمانیه در مورد «دوستان » خود بیشتر توضیح نداده اما مبرهن است که اصولگرایان فارس نه تنها مخالف جدی عزل وی هستند و بر وزیر بهداشت جهت ابقای وی اعمال فشار می‌کنند بلکه فشارهایی را بر دکتر ایمانیه آورده اند که مبادا استعفا دهد. از سوی دیگر با نگرش عمیق به عملکرد دانشگاه علوم پزشکی شیراز به این امر پی خواهیم برد که هر چند در ظاهر شعار اعتدال و اعتدال گرایی سر می دهند اما کماکان دوستانی بر مصدر کار نشسته اند که هنوز در جاده ی اصولگرایی خویش قدم بر می دارند و با سرعت به جلو حرکت می کنند بدون توجه به خواسته های دانشجویان و اساتید دانشگاه علوم پزشکی شیراز ، زیرا که مدیریت بازیافته خویش را نیز از آنان پس گرفته اند. چنانکه پس از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید همچنان به حرکات قبلی خود از قبیل اخراج اساتید (استاد قیصری ) و تهدید دانشجویان و خانواده‌هایشان بوسیله حراست اصرار می‌ورزند.

گزارش‌های فعالین دانشجویی نیز حاکی از آن است که انتخابات شوری صنفی خوابگاه‌ها هنوز پس از نزدیک دو ماه از ثبت نام افراد واجد شرایط پشت دیوار بتنی تایید صلاحیت توسط حراست و معاونت دانشجویی قرارا گرفته اند و خبرهای خوب و امیدوارکننده ای از تایید صلاحیت این عزیزان به گوش نمی‌رسد. همچنان که ترازوی امکانات و جو معاونت‌های مختلف دانشگاه نیز به سوی تفکر و حزب خاصی حرکت می‌کند  به هر‌حال جذابیت های پایگاه مهمی به نام دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان فارس به عنوان گسترده‌ترین سازمان این استان با قریب به ۸۰۰۰ دانشجو نزدیک به ۸۰۰ استاد و بیست وپنج هزار کارمند و امکانات لجستیکی فراوان  که  ۸سال  تمام و کمال در اختیار آنان بوده ، آنقدر قابل توجه است که به راحتی نتوانند از آن چشم‌پوشی کنند.  بنابراین اعمال فشارهای پشت پرده اصولگرایان بهترین دلیلی است که می‌توان برای عدم عزل وی تا این لحظه عنوان کرد. به خصوص  طیف قاطبه جبهه پایداری که طی این هشت سال به راحتی جلسات خویش را در سالن های مختلف دانشگاه برگزار می کردند و همچنان هم این کار را ادامه می دهند و از امکانات دانشگاه به نفع منافع حزبی خویش استفاده می‌کنند . بنابراین سوال اینجاست که دوستان به اصطلاح مدیر در این دانشگاه اگر قرار است امکانات خود را در اختیار یک حزب خاصی قرار می‌دهند و بقیه احزاب و گروه ها حق ندارند از امکانات دانشگاه استفاده کنند ؟

 این فرضیه آنگاه بیشتر تقویت می شود که شنیده شده سفارشاتی نیز جهت ابقای دکتر ایمانیه به وزارت بهداشت رسیده است. البته علی رغم اصرار اصولگریان خارج از دانشگاه مبنی بر ابقای دکتر ایمانیه تعدادی از اساتید اصولگرای دانشگاه علوم پزشکی شیراز که شرایط درون دانشگاه رابهتر ازبیرونی ها درک می‌کنند- به دکتر ایمانیه توصیه کرده اند که کناره‌گیری کند زیرا ادامه مدیریت وی را نه به صلاح خودش و نه به نفع حزب خود در دانشگاه دانسته اند.

با این وجود مشکل اصولگرایان فارس به همین جا خلاصه نمی شود زیرا ابقای دکتر ایمانیه به مانع قانونی سختی برخورد کرده است. بر طبق مصوبه جلسه ۶۸۴ شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه ریاست بر دانشگاه بیش از دو دوره متوالی ممنوع است . در تبصره ۱

ماده ۴ این مصوبه آمده است : “ انتخاب مجدد افرادی که با انجام تشریفات مقرر در این ماده منصوب می شوند، به صورت متوالی تنها برای یک دوره بلامانع می باشد. در موارد استثنا، انتخاب مجدد برای دوره بعدی پس از تایید و اخذ مجوز ازشورای عالی انقلاب فرهنگی امکان پذیر می باشد” بنابراین انتصاب رییس دانشگاه جهت دو دوره متوالی منوط به اجازه شورای عالی انقلاب فرهنگی است وریاست بر دانشگاه بیش از دو دوره کاملا با قانون مغایر است.

یکی از مواردی که به کرات در بیانیه های دانشجویان، فعالان دانشگاهی و سلامت بارها بر آن تاکید شده است تبدیل شدن دانشگاه علوم پزشکی شیراز به پایگاه حزبی اصولگرایان در ۸ سال گذشته است. اوایل بهمن ماه امسال و با وجود گذشت حدودا ۶ ماه از آغاز به کار دولت تدبیر وامید همایشی در این دانشگاه برگزار شد که نشان داد دانشجویان چندان هم بیراه سخن نگفته اند. همایشی که اگر چه “ سیره نبوی در طب” نام داشت اما فعالان دانشگاهی با توجه به سخنرانان و فضای همایش از آن به عنوان  “همایش گردهمایی ناکامان انتخابات” یاد می کنند. همایشی که کامران باقری لنکرانی و غلامعلی حداد عادل سخنرانان ویژه آن بودند. البته دکتر علی اکبر ولایتی طبق اعلام مسوولان این همایش دعوت شده بود اما غیبت داشت. فعالان این دانشگاه  به استفاده از امکانات دانشگاه جهت مطرح کردن چهره‌های حزبی یک گروه خاص سیاسی، معترض هستند. این فعالان برگزاری چنین همایش‌هایی را از این نمونه‌ها می‌دانند. برخی دیگر از فعالان دانشگاه علوم پزشکی شیراز این همایش را نمایش قدرت رییس این دانشگاه به دولت جدید جهت جلوگیری از عزل خود ارزیابی کرده اند..

از سویی دیگر سایت خبر پارسی – سایت خبری تحلیلی شیراز- چندی قبل اقدام به نظر سنجی اینترنتی کرد که از بین بیش از ۲۳۰۰ شرکت کننده ۹۲ درصد مخالف ادامه مدیریت دکتر ایمانیه بودند که واضحا نشان دهنده نارضایتی گسترده از ادامه مدیریت ایشان است.

بدون شک اتاق های فکر اصول گرایان و گردانندگان فعلی دانشگاه خوب می دانند که بزرگ ترین هدف شان جداکردن مهم ترین بدنه اجتماعی حامی دولت است که هسته و قلب آن یعنی دانشگاه را نشانه رفته اند ؛ آن هم دانشگاه علوم پزشکی شیراز که از مدت ها قبل از دعوت رییس جمهور و با همکاری دانشجویان صنعتی شیراز ، هفتصد امضا در حمایت از مذاکرات ژنو و تیم مذاکره کننده هسته ای جمع آوری و در روز مذاکرات منتشر کردند.حال این دانشجویان با نگرانی زمزمه می‌کنند که دانشگاه را احمدی نژاد و تیم همراه او در آن

هشت سال اداره می‌کنند . دولت خوب می داند که این موتور حمایت و پشتیبانی بدنه اجتماعی اش یعنی دانشگاه با سوخت مطالبه محوری اش به دنبال تغییر وضعیت موجود و باز شدن فضای همیشگی مد نظر دانشگاه  هستند.

حال باید دید وزیر بهداشت و استاندارفارس با وجود حجم گسترده درخواست ها برای عزل رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز و  همچنین موانع قانونی ادامه ریاست وی، آیا منویات رییس جمهور را در بازکردن قفل سکوت وبازگشت پویایی ونشاط به این دانشگاه را در نظر خواهند گرفت یا برخی ملاحظات سیاسی در رابطه با جناح رقیب؟

 

21 دیدگاه برای “قفل سکوت دانشگاه با کلید تغییر مدیریت‌ها باز می‌شود

 1. بدون شک اتاق های فکر اصول گرایان و گردانندگان فعلی دانشگاه خوب می دانند که بزرگ ترین هدف شان جداکردن مهم ترین بدنه اجتماعی حامی دولت است که هسته و قلب آن یعنی دانشگاه را نشانه رفته اند

 2. متن فوق العاده ای است.ضمن تشکر از روزنامه شرق وسایت خبر پارسی بواسطه نمایش فوری خبر،از پرسنل محترم سایت وبخصوص اقای صدری عزیز خواهشمندیم مدت طولانی این مقاله را درقسمت اصلی(خانه وویژه)نگه دارند.

 3. تا برکناری ایمانیه ایستاده ایم.
  آقای روحانی و استاندار منصوب ایشان نیز به خوبی می دانند کلید قفل سکوت دانشگاه ها در دستان خودشان است.

 4. سلام درود بر دکتر ایمانیه چرا فکر میکنید حالا که تفکر سیاسی شما پیروز شده حق شماست که در راستای منافع شخصیتان وبه اسم درخواست های مردمی مدیران دلسوز باید پستشان را به شما واگذار کنند شاید از این میترسید که مردم دوباره از شما روی برگانند واستفاده لازم را نکرده باشید

  1. کسی به فکر منافع شخصی نیست همه تلاش می کنند تا مدیری بر سر کار آید که بیشترین همخوانی با پیام رای مردم در انتخابات 24 خرداد داشته باشد
   کسانی به فکر منافع شخصی هستند که حاضر نیستند میلیمتری از صندلی خود جدا شوند

 5. در مورد ایمانیه هر چه گفتیم که تا بحال تاثیر نداشته است. ولیکن حداقل ضعف های مدیریتش بر همه آشکار شده است. آنچه اعضای دانشگاه پزشکی و دانشجویان میدانستند با مردم به اشتراک گذاشته شد.
  لیکن در مورد افرادی مانند دکتر غلام حسین زمانی زرقانی که مدتها قبل از طرف فرهاد دانشجو (ریئس آن زمان دانشگاه آزاد) به ریاست منطقه یک دانشگاه آزاد منصوب شد متاسفانه افراد اطلاعی ندارند و اظهار نظر نمی کنند.
  ایشان که خود را رئیس بسیج اساتید دانشگاههای استان فارس می نامد و از طرفداران دو آتشه دکتر احمدی نژاد و دکتر جلیلی بوده است و همچنین نماینده شورای نگهبان در انتخابات استان فارس است هر چه می خواهد در این منطقه که چندین دانشگاه بزرگ آزاد زیر مجموعه آن است می کند و سیاست پادگانی فرهاد دانشجو را برای دیگران و سیاست دادن رانت به دوستان را بطور کامل اجرا می کند.
  او که از سوی دکتر معین بدلیل ضعف مدیریت از پستش در دانشگاه دولتی شیراز برکنار شد با بازنشسته شدن از دانشگاه شیراز و روی کار آمدن فرهاد دانشجو خیمه خود را در دانشگاه آزاد زده است.

  1. اگر چه دکتر سید محمد حسین قاضی زاده هاشمی برادر وزیر بهداشت و آقای مهدی کوچک زاده برادر خانم وزیر هر دو عضو فراکسیون اصولگریان مجلس و از اعضای جبهه پایدای می باشند (به سایت ویکی پدیا مراجعه شود ) و آقای مهدی کوچک زاده از مخالفین برکناری فرهاد رهبر بوده اند اما آقای دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت دولت اصلاح طلب بوده و انشاء ا… عدم عزل دکتر ایمانیه تاکنون ارتباطی به نظر بستگان ایشان در جبهه پایداری نداشته و به زودی زود این تعویض انجام شود.

   1. برادر اقای وزیر اقای دکترسید امیر حسین قاضی زاده هاشمی هستند(جراح)که فکر کنم اشتباها نوشته شده سید محمد حسین.

   2. خانم دکتر لیلی کوچک زاده همسر وزیر بهداشت ،پزشک فوق تخصص کودکان فرد ی مومن با سواد وخوش برخورد هستند وبطورحتم اگر از درد دلهای ما خبر داشته باشند به ماحق خواهند داد.

   3. اتفاقا این اقایان از دوستان نزدیک دکتر لنکرانی هستند.

 6. به این عنوان خبری در سایت دانشگاه توجه کنید و کمی دقت نمایید:
  “دکتر محمد هادی ایمانیه در هفتاد و ششمین اجلاس روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور شرکت کرد”
  . اینم از لینک خبر: http://webda.sums.ac.ir/news/0378
  حواسمان باشد که در این اجلاس روسای تمامی دانشگاهها شرکت کرده و علاوه بر وزیر محترم بهداشت، ریاست محترم جمهور نیز حضور داشته و سخنرانی کردند. حالا:
  1. مگر قرار بوده آقای دکتر ایمانیه در این اجلاس شرکت نکنند؟
  2. فرض کنید که سایت تمامی دانشگاه‌های علوم پزشکی بگویند که رییس دانشگاه‌شان در آن اجلاس شرکت کرد،‌ آیا این خبر اصلا معنی دارد؟ مهم محتوای آن جلسه است و نکات مهم آن بایستی خبر شود.
  3. برای خبر گزارنده حضور ایشان که کم کم رفتنی هستند در آن اجلاس آنقدر مهم بوده که با شوق این خبر را روی سایت گذاشته و پیش خودش گفته الهی شکر که استاد مانده و تو این گونه جلسه ها شرکت میکنه
  4. مدل خبر طوری اعلام شده که انگار یک شخصیتی بالاتر از تمامی شرکت کنندگان افتخار داده و در آن جاسه شرکت کرده است. همانند اینکه اعلام میدارند که:
  5. دقت کنید که صحبت‌های دکتر ایمانیه در آستانه سفر و شرکت در اجلاس بیان شده نه در اجلاس و در حضور همه‌ی روسا و وزیر و رییس جمهور. میخواهند وانمود کنن که مثلا ایشان ارایه فضل کردن

 7. ایت الله شبیری 92/12/3 :
  خشونت مانع ترویج دین است ،پیامبر اکرم(ص) دین را با خشونت ارایه وترویج نکرد .

 8. یکی دیگر از اعضاء هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز باز نشسته قبل از موعد شد . آقای دکتر ایمانیه واقعاً که به تعهدشان عمل میکنند.

 9. با خبر شدیم که از دیروز هم از ادامه ی فعالیت دکتر صادقی بیهوشی و از منتقدین سرسخت وضعیت موجود در بیمارستان غدیر جلوگیری کرده اند.در تماس با ایشان وی موضوع حذف برنامه ی خود از بیمارستات فوق را تایید کردند و اعلام کردند که از مبادی قانونی در حال پیگیری موضوع هستند

  1. صادقی به اندازه سهمش از ایمانیه قبلا گرفته!
   بسشه دیگه. یه ماه هم درآمد آدم زیر 30 میلیون بشه اتقاقی نمی افته!

 10. خبر فوری
  مبارک باد وزش نسیم اعتدال در دانشگاه علوم پزشکی شیراز
  آقای دکتر ایمانیه با هدف احترام به رای ملت ومیدان دادن به جوانتر ها از مقام خود استعفا
  که ندادند هیچ.یکی از تندروترین اعضای جبهه ی پایداری را هم به عنوان مدیر درمان انتخاب کردند تا جواب محکمی به ساده لوحان امیدوار داده باشند.روحانی استاندار وزیر بهداشت متشکریم که جواب اعتماد ملت را به زیباترین حالت ممکنه دادید

 11. الملک یبقی مع الکفر و لا یبقی مع الظلم
  اقای دکتر بد نیست بین کارشکنی ها و پارتی بازی هاش یه وقت خالی پیدا کنه و یه سر به نامه ی حضرت علی به مالک اشتر بزنه، امیدوارم عدالت الهی درباره ایشون و کارهاش و باند بازی هایی که تو محیط دانشگاه براه انداخته اجرا بشه. آقای دکتر این 9 سال نفت بپای درخت دانشگاه ریخته و ریشه اون رو سوزانده. تعداد زیادی دانشجو بخاطر شخص ایشون و مدیران منتخبش در دانشکده ها و کمیته انضباطی بسیار فعالش بی آبرو شدن و از ادامه تحصیل محروم شدن حداقل در دانشکده خود ما بیش از 60 نفر. لطفا درمورد نامه هایی که به وزارت بهداشت یا دفتر ریاست جمهوری نوشته می شه اطلاع رسانی کنین تا ما هم بتونیم در راستای این جهاد عدالت خواهانه قدم برداریم. متشکرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.